شما اینجا هستید
اخبار » برگزاری مراسم تکریم و تجلیل از فعالان عرصه حمل و نقل درون شهری و برون شهری به همت شهرداری مراغه

به گزارش روابط عمومی شهرداری مراغه؛ در مراسمی با حضور دکتر علیزاده نماینده مردم شریف مراغه در مجلس شورای اسلامی و مهندس مقتومی شهردار مراغه، آقای عسکری رئیس شورا و اعضای شورای اسلامی شهر و دکتر اسدیان معاونت استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه، مهندس شریفی رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای شهرستان، مهندس امامزاده معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری و سرهنگ فارسی فرماندهی انتظامی منطقه و جمعی از مدیران شهری “روز حمل و نقل” از خانواده بزرگ حمل و نقل درون شهری و برون شهری شهرستان مراغه تجلیل شد.

🔹در ابتدای مراسم مهندس مقتومی شهردار مراغه در سخنانی ضمن تقدیر از زحمات فعالان و رانندگان عرصه حمل و نقل عمومی، اظهار داشت: با بررسی آثار تمدنی هزاران سال گذشته به تمایز آشکار رونق اقتصادی و به تبع آن توسعه مناطقی که در مسیر جاده ابریشم قرار داشت با سایر مناطق تاریخی ، یکی از علل این درخشش، بدون شک ایجاد راه و سپس امنیت راه ها و در نهایت شکوفایی اقتصادی در مناطق و شهرهای اطراف جاده ابریشم بوده است.

🔹وی افزود: در زمانی که به جهت انتشار ویروس کرونا فعالیت اتوبوس ها و حمل و نقل عمومی در تعلیق بود مردم بسیار به زحمت افتادند و اینها همه علتی بر اهمیت و جایگاه حمل و نقل در جامعه می باشد.

🔹شهردار مراغه در بخش دیگری از سخنان خود با برشمردن اقدامات انجام شده برای حل معضلات و مشکلات شهری ، مسیرگشایی ضلع جنوبی بلوار پرفسور حسابی ، گره گشایی از مسیر خیابان موسوی گفت: بمنظور حل گره ترافیکی اتوبان امیرکبیر ، توسعه شریانهای اصلی این مسیر در دهه فجر امسال کلنگ زنی خواهد شد.

🔹وی همچنین عدم وجود مطالعات ترافیکی در ۱۰ سال گذشته را از دیگر مشکلات شهری خواند و افزود در این خصوص اقداماتی انجام شده و برای بررسی بیشتر به شورای محترم شهر ارجاع گردیده که به محض تصویب تعیین مشاور صورت خواهد گرفت و امیدواریم با اجرای برنامه های موثر و اساسی، تردد روان و بدون ترافیک را در خیابانهای شهر شاهد باشیم.

🔹مهندس مقتومی در خاتمه سخنان خود ، مصرف انرژی و رعایت محیط زیست را دو امر مهم در توسعه شهرستان خواند و افزود : اگر فرهنگ و قوانین موجود اصلاح شود کیفیت و رفاه رانندگان و به تبع آن به رضایت شهروندان منجر خواهد شد.

🔹همچنین رضا عسکری در این مراسم با تبریک این مناسبت، از رانندگان و فعالین حمل و نقل عمومی بعنوان قشری شریف و خدمتگزار نام برد و ابراز امیدواری نمود در آینده نزدیک با فراهم آمدن شرایط و رفع دغدغه ها، شاهد توسعه کمی و کیفی حمل و نقل عمومی در شهر باشیم.

🔹وی افزود: مجموعه شهرداری و شورای شهر با تمام توان و انرژی خود در راستای از بین بردن مسایل و مشکلات شهری در همه زمینه ها در خدمت شهروندان با فرهنگ مراغه هست و خواهد بود.

🔹دکتر علیزاده دیگر سخنران این مراسم در سخنانی با تقدیر از اقدامات موثر شهرداری در حوزه های مختلف شهری حجم وسیع آسفالت ریزی در سطح شهر مراغه طی امسال را بی‌نظیر خواند و افزود: طی سفر هفته اخیر شهردار و اعضای شورای شهر و همراهی و رایزنی ها با وزارت کشور و تعامل خوب مجموعه شهرداری و شورای شهر بزودی و در مرحله اول ، شاهد افزایش ۶ دستگاه اتوبوس داخل شهری به ناوگان حمل و نقل شهری که در مرحله عقد قرارداد میباشد خواهیم بود.

🔹وی تصریح کرد: فراهم کردن شرایط برای دریافت نظرات، انتقادات و پیشنهادات شهروندان و رانندگان عزیز باید در اولویت قرار بگیرد چرا که ما باور داریم با همراهی و مشارکت مردم می توان افزایش روزافزون کیفیت خدمات رسانی در حوزه های مختلف به ویژه در این بخش را رقم زد.

🔹نماینده مردم مراغه و عجب شیر در مجلس شورای اسلامی با اشاره کوتاهی به عملکرد سه ساله خود در بخشهای مختلف اظهار داشت: بزودی مشروح اقدامات انجام شده در طول نمایندگی خود را رسانه ای و در اختیار مردم شریف منطقه قرار خواهد داد.

🔹سرهنگ فارسی فرمانده انتظامی منطقه مراغه نیز در سخنانی گفت : بیست و شش آذرماه به پاس خدمات طاقت فرسای ناوگان خستگی ناپذیر حمل و نقل کشور، به عنوان «روز حمل و نقل و رانندگان» نامگذاری شده ما هم به رسم ادب و احترام این روز بزرگ که ثمره فداکاری شما قشر زحمتکش جامعه می باشد دستان شما را می فشاریم و از شما عزیزان تشکر و قدردانی می نماییم.

🔹وی افزود: در جامعه امروز فعالان عرصه حمل و نقل عمومی نقش بسیار حیاتی در توسعه اقتصادی و پویایی افراد در زندگی شهری دارند و قطعاً تلاشگران این عرصه به خوبی آگاه هستند که مسیر توسعه و پیشرفت حاصل نمی شود مگر با چشم انداز به هدفی والاتر در این مسیر که انشاالله با همت و تدبیری شایسته تحقق می یابد.

وی اظهار داشت: خوشبختانه شهرداری مراغه در بحث حمل و نقل دلسوزانه پیگیر خواسته های به حق مردم ولایت مدار شهر هستند و انصافا تمام تلاش خود را در این راستا انجام میدهند و امیدواریم انشاالله به نقطه مطلوب برسند.

🔹در ادامه دکتر اسدیان معاونت استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه در سخنانی ضمن گرامیداشت روز ملی حمل و نقل گفت: ۲۶ آذرماه به پاس خدمات طاقت فرسای ناوگان خستگی‌ناپذیر حمل و نقل کشور و برای آگاهی هرچه بیشتر مردم از جایگاه آنها به عنوان روز حمل و نقل انتخاب شده است.

🔹وی با اشاره به اینکه رانندگان نیازهای جامعه را در سرد و گرم روزگار تامین میکنند اظهار داشت : نیت‌ها اگر الهی باشد و مقصود در راستای رضایت حق تعالی باشد مصداق عمل صالح در پرونده اعمال فرد یا افراد ثبت و ضبط خواهد شد.

🔹دکتر اسدیان افزود: اگر بخواهیم در شهر تحول ایجاد شود لازمه اش برنامه ریزی و مطالعه است.

🔹گفتنی است در پایان این مراسم پس از بیان مشکلات و نقطه نظرات از سوی ۲ تن از نمایندگان رانندگان و خانواده حمل و نقل عمومی ، با اهدای لوح یادبود از رانندگان نمونه و فعال تقدیر به عمل آمد.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |