شما اینجا هستید
اخبار » پیام تسلیت مشترک شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر مراغه در پی درگذشت استاد کریمی مراغه‌ای

مهندس محمد مقتومی و آقای رضا عسکری با صدور پیامی مشترک ضمن اعلام همدردی با بازماندگان، ضایعه درگذشت شیخ الشعراء استاد کریمی مراغه‌ای شاعر سرشناس و پیشکسوت کشورمان را به اهالی عرصه فرهنگ و هنر تسلیت گفتند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه ؛ متن این پیام مشترک بشرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انّا للّه و انّا الیه راجعون

◾️ بار دیگر گلچین روزگار، یکی از گل‌های بوستان شعر و فرهنگ و هنر غنی این سرزمین را برچید، سخن سرای بلند آوازه روزگار ما که شعر را می‌شناخت و قدر کلمات را می‌دانست و انسان را می‌ستود و ایران را دوست می‌داشت، “استاد کریمی مراغه‌ای” دیده بر جهان فرو بست و انبوه مشتاقان خود را داغدار کرد.

◾️اینجانبان با دلی آکنده از اندوه این ضایعه دردناک و مصیبت وارده را به همه شهروندان ، اصحاب شعر و سخن ، هنر ، فرهنگ و ادب و به همه خاندان و بازماندگان محترم آن عزیز سفر کرده و همه بستگان عزادار تسلیت می‌گوئیم و از درگاه احدیت، شادی روان بلند آن زنده‌یاد را آرزو می‌کنیم.

غفرالله لنا و له

۲۰ بهمن ماه ۱۴۰۱

محمد مقتومی شهردار مراغه

رضا عسکری رئیس شورای شهر مراغه

🔹 گفتنی است استاد کریمی مراغه‌ای پس از طی یک دوره بیماری امروز ۲۰ بهمن ماه چشم از جهان فروبست.

🔹اشعار اجتماعی و طنز کریمی مراغه ای در قالب ۲۵ جلد کتاب رنگارنگ و اشعار مرثیه و مداحی این استاد در قالب ۳۰ جلد چاپ و منتشر شده است.

🔹این شاعر معاصر خطه آذربایجان متولد ۱۳۱۰ در مراغه و ساکن این شهر بوده و ادامه‌دهنده سبک سنّتی و کلاسیک شعر است؛ استاد کریمی بیشتر در اشعار طنز خود رسم و رسوم زمان خود را به باد انتقاد گرفته است.

🔹اکثر اشعار او هرچند به ترکی آذربایجانی سروده شده‌ است ولی به علت مقید بودن به سبک قدیم و اوزان شعری، با تعبیرات و اصطلاحات عربی و فارسی بسیاری آمیختگی دارد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |