صفحه اصلیاخبارانعقاد قرارداد احداث بزرگترین مجتمع تجاری ، خدماتی و رفاهی جنوب استان توسط سرمایه گذار ترکیه ای در مراغه

انعقاد قرارداد احداث بزرگترین مجتمع تجاری ، خدماتی و رفاهی جنوب استان توسط سرمایه گذار ترکیه ای در مراغه

مشاهده در قالب PDFچاپفرستادن به ایمیل

مهندس محمد رضا احمدی :

شهرداری مراغه مصمم است سهم حداکثری خود را در تقویت اقتصاد شهر ایفا نماید

DSC_4769

طی مراسمی با حضور شهردار ، اعضای شورای اسلامی شهر و نمایندگان شرکت قیزیل الدوز خاورمیانه قرارداد احداث بزرگترین مجتمع تجاری ، خدماتی و رفاهی جنوب استان در محل ساختمان سازمان اتوبوسرانی  امضاء شد .

به گزارش روابط عمومی شهرداری مراغه در این مراسم که در سالن اجتماعات شهرداری برگزار شد مهندس محمدرضا احمدی شهردار مراغه با اشاره به نامگذاری سال 96 به عنوان سال اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال از سوی مقام معظم رهبری گفت : باید با همکاری و مساعدت تمام ادارات ، ارگانها و نهادهای دولتی و غیردولتی مسیر واقعی ایجاد اشتغال و استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های شهر باز شود .

DSC_4627

وی افزود : شهرداری مراغه مصمم است با تلاش بخش های مختلف سهم حداکثری خود را در تقویت اقتصاد شهر و شهرستان ایفا کرده و به عنوان محور در جهت بهره برداری هرچه بیشتر و بهتر از پتانسیل های داخلی و خارجی در بخش سرمایه گذاری ایفای وظیفه نماید .

مهندس احمدی با اشاره به انعقاد قرارداد احداث بزرگترین مجتمع تجاری ، خدماتی و رفاهی جنوب استان در محل ساختمان سازمان اتوبوسرانی گفت : این پروژه در مجموع با سرمایه ای بالغ بر 900 میلیارد ریال توسط سرمایه گذاری از کشور ترکیه در زمینی با زیربنایی به مساحت  66000 متر مربع اجرا خواهد شد که مطابق طرح اولیه ارائه شده ، پروژه در 13 طبقه که 3 طبقه زیرزمین با کاربری پارکینگ و تاسیسات ، 4 طبقه     تجاری ، شهربازی و ورزشی ، یک طبقه رستوران و 5 طبقه با کاربری های تالار پذیرایی ، هتل ، اداری و خدماتی آماده اجرا می باشد.

DSC_4765

شهردار مراغه در رابطه با مشخصات قرارداد منعقده نیزگفت : در این پروژه که بصورت مشارکتی اجرا خواهد شد تامین زمین ، صدور مجوز احداث به عهده شهرداری و احداث مجموعه از صفر تا 100 بر عهده سرمایه گذار می باشد .

وی افزود : علی رغم وجود برخی پروژه های مشارکتی در سطح استان که بصورت سرمایه گذاری خارجی احداث و اجرا شده اند به جرات می توان گفت که این پروژه از حیث این که 90 درصد سرمایه آن مستقیما بصورت سرمایه گذاری خارجی وارد کشور خواهد شد حداقل در سطح استان منحصر به فرد بوده و می توان از جهت حجم قرارداد از این پروژه به عنوان نقطه عطفی در تاریخ شهرداری مراغه نام برد که یقینا تاثیر مهمی در اقتصاد شهر  و توسعه صنعت توریسم و گردشگری خواهد گذاشت .

مهندس احمدی افزود : با افتتاح و بهره برداری از این پروژه عملا شهر تاریخی فرهنگی مراغه مجددا به قطب اقتصادی جنوب استان تبدیل خواهد شد.

شهردار مراغه در خصوص زمان بندی اجرای پروژه نیز اظهار داشت : مطابق قرارداد حاضر مدت اجرای قرارداد 48 ماه پیش بینی شده است که از این مدت 4 ماه برای تهیه و طراحی نقشه های اجرایی و 44 ماه برای عملیات اجرائی پروژه منظور شده است که امید است پروژه پیش از اتمام مهلت مقرر اتمام و به مرحله بهره برداری برسد .

DSC_4791

این گزارش حاکیست حاج مرتضی باستانی عضوشورای شهرو رئیس کمیسیون سرمایه گذاری شورا نیز در این جلسه با اشاره به وجود زمینه های متعدد تاریخی و فرهنگی اظهار امیدواری کرد پروژه حاضر مطابق زمانبندی ارائه شده اجرایی شده و به افتتاح برسد .

DSC_4639

وی اظهار داشت : مجموعه مدیریت شهری مراغه علی رغم وجود مشکلات قانونی و اجرایی و اداری توانسته است گام مهمی در بهبود و تقویت اقتصاد شهر و توسعه شهری با جذب این سرمایه گذار بردارد که قطعا اولین و آخرین گام در این عرصه نخواهد بود .

حاج مرتضی باستانی تصریح کرد : جهت بهره برداری هرچه بیشتر از توانمندی های موجود در بخش سرمایه گذاری های داخلی و خارجی ، شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه نیازمند همکاری و همراهی سایر ادارات و نهادهای منطقه می باشد .

نائب رئیس هیت مدیره شرکت ترکیه ای قیزیل الدوز خاورمیانه هم در این جلسه از مراغه به عنوان شهری که دارای تاریخ درخشان و غنی است یاد برده و اظهار امیدواری کرد با مساعدت و همکاری هرچه بیشتر مدیران محلی مراغه پروژه زودتر از وقت مقرر به بهره برداری برسد .

کوکسال آتش خاطرنشان شد:  شرکت شرکت قیزیل الدوز خاورمیانه آماده است در سایر پروژه های عمرانی و خدماتی منطقه مشارکت و همکاری نماید.

DSC_4592DSC_4792DSC_4675DSC_4657DSC_4642DSC_4696DSC_4710DSC_4715

DSC_4638DSC_4796

DSC_4655DSC_4671

شهرداری مناطق

نظرسنجی

آمار سايت


بازديد امروز:12
بازديد ديروز:128
كل بازديد ها:308679
حداكثر بازديد روزانه:490