صفحه اصلیاخبارنشست خبری شورای اسلامی شهر مراغه برگزار شد

نشست خبری شورای اسلامی شهر مراغه برگزار شد

مشاهده در قالب PDFچاپفرستادن به ایمیل

تاکید رئیس شورای اسلامی شهر مراغه بر شفاف سازی فعالیت های شهرداری مراغه

سخنگوی شورای اسلامی شهر مراغه :

همراهی رسانه ها با شورای اسلامی شهر برای شناخت مشکلات و دغدغه های شهروندان ضروری است

حاج  سیدجواد عطار موسوی رئیس شورای اسلامی شهر مراغه گفت: شورای شهر مراغه با بهره گیری از ابزارهای بازرسی بر فعالیت ها و طرح های عمران شهری با دقت و حساسیت بیشتری نظارت می کند.

وی که در نشست خبری ماهانه شورای اسلامی شهر مراغه با اصحاب رسانه سخن می گفت با اشاره به الگوبرداری از شهرهای پیشرفته در طراحی و عمران شهری گفت: چشم انداز توسعه شهری باغ شهر مراغه بر مبنای شهری هوشمند و سالم طراحی و اجرا می شود.

حاج سید جواد عطارموسوی اضافه کرد: توجه به توزیع عادلانه خدمات و طرح های عمران شهری به ویژه در مناطق حاشیه شهری از    اولویت های این شوراست.
رئیس شورای اسلامی شهر مراغه  ادامه داد: اجرای طرح های آسفالت و بهسازی معابر در مناطق محروم و حاشیه شهری و نیز تسریع در روند عملیات اجرایی ترمینال بزرگ مراغه به عنوان یکی از بزرگترین طرح های عمران شهری نیز در این راستا انجام می شوند.
وی با اشاره به برگزاری برخی جلسه های غیرعلنی این شورا گفت: شورای اسلامی شهر مراغه با در نظر گرفتن مصالح شهر و آرامش به جای جنجال در راستای خدمات رسانی بهتر و بیشتر حرکت می کند.
حاج سید جواد عطارموسوی با اشاره به شتاب گیری فعالیت های اجرایی و عمرانی در دوره مدیریتی آقای احمدی شهردار جدید مراغه  افزود: طرح های در حال اجرای شهرداری با تصویب اعضای شورای شهر و نیز همراهی شهروندان موجب رفع مشکلات درون شهری و تغییر چهره این باغ شهر تاریخی می شود.
وی با اشاره به سرمایه گذاری بخش خصوصی در طرح های عمران شهری ادامه داد: با رایزنی های انجام شده با شرکت های معتبر و فعال در طرح های عمرانی به زودی مرکز تجاری در محل اتوبوسرانی فعلی مراغه با سرمایه گذاری یک هزار میلیارد ریالی طراحی و احداث می شود.
رئیس شورای اسلامی شهر مراغه اضافه کرد: طرح تبدیل زباله های شهری به انرژی سبز و نیز اجرای طرح خیابان گیلاسلوق از جمله طرح های در دست مطالعه برای حضور و مشارکت بخش خصوصی در زمینه عمران شهری مراغه است.

وی در جواب یکی از خبرنگاران در خصوص میزان بدهی های شهرداری مراغه از دوره شهردار قبلی گفت: اولا آقای ابراهیمی به عنوان یک فرد حقیقی هیچ بدهی ندارد و این شهرداری مراغه است که احیانا از بابت فوق العاده عمران به ایشان بدهکار باشد در ثانی بدهی های موجود شهرداری مراغه از محل فعالیت های عمرانی و خدماتی ناشی شده است که این نیز امری طبیعی در نهادهای اجرایی مثل شهرداری است به هر حال با توجه به وجود برخی بدهی های شهرداری در دوره های قبل و لزوم شفاف سازی در این زمینه گفتنی است میزان بدهی های شهرداری به شرکت ها و پیمانکاران، توسط کارشناسان و حسابرسان رسمی بررسی و به زودی اعلام می شود.

نائب رئیس و سخنگوی شورای اسلامی شهر مراغه نیز در این جلسه گفت : با توجه به پیشینه فرهنگی و تاریخی مراغه نامگذاری روز ملی به نام این شهر به تصویب شورای اسلامی شهر و فرمانداری این شهرستان رسیده است و در صورت موافقت نهادهای کشوری با این موضوع، روز 16 اردیبهشت / سالروز تاسیس رصدخانه تاریخی مراغه/ روز ملی مراغه نامیده می شود.
سخنگوی شورای شهر  با تاکید بر لزوم همراهی رسانه ها و شورای اسلامی شهر برای شناخت مشکلات و دغدغه های شهروندان افزود: نشست های خبری و مشترک با حضور اصحاب رسانه به صورت مستمر و ماهانه با اعضای این شورا برگزار می شود

حاج بهمن حسین نژاد در خصوص ارزیابی عملکرد آقای احمدی به عنوان شهردار مراغه گفت : در 3 ماهه اخیر اقدامات خوبی در راستای توزیع عادلانه امکانات و خدمات که از مطالبات اساسی و مهم شورای چهارم بود انجام شده است و از سوی دیگر اقدامات شایسته ای نیز در خصوص  ساماندهی سد معابر ، ساماندهی اعلامیه های کاغذی ، جلوگیری از بروز وقفه در روند اجرایی پروژه های در دست اقدام مدیریت شهری و همچنین پرداخت به موقع حق و حقوق پرسنل شهرداری  صورت پذیرفته است .

سخنگوی شورای شهر مراغه در خصوص اهمیت نظارت در سیستم شهرداری برای جلوگیری از بروز مشکلات بعدی گفت : معتقدم نظارت در شهرداریها  باید از نوع راهبری و هدایت کننده بوده باشد و می بایست با افزایش تعداد نیرو و تزریق کارشناسان زبده به واحد بازرسی شهرداری این بخش نظارتی بیش از پیش تقویت گردد.

حاج بهمن حسین نژاد در جواب سئوال دیگری در رابطه با تاثیرات ارتقاء مدیریت شهرستان مراغه به فرمانداری ویژه گفت : شاخص های تعیین شده برای فرمانداری ویژه مد نظر قرار نگرفت و امروز شاهد افزایش تعداد فرمانداری های ویژه در سطح کشور هستیم به اعتقاد بنده عنوان فرمانداری ویژه در مراغه عنوانی تشریفاتی بوده و دردی از مراغه را دوا نکرده است .

وی در پایان تصریح کرد : از اول دوره چهارم سعی بر این بوده است که  برنامه های شورای شهر و شهرداری مراغه همراه با رویکرد و پیوست فرهنگی همراه باشد و در این خصوص اخیرا اعضای شورا جلساتی را با شهردار محترم تبریز و مدیرکل میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی استان ترتیب داده است تا در زمینه ایفای بهینه نقش مراغه به عنوان شهر مکمل تبریز در برنامه های فرهنگی ، اجتماعی و هنری تبریز 2018 میسر گردد.

DSC_0880

شهرداری مناطق

نظرسنجی

آمار سايت


بازديد امروز:0
بازديد ديروز:124
كل بازديد ها:312018
حداكثر بازديد روزانه:490