شما اینجا هستید
اخبار » پروژه‌ی تعریض و ایمن‌سازی پل میدان بسیج مراغه، کلنگ زنی شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه، در این مراسم دکتر احمد ملکی رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مراغه ضمن تبریک چهل و دومین سالگرد ایام الله دهه‌ی فجر انقلاب شکوهمند اسلامی و تقارن آن با میلاد پربرکت بانوی دو عالم، به اهمیت اجرای شریان‌های ارتباطی در سطح شهر و مبادی ورودی آن به عنوان تأمین بخشی از مطالبات به‌حق مردم و نیز تامین الزامات پدافند غیرعامل در طراحی شهری، به اهمیت اجرای پروژه تعریض و ایمن‌سازی پل میدان بسیج اشاره کرد و گفت: این محل از نقاط حادثه خیز شهری بوده و مجموعه‌ی مدیریت شهری با در نظر گرفتن اولویت‌ها پروژه های عمرانی شهر را آغاز می کند.
وی گفت: این پروژه با محدودیت های اجرایی از جمله عبور خط ریل قطار مواجه است که در تلاشیم در کمترین زمان و رعایت نکات ایمنی مربوطه، پروژه را به بهره برداری برسانیم.
وی رفع گره های ترافیکی سطح شهر را از اولویت های اصلی شورای اسلامی شهر مراغه در دوره پنجم عنوان کرده و گفت: در حال حاضر پروژه های عمرانی مدیریت شهری مراغه از غرب تا شرق شهر توسعه پیدا کرده و شاهد اجرای پروژه‌های بسیار خوبی در این حوزه هستیم.
رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مراغه افزود:
پروژه بلوار ۴۵ متری شهید سردار سلیمانی، بلوار ۳۵ متری الغدیر ـ رسالت، پل اشراق، ریل‌گذاری در جهت شروع و اجرای طرح مسکن اجتماعی توسط بنیاد برکت از جمله این پروژه ها می باشند.
وی به مشخصات فنی این پروژه اشاره کرده و گفت: نوع سازه در این پروژه پایه های سنگی با پوشش تیر و دال پیش ساخته، تعریض ۱۲/۵ در ۱۳ متر طول، ۵۰۰ مترمکعب حجم عملیات سنگی، ۲۰۰ مترمکعب حجم بتن ریزی، ۱۵ تن حجم میلگرد، ۲۰۰ مترطول جدول گذاری، یکهزار مترمکعب خاکبرداری، یکهزار مترمربع زیرسازی و آسفالت ریزی و نرده گذاری به طول ۵۰ متر خواهد بود.
دکتر احمد ملکی در پایان از اجرای پروژه‌ی تعریض پل دخیل مراغی به عنوان آخرین پل واقع بر روی صافی چای در محدوده شهر مراغه در سال آتی خبر داد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه نیز در این مراسم گفت: شعار محوری دهه فجر امسال «انقلاب اسلامی، بالنده و مقتدر، چون کوه استوار» است و امیدآفرینی، تبیین بیانه گام دوم انقلاب، جلوگیری از رواج ناامیدی، اتحاد و همدلی و استفاده از ظرفیت فضای مجازی از مهمترین محورها و اصلی‌ترین رسالت‌های گرامیداشت دهه‌فجر در چهل‌ودومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است.
وی با اشاره به اجرای چندین پروژه مهم و تاثیرگذاردر حوزه عمران شهری مراغه گفت : در حوزه ترافیک مجموعه مدیریت شهری اقدامات خوبی انجام داده است و امیدواریم با تفاهم و همدلی اعضای شورای اسلامی و مجموعه شهرداری شاهد نهایی شدن مطالعات طرح تفصیلی، مدیریت پسماند و ترافیک شهری باشیم.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |