شما اینجا هستید
اخبار » بررسـی آخریـن وضعیـت تدوین طرح تفصیلی مراغـه  و تاکید بر صدور الکترونیکی پروانه‌های ساختمانی

به منظور بررسی آخرین وضعیت تهیه و تدوین طرح تفصیلی جدید شهر مراغه جلسه‌ای با حضور مهندس مؤتمنی معاون شهرسازی و همچنین مدیران مناطق شهرداری مراغه به ریاست دکتر احمد ملکی رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مراغه تشکیل شد.

در این جلسه دکتر ملکی،  تدوین طرح جدید  تفصیلی شهر مراغه را گام مهم و مؤثر برای توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز برای ایجاد شهر هوشمند عنوان نمود.

وی افزود: با توجه به زمان‌بندی‌های پیش‌بینی شده برای تدوین این چشم‌انداز ده ساله‌ی شهری، ضروری است پیگیری‌های لازم صورت گیرد تا مشاور طرح در انجام به موقع و دقیق تعهدات خود کوتاهی ننماید.

دکتر ملکی با تاکید بر اهتمام جدی مجموعه شهرسازی شهرداری مراغه برای رفع نکات مبهم در طرح تفصیلی، بر انطباق صحیح و اصولی طرح تفصیلی با طرح جامع تاکید کرده و گفت: در فرآیند تدوین طرح تفصیلی باید برنامه ریزی‌ها و پیش‌بینی‌ها براساس ظرفیت‌ها و داشته‌های جامعه صورت گیرد تا از  مشکلات و سوء تفاهم‌های آتی و هرگونه بی عدالتی در حق شهروندان جلوگیری گردد.

رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مراغه با بیان اینکه طرح تفصیلی شهر زمینه ساز اجرای طرح های توسعه شهری است گفت: توجه به زیرساخت های حمل و نقل با رویکرد رفع مشکلات ترافیکی نیز در این برنامه ضروری می‌باشد.

وی با اشاره به ضرورت استفاده از دانش و تجهیزات روز برای خدمت‌رسانی به شهروندان در مجموعه‌ی مدیریت شهری گفت: افزایش حجم مراجعه‌های مردمی به مناطق و ادارات تابعه‌ی شهرداری، بویژه در شرایط کرونایی، ایجاب می کند تا سیستم مکانیزه کردن صدور پروانه هرچه سریع‌تر اجرایی گردد.

دکتر احمد ملکی افزود: با الکترونیکی شدن صدور پروانه‌های ساختمانی ضمن افزایش سرعت صدور پروانه‌ها و شفافیت بیشتر در مراحل صدور آن، از سوء استفاده‌های احتمالی جلوگیری شده و سفرهای درون شهری به نحو چشمگیری کاهش خواهد یافت.

دراین جلسه معاون شهرسازی و مدیران مناطق شهرداری مراغه نیز مشکلات موجود در حوزه‌ی شهرسازی در مناطق سه‌گانه‌ای شهری و نیز نظرات کارشناسی خود را در جهت حل این مشکلات ارائه نمودند. در خاتمه بر تداوم برگزاری جلسات به شکل مجازی و الکترونیکی با تدابیر لازم از سوی مدیر روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر تاکید گردید.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |