شما اینجا هستید
اخبار » ساماندهی بازدیدفنی خودرو در مراغه زمینه‌ساز راه‌اندازی مرکز تعویض پلاک

به گزارش ایرنا خریداران خودرو برای تعویض پلاک و انتقال سند در مراغه باید ابتدا به دفاتر تعویض پلاک در خیابان معلم شمالی یا میدان ۱۶ اردیبهشت بروند و پس از تکمیل پرونده، برگه بازدید فنی خودرو را از این دفاتر اخذ کرده و به محل بازدید مراجعه کنند؛ محلی که پیش از این در حاشیه خیابان‌ها قرار داشت و اکنون تکلیف مشخص است و بازدید فنی در مکان مشخص و جنب پایانه شهر در ورودی شهر از سمت بناب انجام خواهد شد.
نکته جالب توجه اینکه محل‌های فک پلاک و تحویل گرفتن پلاک‌های جدید در مراغه متفاوت است و با راه‌اندازی مرکز تعویض پلاک، خودروها بدون پلاک در سطح شهر تردد نخواهد کرد.
البته برای راه‌اندازی مرکز تعویض پلاک در مراغه مزیت‌های دیگری نیز بیان می‌شود که به گفته سرهنگ علی ریحانی، جانشین فرمانده انتظامی مراغه کاهش تردد به مرکز استان، افزایش میزان رضایتمندی، تسریع در تعویض پلاک و جلوگیری از تجمع از جمله آنهاست.
اما از سوی دیگر خبر اختصاص مکان مشخص برای بازدید فنی خودرو در مراغه آن هم از سوی شهرداری که این روزها در مسیر توسعه زیرساخت‌های شهری گام بر می‌دارد، بدون‌شک نویدبخش تجمیع خدمات مربوط به تعویض پلاک در یک مکان مشخص محسوب می‌شود.
سرپرست شهرداری مراغه در آیین بهره‌برداری از این مکان نیز این امیدها را تقویت کرد و اظهار داشت: مجموعه مدیریت شهری مراغه از توسعه زیرساخت‌ها به ویژه در بخش حمل‌ونقل شهری استقبال می‌کند و برای تکمیل روزافزون این مکان و راه‌اندازی مرکز تعویض پلاک خودرو نیز اقدام خواهد کرد.
شهرام مروتی با اشاره به اینکه در مرحله نخست با اختصاص این فضای اختصاصی، بازدید فنی خودروها در یک مکان مشخض متمرکز می‌شود، بیان کرد: نرخ ورود خودروهای سواری به این مکان ۵۰ هزار ریال تعیین شده و درآمدهای آن نیز صرف توسعه و تکمیل مرکز تعویض پلاک خواهد شد.
وی همچنین با ابراز گلایه از تردد کامیون‌های سنگین به داخل شهر، اضافه کرد: تردد خودروهای سنگین در داخل شهر موجب تخریب زیرساخت‌ها از جمله آسفالت خیابان‌ها شده و نیاز به ایجاد پایانه‌های کامیونی در ورودی شهر احساس می‌شود.
«مروتی» در این آیین برای تامین اعتبار و راه‌اندازی دوربین‌های کنترل ترافیک در داخل شهر اعلام آمادگی کرد و افزود: جایگزین کردن دوربین‌های کنترل ترافیک به جای سرعت‌گیر، نه تنها از مشکلات ناشی از نصب سرعت‌گیرها جلوگیری می‌کند بلکه سطح نظارت بر محدوده شهر را نیز افزایش می‌دهد.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه نیسان‌فروشی در شهر مراغه جایگزین دست‌فروشی شده است، تصریح کرد: مقابله با این پدیده‌ها به همت جمعی نیاز دارد و اگر همه دستگاه‌های متولی پای کار باشند می‌توان دستفروشی را سر و سامان داد.
معاون سیاسی و اجتماعی فرماندار مراغه نیز راه‌اندازی مرکز معاینه خودرو در مراغه را یکی از ضرورت‌های شهرستان در راستای کاهش حجم ترافیک داخل شهر عنوان کرد و گفت: نیاز به ایجاد چنین مرکزی در شهرستان احساس می‌شود و مستلزم همکاری شهرداری و عوامل انتظامی است.
«موسی شعفی» برای راه‌اندازی مرکز تعویص پلاک خودورهای سنگین در شهرستان نیز ابراز امیدواری کرد و اظهار داشت: متاسفانه تصمیم‌های گذشته در حوزه ترافیک شهری به کار کارشناسی و بازبینی نیاز دارد.
به گزارش ایرنا تعویض پلاک از مهمترین مراحل نقل و انتقال خودرو بوده و هدف اصلی آن دسترسی سریع به هویت و نشانی مالک وسیله نقلیه است؛ بدین منظور طرفین معامله باید مستندات و مدارک تعویض پلاک خودرو را آماده کنند و با مراجعه به مراکز مربوطه اقدامات لازم را انجام دهند.
نحوه انجام فک پلاک
برای تعویض یا فک پلاک خودرو باید به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنید و با دریافت برگ نوبت و تحویل مدارک به باجه مربوط فرآیند تعویض پلاک خودرو انجام می‌شود.
در نهایت نیز پلاک قبلی از خودرو جدا شده و به انبار تحویل داده می‌شود و پلاک جدیدی که به نام خریدار است، جایگزین آن می‌شود؛ توجه کنید که حضور فروشنده برای این کار الزامی نبوده و شما می‌توانید با دریافت وکالت‌نامه از فروشنده خودتان همه کارها را انجام دهید.
در زمان تعویض پلاک باید خلافی خودرو را صفر کنید و هزینه‌های دیگر را نیز از طریق کارت بانکی بپردازید؛ پس از تعویض پلاک خودرو نوبت به انتقال مالکیت خودرو می‌رسد.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  1. ערוץ הגזע

    I’ve read a few good stuff here. Certainly worth bookmarking for revisiting. I wonder how much effort you put to create such a fantastic informative site.

  2. Shed installation in Maryland

    I believe that avoiding packaged foods is a first step to help lose weight. They could taste very good, but packaged foods possess very little nutritional value, making you consume more to have enough power to get through the day. Should you be constantly ingesting these foods, switching to whole grain products and other complex carbohydrates will make you to have more electricity while eating less. Interesting blog post.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |