صفحه اصلیاخبارشهردار و رئیس شورای شهر در گفتگوی خبری با اصحاب رسانه

شهردار و رئیس شورای شهر در گفتگوی خبری با اصحاب رسانه

مشاهده در قالب PDFچاپفرستادن به ایمیل

DSC_0689DSC_0704DSC_0721DSC_0731DSC_0739DSC_0742

برنامه جامع طرح های سال جاری شهرداری تشریح شد

محمدرضا احمدی روز سه شنبه در جریان نشست خبری با اصحاب رسانه مراغه  با اشاره به بودجه 61 میلیارد تومانی شهرستان مراغه در سال جاری گفت: این طرح ها در قالب 9 برنامه جامع عمران شهری با  با شعار خدمت برای احاد مردم اجرا خواهد شد.

شهردار مراغه افزود: اجرای طرح تفضیلی و مطالعات عمرانی، تهیه عکس های هوایی، طرح های سرمایه گذاری، طرح چشم انداز پنج ساله توسعه و عمران شهری، تملک اراضی طرح های عمرانی و ارتقای سیستم های سخت و نرم افزاری از محورهای اصلی عمران شهری مراغه است.

وی اضافه کرد: طرح های جمع آوری آب های سطحی، پوشش انهار، بهسازی و توسعه پارک های شهری، شن ریزی معابر عمومی و آسفالت ریزی که در ادامه نهضت اسفالت شهرستان در سال گذشته بوده  از جمله طرح های عمران شهری مراغه در سالجاری است.

احمد ی گفت: احداث بلوار 35 متری میدان الغدیر تا میدان رسالت، دوبانده کردن بلوار دانشگاه، تکمیل راه دسترسی به ورزشگاه پنج هزار نفری و احداث پمپ بنزین فرودگاه مراغه  از دیگر طرح های عمرانی در شهر مراغه است.

وی اذعان داشت : حل ریشه ای مشکلات ترافیک شهرستان به صورت جدی در دست بررسی میباشد و در این راستا تعریض پل های عبدالقادر، پل دژبان و میدان بسیج و نیز مقاوم سازی پل هاشم آباد و تکمیل پل شهرک فلزکاران نیزطرح هایی هستند که امسال اجرایی می شوند همچنین اجرای طرح احداث تقاطع غیر همسطح در میدان گاز دذ راستای حل مشکل ترافیک و سهولت شهروندان مطالعات اجرای این طرح در حال انجام بوده و به زودی به مناقصه گذاشته می شود.

وی در باره پروژه های فرهنگی و خدماتی  شهرداری گفت: احداث پارک کوهستان، مجتمع های تجاری در محل ترمینال سابق و پردیس سینمایی از جمله این طرح هاست.

وی با بیان اینکه حمایت از ورزش قهرمانی نیز از اولویت های مجموعه مدیریت شهری مراغه است افزود: اداره ورزش شهرداری در رشته های مختلف ورزشی تیمداری کرده و برای میزبانی از مسابقات آسیایی کانوپولو در این شهرستان نیز اعلام آمادگی کرده است.

شهردار در پایان در پاسخ به سوال میزان تحقق بودجه سال قبل گفت بودجه سال 96 نود و نه درصد تحقق یافته است .

وی در پایان در باره لزوم فرهنگ سازی در باره فره شهروندی و شهرنشینی گفت : در شهر مراغه 130 تن زباله تولید میشود که برای دفع این زبالات با مشکل مکان یابی و.... مواجه هستیم  در این ضمینه مشارکت شهروندان برای استفاده کمتر از ظرف یکبار مصرف نایلون و راهکار های مشابه میتواند میزان زیادی از این زباله را کاهش دهد.

رئیس شورای اسلامی شهر مراغه نیز در این نشست با اشاره به عملکرد شورای اسلامی در دوره پنجم گفت: در این دوره 70 جلسه با حضور اعضای شورای شهر برگزار شده که حاصل آن 120 مصوبه بوده است.

وی با اشاره به طرح مدیریت واحد شهری ادامه داد: این طرح در صورت تصویب در صحن علنی مجلس شورای اسلامی موجب تسهیل در مدیریت شهری خواهد شد.

وی اضافه کرد: بر این اساس برخی از ادارات خدمات رسان شهری زیر نظر شهرداری و شورای اسلامی شهر فعالیت خواهند کرد

وی در پایان به تعامل شهردار با اعضای شورای شهر در راستای حل مشکلات شهری اشاره کرد و اذعان داشت : شورای شهر از اقدامات مهندس احمدی حمایت میکند

DSC_0770DSC_0772DSC_0776DSC_0782DSC_0788DSC_0795DSC_0801DSC_0802DSC_0812DSC_0820DSC_0834DSC_0839DSC_0843DS_0850
DS_0855

شهرداری مناطق

نظرسنجی

آمار سايت


بازديد امروز:87
بازديد ديروز:187
كل بازديد ها:311981
حداكثر بازديد روزانه:490