شما اینجا هستید
اخبار » عملیات ساخت بلوار ۴۵ متری شهید سردار سلیمانی پنجاه درصد پیشرفت دارد

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه به نقل از ایرنا مهندس محمدرضا احمدی افزود: پیش بینی می شود این طرح در صورت مساعد بودن شرایط جوی تا پایان سال بهره برداری شود.
وی ادامه داد: از مجموعه ۸۴ ملک واقع شده در مسیر این پروژه، ۳۹ ملک دارای اعیانی، ۳۸ قطعه زمین بایر و هفت قطعه باغ بوده که عملیات تخریب فقط یک ملک باقی مانده که ظرف چند روز آتی، این امر نیز محقق می شود.
مهندس محمدرضا احمدی طول مسیر پروژه را ۱۴۲۰ متر و عرض بلوار را ۴۵ متر اعلام و اضافه کرد: از زمان کلنگ زنی این طرح در ۱۶ بهمن ماه سال گذشته، علاوه بر تملک املاک، ۱۸۰ هزار متر مکعب خاکبرداری و خاکریزی انجام شده است.
وی با اشاره به اجرای پل بر روی دره کوپیران گفت: برای اجرای این پل، ۷۰ باکس بتنی ۳ در ۴ متر مورد استفاده قرار گرفته است.
شهردار مراغه افزود: با استفاده از باکس های بتنی با کیفیت، صرفه جویی ۷۰ درصدی در هزینه اجرای پل و کاهش حداقل ۲۲ ماه در مدت زمان اجرای آن حاصل شده است.
مهندس محمدرضا احمدی ادامه داد: این باکس ها که وزن هریک از آنها حدود ۱۶ تن است به صورت پیش ساخته تهیه شده و با جرثقیل ۱۰۰تنی جاگذاری شده است.
وی با اشاره به اهمیت اجرای پل در طرح سردار سلیمانی اضافه کرد: اجرای پل کوپیران بعد از عملیات تملک، مهم ترین بخش اجرایی بلوار شهید سردار سلیمانی است.
شهردار مراغه با اشاره به آغاز عملیات جدول گذاری این طرح گفت : این خیابان به صورت چهار بانده اجرا می شود که ۲ باند تندرو ۳ خط حرکت و ۲ باند کندرو جهت دسترسی محلات و اجرای تاسیسات شهری را شامل می شود.
مهندس احمدی افزود: همچنین تغییر کاربری تجاری مسکونی برای املاک واقع در بدنه بلوار، ضابطه برای املاک زیر ۱۵۰ متر برای قطعات مسکونی و تجاری بلوار و همچنین اخذ مصوبه تامین پارکینگ برای مسیر این خیابان از کمیسیون ماده ۵ استان انجام شده است.
وی اضافه کرد: اجرای طرح بلوار سردار سلیمانی برای توسعه و بهبود زیرساخت های شهری و کاهش حجم ترافیک میدان جهاد مهم بوده و موجب سهولت در دسترسی به شهرک های سهند، ولی عصر(عج)، امام علی(ع)، زیباشهر و امام حسن (ع) خواهد بود.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |