شما اینجا هستید
اخبار » مهندس علیخانی: شهرداری مراغه جزء شهرداری های فعال آذربایجانشرقی در حوزه های عمرانی، فرهنگی و اجتماعی است

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه، در این بازدید که شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر مراغه نیز حضور داشتند مهندس مرتضی علیخانی افزود : همانطوریکه خود شهروندان محترم نیز شاهد هستند در حوزه فضای سبز ، گردشگری و ایجاد زیرساخت ها، شهرداری مراغه کارهای خوبی انجام داده و انشالله به زودی شاهد بهره برداری از این پروژه ها و تاثیرات مثبت آنها در زندگی روزمره مردم شریف این شهر خواهیم بود.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجانشرقی با اشاره به اجرای چندین پروژه مسیر گشایی در سطح شهر توسط شهرداری مراغه اظهار داشت : امروزه ترافیک به عنوان یکی از معضلات اصلی و مهم شهرهای قدیمی مطرح بوده و شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه در این حوزه نیز پروژه های خوبی را آغاز کرده که انشاالله بزودی مردم نتایج این پروژه ها را در کاهش بار ترافیکی مرکز شهر و سایر حوزه های شهری شاهد خواهند بود .
مهندس علیخانی توسعه شهری را در گرو همکاری های شهروندان و مجموعه های مدیریت شهری دانسته و افزود: حفظ هویت و تاریخ اصیل شهر مراغه به عنوان هدف اصلی استانداری ، شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه همواره مطرح بوده و انتظار می رود در کنار اقدامات شهرداری، مردم نیز همکاری های لازم را در این راستا به عمل بیاورند.
وی اضافه کرد: با وجود اینکه شیوع بیماری کرونا در چند ماه اخیر موجب ایجاد برخی مشکلات در سطح جامعه شده بود لیکن به شهرداری ها برای تداوم طرح های عمرانی در کنار امدادرسانی تاکید شده است.
مدیر کل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری افزود : در این راستا نیز شهرداری مراغه به عنوان یکی از شهرستان های برتر این استان در کنار امداد و خدمات رسانی در زمینه پیشگیری از کرونا، توانسته طرح های عمران شهری را با سرعت مناسبی اجرا کند.
وی افزود: اجرای طرح های عمران شهری، یکی از لازمه های توسعه شهرها در کنار خدمات رسانی به مردم بوده که با حمایت دولت توسط شهرداری ها انجام می شود.
این گزارش حاکیست : شهردار مراغه با اشاره به اجرای چندین طرح عمران شهری گفت: هم اکنون چندین طرح بزرگ عمرانی با وجود محدودیت های مالی و بودجه ای توسط شهرداری در حال انجام و اجراست.
مهندس محمدرضا احمدی افزود: احداث بلوار ۴۵ متری شهید سردار سلیمانی، خیابان ۳۵ متری الغدیر به گلشهر و زیپ لاین از جمله این طرح هاست.
وی اضافه کرد: احداث بلوار شهید سردار سلیمانی و ۳۵ متری زمینه ساز رفع مشکل ترافیک شهری و نیز توسعه متوازن شهری در آینده نزدیک خواهد شد.
شهردار مراغه خاطر نشان شد : احداث زیپ لاین در بوستان یادگاران نیز از جمله طرح های در حال تکمیل و در آستانه بهره برداری مراغه بوده که موجب توسعه امکانات تفریحی و گردشگری در منطقه و این شهرستان خواهد بود.
مدیرکل دفتر شوراهای استانداری آذربایجان شرقی و مسئولان شهری و شورای اسلامی شهر از طرح های در دست اجرای شهری مراغه شامل بلوار ۴۵ متری شهید سردار سلیمانی ، ۳۵ متری الغدیر ـ رسالت ، زیپ لاین ، بازار آرد و غلات خشکبار و مواد غذایی ، فرهنگسرای امیر کبیر، مجتمع خدماتی رفاهی شهروند و پروژه بهسازی و ساماندهی پارک قیزیل ارسلان بازدید کردند.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |