شما اینجا هستید
اخبار » سرپرست شهرداری مراغه نیز در این آیین افزود: قسمتی از کانال انزاب توسط شهرداری در سال‌های گذشته بهسازی شده و امروز نیز بهسازی مابقی این کانال در راستای بازآفرینی شهری آغاز می‌شود.

دکتر شهرام مروتی به مشخصات فنی پروژه اشاره کرد و گفت: حجم لجن‌برداری این پروژه ۸۰۰ مترمکعب و حجم خاک‌برداری یکهزار مترمکعب خواهد بود و یکهزار و ۵۰۰ متر جدول‌گذاری، یکهزار و ۳۵۰ مترمکعب عملیات بنایی با سنگ و ۴۰۰ مترمکعب حجم بتن‌ریزی خواهد بود.
وی بهسازی و ساماندهی محله کم‌برخوردار انزاب، افزایش بهداشت محیطی و جلوگیری از شیوع بیماری‌ها، افزایش زیبایی بصری محیط،افزایش نشاط و شادابی ساکنان محله و ارتقا کیفیت خدمات محلات کم‌برخوردار را از اصلی‌ترین اهداف پروژه عنوان کرد.
وی اضافه کرد: برای اجرای این پروژه ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده و عملیات اجرایی آن ظرف مدت سه ماه به اتمام خواهد رسید.
سرپرست شهرداری مراغه به پروژه احداث خیابان ۲۴ متری شهرک زیباشهر هم اشاره و خاطرنشان کرد: طول مسیر این پروژه یک‌کیلومتر، عرض خیابان ۱۶ متر، عرض مسیر با احتساب باکس فضا و پیاده‌رو  ۲۴ متر، عرض پیاده در ۲ طرف خیابان ۵ متر، عرض باکس فضای سبز در ۲ طرف خیابان ۲ متر، عرض جوب آب‌های سطحی یک‌متر، مساحت زیرسازی خیابان ۲۴ هزار مترمربع، مساحت آسفالت‌ریزی خیابان ۱۶ هزار مترمربع، اجرای عملیات جدول‌گذاری جوب آب در طول مسیر ۴ هزار متر طول، اجراب عملیات جدول‌گذاری فصای سبز آب در طول مسیر ۲ هزار متر طول و کاشت فضای سبز به مساحت ۲ هزار مترمربع خواهد بود.
دکتر مروتی اضافه کرد: توسعه و بهبود زیرساخت‌های شهری، سهولت در دسترسی به شهرک زیباشهر، گسترش مسیرها و شریان‌های اصلی شهرک زیبا‌شهر جهت کنترل و هدایت ترافیک و تسهیل در عبور و مرور شهروندان و ساکنان شهرک زیباشهر از جمله مهمترین اهداف این پروژه است.
وی ادامه داد: این پروزه در قالب همیاری اجرا و ۲۰ میلیارد تومان اعتبار برای آن پیش‌بینی شده که ۵۰ درصد پروژه امسال و مابقی در سال‌های آتی اجرا خواهد شد.
وی خاطرنشان کرد: ارتقای قابلیت زیست‌پذیری، کارآمدی و کیفیت زندگی شهروندان بسیار مهم است و ازجمله سیاست‌های بازآفرینی شهری است.
وی تاکید کرد: در راستای شعار شورای اسلامی شهر مراغه توزیع خدمات عادلانه برای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت مراغه در دستور کار است و در چندین نقطه شهر عملیات عمرانی در حال انجام است.
وی این را هم گفت که در راستای سیاست‌های دولت و شورای اسلامی شهر،  مرحله به مرحله به مشکلات محلات و مناطق مراغه رسیدگی خواهد شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |