شما اینجا هستید
اخبار » شورای شهر و شهرداری مراغه اهتمام ویژه ای برای اجرای طرح های عمرانی دارد

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه، حاج ناصر رحمتی در جلسه علنی شورای اسلامی شهر مراغه افزود: در راستای تحقق مطالبات شهروندان روند اجرای طرح های عمران شهری تسریع شده و به زودی شاهد بهره برداری از آنها خواهیم بود.

وی ادامه داد: در این راستا تمامی مراحل اجرایی احداث بلوار ۳۵ متری الغدیر به رسالت و ۴۵ متری شهید سردار سلیمانی با تکمیل سیستم روشنایی، آماده بهره برداری در دهه فجر امسال می شود.

وی اضافه کرد: طرح تعریض پل راه آهن میدان بسیج هم اکنون مراحل پایانی خود را سپری کرده و هم اکنون روند تملک اراضی واقع در مسیر طرح احداث راه دسترسی شهرک امام حسن (ع) در حال انجام است.

وی گفت: همچنین احداث بخش باقی مانده از باند دوم بلوار ۵۵ متری پروفسور قنادی با تملک برخی اراضی باقی مانده در مسیر آن و نیز تامین اعتبار مورد نیاز به زودی آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه با تملک اراضی معارض واقع شده در مسیر کمربندی غربی، تکمیل این مسیر از سرگرفته خواهد شد افزود: این کمربندی به دلیل اینکه راه دسترسی طرح اقدام ملی مسکن خواهد بود، از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی ادامه داد: همچنین نقشه اجرایی طرح های احداث بلوار ۶۰ متری عشر آباد و اتصال میدان عبدالقادر مراغی به بلوار طبیعت تهیه شده و در مرحله اخذ مجوزهای لازم در کمیسیون ماده پنج استانی است.

وی اضافه کرد: طرح های فاز چهارم ساماندهی صوفی چای و احداث پارک جنگلی در حاشیه سد علویان در مرحله اخذ مجوزهای لازم از طریق سازمان آب منطقه ای آذربایجان شرقی قرار دارد.

وی گفت: طرح احداث مجموعه فرهنگی در محوطه مقبره اوحدی مراغی که این‌محل را به فضایی زیبا خواهد کرد، نیز در مرحله تملک اراضی محدوده آن قرار دارد که این طرح مصوبه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان نیز هست.

رئیس شورای اسلامی شهر مراغه با بیان اینکه سفر و بازدید اعضای شورای شهر در تهران ثمرات بسیاری برای توسعه شهر داشته است افزود: براساس قول مساعد سید مصطفی سیدهاشمی از شخصیت های تاثیرگذار کشوری و قایم‌مقام ستاد اجرایی فرمان امام (ره) مبنی بر احداث یک باب مدرسه در مناطق محرون‌شهری مراغه، شورای شهر از طریق آموزش وپرورش پیگیر احداث آن در منطقه محروم زینال آباد است.

وی با تسلیت سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی نیز اضافه کرد: امنیت موجود کشورمان مرهون مجاهدت های سرداران و فرماندهانی چون شهید سردار سلیمانی است که از جان خود برای آرامش و حفظ آرمان‌های نظام‌ اسلامی می گذرند.

حمایت از اقشار نیازمند باید مورد توجه تمامی نهادهای خدمت رسان باشد

نائب رئیس شورای اسلامی شهر مراغه نیز گفت: حمایت از اقشار نیازمند باید مورد توجه تمامی نهادهای خدمت رسان باشد.

ابراهیم ‌خوش رفتار افزود: در این راستا باید از کارکنان تلاشگر و زحمت کشی که در راه خدمت رسانی به شهروندان متحمل خسارت می شوند، حمایت شود.

حمایت از کارگران در قالب قوانین اداری امری ضروری است

رئیس کمیسیون اداری و مالی شورای اسلامی شهر نیز گفت: با توجه به درآمد و حقوق پایین کارگران زحمت کش، حمایت از آنان در قالب قوانین اداری امری ضروری است.

الناز پاکرو افزود: در اجرای مناقصه و مزایده های قانونی اطلاع رسانی عمومی زمینه برای مشارکت بیشتر شهروندان در اجرای طرح ها فراهم شود.

بخش حمل و نقل عمومی با ارائه تسهیلات مناسب حمایت شود

رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای اسلامی شهر مراغه گفت: بخش حمل و نقل عمومی به ویژه ناوگان مسافری برون شهری با ارائه تسهیلات مناسب حمایت شود.

بهمن محمودی افزود: ایجاد امکانات و ارائه تسهیلات ایجاد شده برای بخش حمل و نقل عمومی می تواند علاوه بر ایجاد مالکانه برای برای شهروندان موجب رونق پایانه مسافری این شهرستان خواهد شد.

ریشه یابی مشکلات اداری می‌تواند در تصمیم گیری ها موثر باشد

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری شورای شهر مراغه نیز گفت: در بخش های اداری و خدمات رسان، ریشه یابی مشکلات می‌تواند در تصمیم گیری ها موثر باشد.

رقیه سعیدی افزود: در زمینه قیمت گذاری برای اجرای مناقصه و مزایده های قانونی به میزان درآمد حاصل از آنها توجه کارشناسی شود.

گام های موثری برای تحقق مطالبات مردم برداشته شود

رئیس کمیسیون عمرانی شورای شهر نیز در این جلسه با تسلیت شهادت شهید سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: امید است با احساس مسئولیت نسبت به خون شهدا، در مسیر تحقق مطالبات مردم گام های موثری برداریم.

حسین شیخ فرجی افزود: شهید سردار سلیمانی علمدار و اسوه مقاومت بوده و فقدان این شخصیت بزرگ مایه حزن‌و اندوه همه آحاد امت اسلامی است.

وی با تاکید بر حمایت قانونی از کارکنان دستگاههای خدمات رسان اضافه کرد: بکارگیری بیمه مناسب زمینه ساز پیشگیری از بروز حوادث تلخ و ناگوار خواهد بود.

موضوع تخریب واحد صنفی در جلسه تخصصی شهرداری و شورا شهر بررسی کارشناسی شد

سخنگوی شورای اسلامی شهر مراغه نیز در پاسخ به سئوالات خبرنگاران رسانه ها با اشاره به موضوع و حاشیه های اخیر تخریب یک واحد صنفی گفت: در جلسه اختصاصی شورای شهر، شهردار و مدیران شهرداری که چندین ساعت به طول انجامید، تمامی زوایای این موضوع مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

رضا عسکری افزود: در بررسی های کارشناسی موضوع به وضوح عیان شده که شهرداری قصوری در این خصوص نداشته و قصور احتمالی متوجه مالک ملک تخریب شده در حق مدعی سرقفلی است.

وی ادامه داد: در این حادثه تقصیرهایی متوجه مالک بوده که اطلاع رسانی مناسبی برای تخلیه واحد صنفی مذکور توسط مستاجر یا صاحب سرقفلی انجام نشده و اجحاف هایی انجام شده لیکن ارباب این ملک از حقوق مالکانه خود برای تخریب استفاده کرده است.

وی با بیان اینکه شورای شهر طرفدار حقوق شهروندان است اضافه کرد: متاسفانه در موضوع تخریب این واحد صنفی جانب انصاف در شبکه های اجتماعی توسط برخی افراد کمتر مراعات شده و این در حالی است که خبررسانی مغرضانه می تواند آسیب رسان به وجهه شهرستان وارد سازد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |