شما اینجا هستید
اخبار » حمایت شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه از ورزش های همگانی و بومی

نائب رئیس شورای اسلامی شهر مراغه گفت: شورای اسلامی شهر در سه محور ورزش محلات و ورزش های بومی و محلی، مسابقات محلات شهر و توسعه ورزش در پارک ها حمایت می کند.
دکترابراهیم خوش رفتار در جلسه شورای عالی ورزش قهرمانی و همگانی مراغه افزود: حمایت از ورزش های موفق از جمله ورزش هایی چون سپک تاکرا که در سال های اخیر زمینه ساز کسی افتخارات ملی و بین المللی برای این شهرستان بوده، وظیفه ای فرهنگی و اجتماعی است.
وی با تبریک کسب مقام های برتر سپک تاکراکاران مراغه ای در عرصه جهانی ادامه داد: برخی از شهرهای کشور با ورزش هایی شناخته شده و مشهور هستند و این در حالی است که مراغه نیز می تواند با توجه به پیشینه موفق سپک تاکرا، به قطب این ورزش در کشور تبدیل شود.
وی اضافه کرد: در سال های نه چندان دور، رشته کشتی در مراغه رونقی خاص داشت و امیدوارم با حضور و فعالیت چهره های موفق و بزرگ این رشته شاهد رونق رشته قهرمان پرور کشتی در این شهرستان باشیم.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه نیز گفت: توسعه ورزش همگانی و نگاه ویژه به رشته های ورزشی افتخار آفرین باید اولویت اول ورزش در این شهرستان باشد و با جدیت بیشتری دنبال شود.
سیدعلی موسوی افزود: تغییر نگرش نسبت به ورزش قهرمانی فارغ از سیاست زدگی ها زمینه ساز رشد و توسعه پایدار ورزش این شهرستان خواهد بود.
وی ادامه داد: افتخارآفرینی و کسب موفقیت های ورزشی در عرصه های ملی و بین المللی زمینه ساز ایجاد انگیزه برای گرایش هرچه بیشتر نسل نوجوان و جوان به سوی ورزش قهرمانی خواهد بود.
وی اضافه کرد: قرار گرفتن چهار ورزشکار سپک تاکرا کار جوان مراغه ای در بین برترین های این رشته در جهان و نیز رکوردشکنی جهانی آرش سلیمی در بلند کردن کنده قدرتی در روزهای اخیر باید آن چنان رسانه ای و پررنگ شود تا وسیله ای برای تشویق جوانان به حضور در عرصه های ورزشی شود.
وی گفت: افت ورزش های قهرمانی و باشگاه های ورزشی به دلایل مختلف اقتصادی یا سیاسی زمینه ساز کاهش اقبال جوانان به حضور در رشته های ورزشی شده و باید از فعالان ورزشی و تیم های ورزشی حمایت مناسبی انجام شود.
وی خاطرنشان کرد: همچنین باید از ورزشی چون سپک تاکرا در این شهرستان حمایت شده و به آن بها داده شود.
موسوی با بیان اینکه در عرصه ورزش باید نگاهی ورزشی وجود داشته باشد، افزود: بهره گیری از ظرفیت ورزش همگانی برای نهادینه سازی ورزش در بین اقشار مختلف رسالتی است که باید مورد توجه دستگاه های فرهنگی و اجتماعی قرار گیرد.
وی ادامه داد: نهادی چون شهرداری مراغه همواره در سال های اخیر مشوق و حامی رشته های مختلف ورزشی بوده اما برای تداوم و استمرار بخشی به این امر، باید باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری ایجاد و تاسیس شود.
فرماندار مراغه اظهارکرد: همچنین ایجاد مجمع خیران ورزشی، نخبگان ورزشی و صندوق رفاه ورزشکاران در قالب انجمن پیشکسوتان ورزش این شهرستان می تواند زمینه ساز حمایت از ورزشکاران شود.
عضو شورای اسلامی شهر مراغه نیز در این گفت: با توجه به اینکه درسال آینده شاهد کم رنگ شدن بیماری کرونا خواهیم بود، از این رو سال آینده شاهد حمایت و توجه بیشتر به ورزش همگانی و قهرمانی در این شهرستان خواهیم بود.
مهندس بهمن محمودی افزود: شورای اسلامی شهر نیز در راستای رسالت فرهنگی و اجتماعی خود و با هماهنگی اداره ورزش شهرداری در مسیر توسعه ورزش همگانی و حمایت از رشته های ورزش قهرمانی پیشگام خواهد بود.
وی اضافه کرد: برای این منظور، شورای شهر و شهرداری مراغه با تخصیص اعتبار مناسب و موثر در خدمت توسعه ورزش این شهرستان خواهد بود.

رئیس اداره ورزش و جوانان مراغه نیز در این جلسه گفت: پیش از شیوع بیماری کرونا، جمعیت ورزشی مراغه از چهار هزار نفر به ۹ هزار و ۷۰۰ نفر افزایش یافته و از رتبه ۱۵ استانی به رتبه دوم ارتقا یافته بود.
مهدی نوائی افزود: با توجه به شیوع بیماری منحوس کرونا، جمعیت ورزشی این شهرستان کاهش چشمگیری یافته لیکن برای تشویق جوانان به عرصه های ورزشی می توان از ظرفیت ورزش همگانی استفاده کرد.
وی ادامه داد: شیوع بیماری کرونا در این شهرستان بیش از هشت میلیارد تومان به باشگاه های خصوصی این شهرستان آسیب اقتصادی وارد ساخته است.
وی اضافه کرد: در سال جاری نیز با وجود وضعیت کرونایی، هشت نفر از ورزشکاران این شهرستان به اردوهای تیم های ملی در رشته های مختلف ورزشی دعوت شده و حضور یافته اند.
وی افزود: هم اکنون سرانه فضای ورزشی در بخش سالن های تحت مدیریت ورزش و جوانان این شهرستان به ۰.۳۹ درصد رسیده است.
در جلسه شورای عالی ورزش شهرستان مراغه، علی علی‌پور به عنوان رئیس جدید هیئت کاراته، مرتضی آشنایان به عنوان رئیس جدید هیئت ورزش‌های سه گانه، مهدی صادقی به عنوان رئیس جدید هیئت دوچرخه‌سواری و میلاد مشتری به عنوان رئیس جدید هیات شمشیربازی معرفی شدند.
همچنین از مظلومی رئیس هیئت فوتبال مراغه به عنوان هیئت برتر شهرستان تجلیل شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |