شما اینجا هستید
اخبار » برگزاری جلسه بررسی تعرفه عوارض محلی سال ۱۴۰۲ به ریاست مهندس علی کریمی معاونت اداری و مالی شهرداری و با حضور معاونت شهرسازی و معماری ، مدیران مناطق و مسئول و کارشناس درآمد شهرداری مراغه

در این جلسه مهندس علی کریمی با بیان اینکه شفافیت و مکانیزه کردن عوارض از ویژگی های مهم تعرفه عوارض محلی سال ۱۴۰۲ باید باشد گفت : تلاش ها بر این معطوف گردد که اصلاحات لازم در تعرفه عوارض انجام، تا ضمن شفاف سازی امور از تفسیر قانون یا برداشت های متفاوت که می تواند عاملی برای تخلف باشد جلوگیری کند.

🔹وی با اشاره به دستور شهردار محترم مبنی بر اینکه آرای صادره از دیوان عدالت اداری و مصوبات هئیت محترم دولت و دستورالعمل های صادره از وزارت کشور در نگارش تعرفه عوارض محلی سال ۱۴۰۲ رعایت شود ، اظهار داشت: کیفیت ساخت، سطح دسترسی به خدمات، قیمت ملک و آپارتمان در سطح شهر در تعیین نرخ عوارض ساختمانی لحاظ خواهد گردید.

🔹معاون اداری و مالی شهرداری مراغه با اشاره به واقعی سازی قیمت های عوارض ۱۴۰۲ متناسب با امکانات، اظهار کرد: محاسبه عوارض ساختمانی بر اساس ارزش های واقعی املاک و تعیین نرخ عوارض ساخت و ساز بر مبنای منطقه بندی و موقعیت املاک تعیین می شود .

🔹وی با اشاره به جرایم و تخلفات ساختمانی و در خصوص تعیین ارزش معاملاتی برای محاسبه جرایم ، بیان کرد: با توجه به اینکه در سال های گذشته تخلفات ساختمانی روند افزایشی داشته، لذا در تعرفه سال آینده سعی می‌گردد که این جرایم حالت بازدارندگی و موجبات رعایت اصول و ضوابط شهرسازی از طرف شهروندان گردد.

🔹مهندس کریمی تاکید کرد : مشارکت و همکاری موثر شهروندان در پرداخت عوارض علاوه بر تحقق حداکثری بودجه و درآمدهای شهرداری موجب تسریع در روند توسعه و عمران شهری می شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |