صفحه اصلیاخبارعمران و توسعه متوازن شهری، برنامه راهبردی شهرداری مراغه

عمران و توسعه متوازن شهری، برنامه راهبردی شهرداری مراغه

مشاهده در قالب PDFچاپفرستادن به ایمیل

شهردار مراغه با اشاره به رویکردهای اجرایی مدیریت شهری در راستای خدمات رسانی و نیز توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی این شهرستان گفت: عمران و توسعه متوازن شهری برنامه اصلی و راهبردی این شهرداری است.

dferh

محمدرضا احمدی با حضور در ایرنا دفتر مراغه و تشریح عملکرد شهرداری در حوزه های مختلف عمرانی، اجتماعی و فرهنگی اظهار کرد: شهرداری مراغه در راستای عمران شهری با اجرای طرح های اجرایی و خدماتی در حوزه های مختلف در مسیر خدمتگزاری صادقانه، رفع دغدغه ها و مشکلات و نیز جذب سرمایه گذار و توسعه اقتصادی و فرهنگی حرکت می کند.

وی ادامه داد: این مجموعه مدیریت شهری در طول یکسال اخیر با اجرای طرح های عمران شهری در قالب آسفالت ریزی، رفع مشکلات و معضلات ترافیکی، توسعه گردشگری و حمایت از ساخت و سازهای اصولی و انبوه سازی گام های موثری در رشد متوازن اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی برداشته است.

احمدی با اشاره به وجود برخی محدودیت های بودجه ای شهرداری اضافه کرد: با وجود این مشکلات، تاخیری در تامین هزینه های طرح های عمرانی و پرداخت حقوق پرسنل و کارکنان این مجموعه وجود ندارد.

وی با اشاره به رویکردهای اصلی شهرداری مراغه در طول یکسال اخیر از اجرای طرح های عمرانی، فرهنگی و خدماتی مجموعه مدیریت شهری خبرداد.

آسفالت ریزی و بهسازی معابر شهری حرکتی در مسیر توزیع عادلانه امکانات

شهردار مراغه با اشاره به اجرای طرح های بهسازی و آسفالت ریزی 526 هزار متر مربع از معابر شهری گفت: از شهریور سال 95 تا مهرماه سالجاری، 286 هزار مترمربع از معابر و خیابان های اصلی و 190 هزار از محلات شهری آسفالت ریزی و 50 هزار مترمربع از معابر نیز لکه گیری شده است.

احمدی افزود: برای اجرای این طرح ها که بیشتر آنها در مناطق حاشیه ای و محروم شهری اجرا شده، 103 میلیارد و 200 میلیون ریال اعتبار هزینه شده است.

وی ادامه داد: طرح آسفالت ریزی معابر اصلی تا زمانیکه شرایط جوی اجازه دهد ادامه خواهد داشت.

احمدی اضافه کرد: با تجهیز کارخانه آسفالت شهرداری به دستگاه های سنگ شکن و تعویض سیستم سوخت، به دنبال بالا بردن کیفیت آسفالت تولیدی هستیم.

وی با گلایه از برخی دستگاه های خدمات رسان شهری در خصوص عدم همراهی لازم برای بهسازی معابر شهری گفت: به دلیل این عدم همکاری ها، آسفالت ریزی در برخی از خیابان های اصلی شهر دچار وقفه شده است.

رفع مشکلات و گره های ترافیکی، توجه به دغدغه های همیشگی شهروندان

شهردار مراغه با اشاره به برنامه های مجموعه مدیریت شهری برای رفع مشکلات ترافیکی شهر گفت: بر اساس مطالعات و طرح های مدون کارشناسی، طرح ایجاد روگذر یا زیرگذر در مبادی ورودی شهرک ولیعصر از طرح های اساسی شهرداری در راستای کاهش بار ترافیکی در این مناطق است.

احمدی همچنین از برنامه ریزی برای اجرای طرحی بزرگ در حوزه ترافیک شهری خبرداد.

وی با اشاره به روند اجرایی تعریض پل میدان شهرداری اضافه کرد: این طرح از پیشرفت مناسب برخوردار بوده و در این راستا، با انتقال برخی زیرساخت های شهری از جمله شبکه آب و برق، این طرح در روزهای آتی بهره برداری خواهد شد.

وی با انتقاد از عدم وجود کنارگذر شهری در مراغه افزود: بار ترافیکی سنگین و تردد ماشین آلات صنعتی در کمربندی ها، موجب ایجاد معضلات ترافیکی شدید و نیز وارد آمدن خسارات به ابنیه و زیرساخت های شهری در این مناطق شده است.

احمدی اضافه کرد: عدم تصویب کریدور شمالی و اتصال آن به آزادراه مراغه - هشترود به عنوان بخشی از این طرح ملی، ایجاد کنارگذر در این مسیر را با مشکل مواجه کرده و آن را منتفی کرده است..

شهرداری مناطق

نظرسنجی

آمار سايت


بازديد امروز:162
بازديد ديروز:128
كل بازديد ها:308829
حداكثر بازديد روزانه:490