شما اینجا هستید
اخبار » تکمیل خیابان جام جم از اولویت های شورای ششم است

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه، حاج ناصر رحمتی در جلسه علنی شورای اسلامی شهر مراغه افزود: طرح احداث خیابان جام جم که توسط شرکت آتی ساز به عنوان بزرگترین شرکت سرمایه گذار احلا شده از سال ۱۳۸۲ تاکنون به بهره برداری کامل نرسیده است.

وی ادامه داد: روند تکمیل این طرح بزرگ که در بافت فرسوده شهری اجرا می شد به دلیل وجود فضای سیاسی موجود در سطح شهرستان با رکودی ۱۸ ساله مواجه بوده است.

وی اضافه کرد: با این وجود، سرمایه گذاری شرکت آتی ساز در این شهرستان از جمله احداث مجتمع مسکونی گلها به عنوان سرآغازی برای بلندمرتبه سازی زمینه ساز رونق ساخت و سازها شده است.

وی با بیان اینکه برخی مشکلات برای واحدهای مسکونی و صنفی واقع شده در مسیر خیابان جام جم در سال های اخیر ایجاد شده است گفت: شورای اسلامی و شهرداری با  پیگیری های موثر درصدد رفع این مشکلات به صورت قطعی است.

وی افزود: همچنین عدم وجود امکانات و زیرساخت ها در پارکینگ این خیابان موجب شده نتوانیم از ظرفیت این پارکینگ برای استفاده شهروندان استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: برای این منظور واگذاری بهره برداری از پارکینگ خیابان جام جم به شهرداری با ایجاد زیر ساخت های ایمنی و رفاهی، بستر ساز بهره مندی شهروندان را از آن فراهم خواهد ساخت.

وی با اشاره به اراضی ملکی هنرستان کشاورزی این شهرستان واقع شده در نزدیکی شهر همجوار افزود: با وجود اینکه در سال های گذشته اقدام موثری لز سوی مسئولان شهرستانی برای تعیین تکلیف این اراضی نشده لیکن شورای شهر با رایزنی های مناسب درصدد رفع این مشکل چندین ساله است.

راه اندازی پارکینگ جام جم زمینه ساز ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری و اشتغال زایی است

نائب رئیس شورای اسلامی شهر مراغه گفت: راه اندازی پارکینگ جام جم زمینه ساز ایجاد درآمد پایدار برای شهرداری و اشتغال زایی خواهد بود.

ابراهیم خوش رفتار افزود: برای بهره برداری از پارکینگ جام جم، ساماندهی و رفع نقایص موجود در آن باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر لزوم اتحاد به جای تفرقه در جامعه اضافه کرد: وجود تعصبات بی جا زمینه ساز عقب ماندگی شهر و روستاها در این شهرستان شده است.

وی افزود: نمایندگان، فرمانداران، ائمه جمعه و شوراهای اسلامی شهرهای همجوار با ایجاد همگرایی می توانند برای رفع مشکلات بین شهری گام های موثری بردارند.

وی از  ساماندهی قبر سرهنگ سید اسدالله فقری فرمانده دلاور شهربانی مراغه که در ششم شهریور ۱۳۲۰ در روز اشغال مراغه  توسط نیروهای متجاوز شوروی به شهادت رسیده بود، خبرداد.

رفع مشکلات جام جم بزرگترین فرصت برای رفع مشکل ترافیک شهری خواهد بود

رئیس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر مراغه نیز گفت: رفع مشکلات جام جم بزرگترین فرصت برای رفع مشکل ترافیک شهری مراغه فراهم خواهد ساخت.

بهمن محمودی افزود: وجود برخی نقایص از جمله روشنایی و راه های دسترسی به پارکینگ جام جم موجب شده شهروندان برای استفاده از این ظرفیت بزرگ شهری دچار مشکل شوند.

وی با بیان اینکه مشاوره مناسب می توانست موجب موفقیت در طرح های سرمایه گذاری شود ادامه داد: با وجود عدم تکمیل خیابان جام جم، مشکلات پیش روی بهره برداری از  این طرح قابل رفع است.

وی اضافه کرد: براساس مصوبه شورای ترافیک مراغه، پیشنهاد می شود پارکینگ جام جم در اختیار شهرداری قرار گرفته تا با رفع نواقص موجود، آماده بهره مندی شهروندان شود.

کارگروه تخصصی برای رفع مشکلات خیابان جام جم تشکیل می شود

سخنگوی شورای اسلامی شهر مراغه گفت: کارگروه تخصصی با حضور کارشناسان امر برای رفع مشکلات خیابان جام جم تشکیل می شود.

رضا عسکری افزود: برخوردهای سیاسی و جناحی در سالهای گذشته، زمینه ساز رکود بیش از ۱۸ ساله تکمیل خیابان جام جم شده است.

وی ادامه داد: در اجرای این طرح عمرانی در طول سالیان اخیر شهرداری متضرر شده و  مظلومین مجموعه مدیریت شهری برخلاف برخی دیدگاه های موجود، به عینه دیده می شود.

وی اضافه کرد: با این وجود با بهره گیری از ظرفیت نخبگان و مسئولان شهرستانی و با تشکیل جلسات تخصصی و تعیین بازه زمانی مناسب می توان به رفع مشکلات این طرح در آینده نزدیک امیدوار بود.

تخصیص اعتبار برای تکمیل و بهره برداری از پارکینگ جام جم

رئیس کمیسیون اداری و مالی شورای اسلامی شهر مراغه نیز گفت: برای تکمیل و بهره برداری از پارکینگ جام جم می توان از اعتبار ویژه حاصل از جرائم کسری پارکینگ ماده ۱۰۰ استفاده کرد.

الناز پاکرو افزود: در صورت تامین اعتبار لازم برای  ساماندهی و رفع نواقص موجود، پارکینگ جام جم می تواند درآمد پایداری برای مجموعه مدیریت شهری فراهم کند.

وی  با اشاره تدوین دفترچه عوارض محلی سال آینده شهر مراغه اضافه کرد: در وضعیت نه چندان مناسب اقتصادی جامعه، ارائه مشوق و تخفیف های می تواند در تحقق ردیف های درآمدی شهری موثر باشد.

جلسات تخصصی برای رفع مشکلات جام جم برگزار می شود

رئیس کمیسیون عمرانی شورای اسلامی شهر مراغه گفت: جلسات تخصصی برای رفع مشکلات خیابان جام جم با حضور شهردار، اعضای شورای شهر مراغه و هیئت مدیره شرکت آتی ساز به عنوان سرمایه گذار این طرح برگزار شده است.

حسین شیخ فرجی افزود: در این راستا، تلاش و عزم جدی از سوی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه برای رفع مشکلات موجود پیش روی تکمیل این طرح وجود دارد.

وی با اشاره به اصلاح دفترچه تعرفه عوارض محلی اضافه کرد: کاهش پیچیدگی و اطلاع رسانی مناسب از رویکردهای شورای شهر در اصلاح این تعرفه ها بوده تا بتوان مراوده و ارتباطات مناسبی با شهروندان در ارائه خدمات ایجاد شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |