شما اینجا هستید
اخبار » تولید ۲۳۵ هزار اصله نهال و بوته گل زینتی برای زیباسازی شهر توسط مدیریت شهری مراغه

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه، مهندس مقتومی در بازدید از گلخانه فضای سبز شهرداری مراغه اعلام کرد: تولید این میزان گل و نهال در گلخانه فضای سبز شهرداری زمینه ساز صرفه جویی حدود یک میلیارد تومانی در هزینه های شهرداری شده است.

وی افزود: ۶۰ هزار بوته انواع گل زینتی دائمی شامل انواع رز، پیچ امین الدوله و پاپیتال برای زیباسازی میادین در طول سال کشت و در معابر اصلی شهر کشت شده است.

وی ادامه داد: تابسان سال جاری نیز ۸۵ هزار بوته انواع گل های فصلی نیز در میادین و معابر شهر مراغه توسط واحد فضای سبز شهرداری کاشته شده است.

مقتومی اضافه کرد: همچنین ۴۲ هزار بوته کلم زینتی نیز در فصل پاییز در میادین و معابر شهر غرس و کاشته شده است.

وی همچنین گفت: ۴۵ هزار بوته گل زینتی فصلی شامل انواع گل های همیشه بهار و اختر الوان و نیز ۸۵۰۰ جعبه گل بنفشه برای فضاسازی میادین و معابر شهر مراغه در ماه های پایانی سال و آستانه عید نوروز آماده کاشت  شده است.

وی ادامه داد: سه هزار و ۳۰۰ اصله نهال نارون و سنجد نیز برای کاشت در خیابان های تازه احداث شهر مراغه  و انبوه کاری ها در گلخانه فضای سبز شهرداری مراغه تولید و آماده غرس شده است.

مقتومی افزود: زیباسازی شهر گام مهم و اساسی برای ایجاد امنیت روحی و روانی شهروندان بوده و از این رو تحقق این امر نیازمند مشارکت همه جانبه تمام افراد و شهروندان است.

وی با بیان اینکه زیباسازی شهری اصلی‌ ترین مباحث مدیریت شهری است، گفت: اجرای فضاسازی و زیباسازی دارای اهمیت بالایی در ارتقای روحیه سالم و با نشاط مردم و جذب گردشگر در شهر فرهنگی و تاریخی مراغه است.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |