شما اینجا هستید
اخبار » دستفروشان مراغه ساماندهی می‌شوند

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی مراغه، حاج شهر ناصر رحمتی در جلسه علنی شورای اسلامی شهر مراغه افزود: با توجه به اینکه عده ای از شهروندان از طریق دستفروشی ارتزاق می کنند، ساماندهی آنان در سطح شهر به ویژه در ایام پایان سال ضروری است.

وی با بیان اینکه هم اکنون چندین بازارچه محلی در شهر فعال هستند، ادامه داد: شورای اسلامی شهر و شهرداری درصدد ساماندهی این بازارها و دستفروشان است.

وی اضافه کرد: ساماندهی دستفروشان سطح شهر علاوه بر کاهش مشکلات ترافیک درون شهری، زمینه ساز اشتغال پایدار برای عده ای از شهروندان خواهد شد.

وی با تبریک فرارسیدن ایام الله دهه فجر افزود: با وجود مشکلات معیشتی و اقتصادی، نباید مشکلات و برخی کاستی ها را به پای نظام مقدس اسلامی بنویسیم.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر مراغه نیز گفت: ساماندهی دستفروشان و استقرار آنان در مکانی مناسب و ثابت در روزهای پایانی سال موجب ایجاد صدها شغل پایدار خواهد شد.

دکتر خوش رفتار افزود: با این وجود استقرار دستفروشان به صورت فصلی مناسب نبوده ،لیکن آنان برای حضور در اماکن تجاری باید به صورت پایدار و دائمی تشویق شوند.

وی اضافه کرد: عدم ایجاد امکانات و زیرساخت های رفاهی در مجتمع های تجاری، زمینه ساز کم رونقی اقتصادی در این اماکن تجاری در سال های گذشته شده است.

رئیس کمیسیون شهرسازی شورای شهر گفت: هدف از ایجاد مجتمع های تجاری ایجاد رونق برای داد و ستد و نیز ایجاد زمینه برای اشتغال در بازار است.

مهندس بهمن محمودی افزود: در این راستا باید ساماندهی دستفروشان آستانه عید نوروز با برنامه ریزی های مناسب و کارشناسی انجام شود تا شاهد کاهش مشکلات ترافیکی، اجتماعی و اقتصادی باشیم.

وی ادامه داد: براین اساس امسال ساماندهی دستفروشان توسط شهرداری انجام خواهد شد تا شهروندان دسترسی مناسبی برای خریدهای شب عید داشته باشند.

وی با اشاره به مشکل کمبود اتوبوس های درون شهری اضافه کرد: در صورت عدم توجه به بخش حمل و نقل و ناوگان عمومی، با مشکلات عدیده ای مواجه خواهیم بود.

سخنگوی شورای شهر نیز گفت: برگزاری بازارهای محلی در برخی مجتمع های تجاری نیز راهکاری مناسب برای کاهش مشکلات ترافیکی و نیز رونق بخی به این اماکن خواهد بود.

دکتر رضا عسکری افزود: ساماندهی دستفروشان در فضا و اماکن مناسب زمینه ساز ایجاد شغل پایدار برای بخشی از شهروندان که از این طریق امرار معاش می کنند، خواهد شد.

رییس کمیسیون عمرانی شورای اسلامی شهر گفت: وضعیت کرونایی روزهای آتی باید در نحوه ساماندهی دستفروشان دراماکن سربسته مورد توجه قرار گیرد.

مهندس  شیخ فرجی افزود: همچنین برندسازی و مناسب سازی مجتمع های تجاری سطح شهر می تواند این اماکن تجاری را به بازارهایی پررونق تبدیل کند.

رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و بهداشت شورای شهر نیز گفت: ساماندهی دستفروشان که اغلب از اقشار کم درآمد جامعه هستند، برای تامین معیشت آنان درآستانه عید ضروری است.

دکتر رقیه سعیدی افزود: با این وجود ساماندهی و استقرار دستفروشان در  اماکن و مجتمع های تجاری مستلزم دریافت مجوزهای لازم بهداشتی از سوی ستاد مقابله با کروناست.

رئیس کمیسیون اداری مالی شورای شهر مراغه گفت: با توجه به تعداد بالای دستفروشان شهر، ساماندهی آنان باید براساس برنامه ریزی های کارشناسی انجام شود.

دکتر الناز پاکرو افزود: براین اساس تمهیدات و برنامه ریزی های لازم از سوی مجموعه مدیریت شهری برای ساماندهی دستفروشان انجام خواهد شد.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |