شما اینجا هستید
اخبار » افتتاح فرهنگسرای ولایت و مجموعه تفریحی ورزشی زیپ لاین شهرداری مراغه

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه در این مراسم عضو خبرگان رهبری و امام جمعه مراغه گفت: با وجود مشکلات مختلف کشور و وضعیت نه چندان مناسب اقتصادی، دولت فعلی در خدمت رسانی به مردم موفق عمل کرده است.
آیت الله محمدتقی پورمحمدی افزود: خدمات دولت تدبیر و امید با توجه با شرایط حاکم و در وضعیت اقتصادی کشور، مناسب و قابل تقدیر است.
وی ادامه داد: دولت روحانی با مشکلات متعددی چون تشدید تحریم ها، سیل ها، زلزله ها و بیماری کرونا روبرو شد اما توانسته طرح های بسیاری را برای خدمات رسانی اجرا کند.
وی اضافه کرد: شیوع بیماری کرونا نیز در ماه های اخیر خسارت های بسیار اقتصادی به کشور وارد آورده که بیشترین آنها به بخش علمی و آموزشی با تعطیلی دانشگاه ها، حوزه ها و مدارس بوده است.
آیت الله پورمحمدی افزود: با نفت ۱۲۰ دلاری می توان کشور را اداره کرد لیکن در ۲ سال اخیر کشورمان با تحریم های انجام شده، بدون درآمد نفت اداره شده است.
وی اظهار داشت: اداره کشور در وضعیت سخت فعلی کار مشکلی بوده و دولت توانسته در برابر این مشکلات ایستاده و خدمت رسانی کند که نمود آن در طرح های عمرانی هفته دولت دیده می شود.
امام جمعه مراغه با اشاره به پروژه های در دست اقدام شهرداری مراغه گفت : مجموعه مدیریت شهری مراغه در راستای رفع مشکلات بافت قدیمی و بافت جدید و شهرک های ایجاد شده شهر پروژه های خوبی را آغاز کرده و در این راستا اقدامات مجموعه مدیریت شهری مراغه ارزشمند است.
وی ادامه داد: کاهش بار ترافیکی، بهره مندی مناطق کمتر توسعه یافته از امکانات شهری، اجرای پروژه های زیرساختی و اساسی و رضایتمندی شهروندان از جمله مواردی است که در اجرای پروژه های مجموعه مدیریت شهری در نظر گرفته شده است.
امام جمعه مراغه خاطر نشان شد: شهرداری مراغه پروژه های خوبی در دست اجرا دارد که ازآقای شهردار، اعضای محترم شورای شهر و کلیه عزیزانی که در رابطه با این پروژه ها متحمل زحمت می شوند قدردانی می کنم .

افتتاح ۱۵۰۰ میلیارد تومان طرح اقتصادی در آذربایجان شرقی
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار آذربایجان شرقی نیز در این مراسم گفت: در هفته دولت امسال، حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان طرح اقتصادی در این استان به بهره برداری رسیده و یا خواهد رسید.
دکتر علی جهانگیری افزود: اجرای این طرح ها با وجود مشکلات اقتصادی و تحریم ها، نشان از موفقیت دولت در حمایت از سرمایه گذاری و تولید بوده است.
وی گفت: ۲ هزار میلیارد تومان طرح اقتصادی و تولیدی نیز در این استان در دست اجرا بوده که امید است تا پایان سال به بهره برداری برسند.
وی ادامه داد: هم اکنون برخی مشکلات اقتصادی و فشارهای خارجی بر کشورمان وجود دارد اما محدودیت و کاهش واردات در این ایام زمینه ساز عدم تکیه کشور بر درآمدهای نفتی و به دنبال آن تولیدات داخلی رونق و افزایش شده است.
دکترجهانگیری اضافه کرد: در طول سال گذشته، حدود ۳.۲ میلیارد دلار صادرات غیر نفتی از آذربایجان شرقی به خارج از کشور انجام شده که این رقم بی نظیر و قابل تامل است.
وی افزود: در طول سال گذشته با تلاش دستگاه های اجرایی و حمایت های دولت، ۱۰۰ واحد راکد تولیدی در این استان به چرخه تولید باز گشته اند.

افتتاح ۱۴ طرح عمرانی و تولیدی در مراغه
معاون استاندار و فرماندار مراغه نیز از افتتاح ۱۴ طرح عمرانی و تولیدی در چهارمین روز از هفته دولت در این شهرستان خبر داد.
دکتر سیدعلی موسوی حسینی افزود: این طرح ها با اعتباری حدود میلیارد تومان در زمینه های عمران شهری، عمران روستایی، تولیدات کشاورزی و ورزشی اجرا شده است.
وی ادامه داد: طرح احداث فرهنگسرای ولایت با ۱۲ میلیارد ریال اعتبار و طرح تفریحی ورزشی زیپ لاین با سرمایه گذاری ۷۰۰ میلیون تومانی توسط شهرداری اجرا شده است.
وی با اشاره به خدمات دولت در مناطق محروم در سال های اخیر افزود: مدیریت و خدمت رسانی در روزهای سخت هنر مدیران بوده که این امر در خدمت رسانی دولت تدبیر و امید نمود پیدا کرده است.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه افزود: روند حرکتی مجموعه مدیریت شهری مراغه رو به رشد بوده و شهرداری در حال حاضر با اجرای ۲ پروژه مسیرگشایی نقش بسزایی را در روند توسعه مراغه ایفا می کند.
وی گفت: همزمان با سال جهش تولید، شهرداری مراغه پروژه هایی را شروع کرده که هم در جهت رشد و توسعه شهرستان و هم در رونق ساز و کار زندگی مردم موثر خواهند بود.
وی افزود: راه های شریانی شهر متاسفانه در گذشته مورد غفلت واقع شده است که در حال حاضر اجرای ۲ پروژه بلوار ۴۵ متری شهید سردار سلیمانی و پروژه بلوار ۳۵ متری حدفاصل میادین رسالت و الغدیراز سوی مجموعه مدیریت شهری موجب رفع بسیاری از مشکلات شهروندان مراغه ای خواهد شد.
وی گفت: تمامی دستگاه های شهرستان به خصوص ادارات خدمت رسان ملزم به همکاری و همراهی با مجموعه مدیریت شهری در اجرای پروژه ها هستند.

خدمت رسانی به مناطق کمتر توسعه یافته رویکرد شهرداری مراغه
شهردار مراغه نیز در این مراسم گفت: خدمت رسانی به مناطق کمتر توسعه یافته و عدالت در توزیع امکانات شهری رویکرد شهرداری است.
مهندس محمدرضا احمدی افزود: توسعه زیرساخت های شهری در این مناطق با توزیع متوازن آنها با اجرای طرح های عمران شهری از جمله احداث فرهنگسراها و نیز طرح بزرگ خیابان ۴۵ متری شهید سردار سلیمانی و ۳۵ متری الغدیر در حال انجام است.
وی با اشاره به نقش فرهنگسراها در توسعه فرهنگی و اجتماعی ادامه داد: فرهنگسرای ولایت در زمینی به مساحت یک هزار متر مربع و زیربنای ۲۴۰ متر مربع و با ۱۲ میلیارد ریال اعتبار توسط شهرداری احداث شده است.
مهندس احمدی اضافه کرد: با بهره برداری از طرح فرهنگسرای ولایت، تعداد فرهنگسراهای این شهرستان به پنج باب افزایش می یابد.
وی افزود: همچنین در هفته دولت امسال، طرح تفریحی ورزشی زیپ لاین پارک یادگاران نیز با طول پیمایش ۳۳۰ متر و ۷۰۰ میلیون تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی افتتاح و خدمات رسانی خور را آغاز کرده است
شهردار مراغه با اشاره به اجرای چندین طرح مهم عمران شهری گفت: هم اکنون بالغ بر ۱۰ پروژه عمرانی با وجود محدودیت های مالی و بودجه ای توسط شهرداری مراغه در حال انجام و اجراست.
مهندس محمدرضا احمدی افزود: احداث بلوار ۴۵ متری شهید سردار سلیمانی، خیابان ۳۵ متری الغدیر به گلشهر، بهسازی پارک قیزیل ارسلان و مجتمع رفاهی تفریحی شهروند از جمله این طرح هاست.
وی اضافه کرد: احداث بلوار شهید سردار سلیمانی و ۳۵ متری زمینه ساز رفع مشکل ترافیک شهری و نیز توسعه متوازن شهری در آینده نزدیک خواهد شد.
شهردار مراغه خاطر نشان شد : بازار بزرگ آرد و غلات، خشکبار و موادغذایی در میدان مجلس و تعریض پل اشراق مراغی (پل خدمات) نیز از جمله طرح های در حال تکمیل و در آستانه بهره برداری شهرداری مراغه بوده که موجب توسعه امکانات تفریحی و گردشگری، فرهنگی و اقتصادی در منطقه و این شهرستان خواهند بود.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |