شما اینجا هستید
اخبار » نبود کنارگذر جنوبی، هزینه های هنگفتی را به شهرداری مراغه تحمیل می کند

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه مهندس محمدرضا احمدی که در جلسه شورای هماهنگی ترافیک مراغه سخن می گفت افزود : احداث کنارگذر جنوبی مراغه با توجه به قرار گرفتن این شهر در مسیر ترانزیتی استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و کردستان ضرورتی مهم و تعیین کننده در حمل و نقل منطقه است.
وی افزود: وجود زیرساخت های حمل و نقل جاده ای عاملی اساسی در توسعه اقتصادی و اجتماعی هر منطقه بوده و سرمایه گذاری و اجرای طرح های عمرانی در این بخش علاوه بر فراهم کردن زمینه های توسعه در عرصه های مختلف، موجب صرفه جویی در هزینه ها و زمان می شود.
شهردار مراغه اجرای طرح کنارگذر جنوبی شهر مراغه را مطالبه جدی مردم و مدیریت شهری اعلام کرده و خواستار اقدام سریع مسئولین مربوطه در این زمینه گردید .
وی ادامه داد: در راستای اجرای طرح های بهبود ترافیک شهری، ۱۵ هزار و ۲۰۰ متر خط کشی طولی و رنگ آمیزی سرعتکاه ها و مکان های عبور عابر پیاده در سطح شهر انجام شده است.
مهندس محمدرضا احمدی افزود: ایمن سازی نقاط مختلف شهری و اجرای طرح پارکبانی در ۱۲ خیابان پرتردد شهری مراغه از طرح های در دست اجرای شهرداری برای بهبود وضعیت ترافیک درون شهری است.
وی اضافه کرد: اصلاح و نوسازی چراغ های راهنمایی و رانندگی و نیز نصب دوربین های سرعت سنج نیز از سایر اقدامات شهرداری در بخش ترافیک شهری است.
معاون عمرانی فرماندار مراغه نیز در این جلسه با بیان اینکه ایجاد و بهره‌گیری از فرهنگ ترافیکی مهم‌ترین ابزار پیشگیری از سوانح رانندگی است گفت: فرهنگ ترافیکی عاملی بازدارنده در بروز تخلفات رانندگی و تخطی از موازین ایمنی در معابر عمومی و محورهای مواصلاتی است.
مهندس نقی مسکینی با انتقاد از نصب سرعت گیرهای متعدد در سطح شهر ادامه داد: احداث و نصب این موانع ترافیکی راهکاری موثر برای کاستن از احتمال بروز حوادث رانندگی نبوده و باید فرهنگ ترافیکی و ابزارهای موثرتری در این زمینه بکار گرفته شود.
وی اضافه کرد: همچنین بکارگیری پارکومترها در قالب اجرای طرح پارکبانی و نیز نصب دوربین های پلاک خوان و سرعت سنج در ورودی های شهر از جمله اقداماتی است که می تواند به کاهش تخلفات و به دنبال آن کاستن از حوادث ناگوار رانندگی به دلیل سرعت غیرمجاز در سطح شهر خواهد بود.
مهندس مسکینی افزود: اجرای طرح های ترافیکی درون شهری با همکاری کارشناسی پلیس راهور و شهرداری و طرح های ترافیکی برون شهری با همکاری راهداری و حمل و نقل جاده ای، بخشداری ها و نیز پلیس راه تسریع شود.
فرمانده انتظامی مراغه نیز در این جلسه گفت: با توجه به آغاز دهه اول محرم در روزهای آینده، و نیز بازگشایی مدارس در ماه های پایانی تابستان، تمهیدات ترافیکی پلیس راهور، نیروی انتظامی و شهرداری برای ایجاد نظم شهری انجام می شود.
سرهنگ رمضان اللهوردیان افزود: ایجاد نظم ترافیکی با همکاری و همراهی دستگاه های خدمات رسان شهری و انتظامی می تواند تسریع و تسهیل شود.

 

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |