صفحه اصلیاخبارپیام تسلیت رئیس شورای اسلامی شهر مراغه به مناسبت رحلت امام (ره) و قیام 15 خرداد

پیام تسلیت رئیس شورای اسلامی شهر مراغه به مناسبت رحلت امام (ره) و قیام 15 خرداد

مشاهده در قالب PDFچاپفرستادن به ایمیل

حاج یحیی غلامی رئیس شورای اسلامی شهر مراغه در پیامی، 14خرداد سالروز عروج ملکوتی امام راحل و قیام خونین 15 خرداد را تسلیت گفته و این قیام تاریخی را نقطه عطفی در شکل گیری و پیروزی انقلاب اسلامی دانست.

در متن این پیام آمده است:

امام‌ خمینی‌، یک‌ حقیقت‌ همیشه‌ زنده‌ است‌ ، نام‌ او پرچم‌ این‌ انقلاب‌، راه‌ او راه‌ این‌ انقلاب‌، و اهداف‌ او اهداف‌ این‌ انقلاب‌ است‌. ملت ایران که‌ از سرچشمه‌ی‌ فیاض وجود ملکوتی‌ ایشان سیراب‌ شده‌ و عزت‌ و کرامت‌ اسلامی‌ و انسانی‌ خود را در آن یافته اند، اکنون‌ شاهد آنند که‌ ملتهای‌ دیگر، حتی‌ ملتهای‌ غیرمسلمان‌، از تعالیم‌ انقلابی‌ آن‌ عالم جلیل القدر و دانا برای نجات‌ خود در راه آزادی‌ و عزت‌ خویش‌ بهره جسته اند.

در ادامه این پیام آمده است:

امام خمینی زنده است تا اسلام ناب محمدی (ص) زنده است و او زنده است تا پرچم عظمت اسلام و وحدت مسلمین و نفرت از ظالمین بر افراشته است. به برکت وجود آن یگانه ی دوران همه ی مسلمانان در سراسر دنیا بیدار شده و برای برچیدن سلطه امپراطوری های ستمگر، از ارزش ها و آرمان های ایشان الگو گرفته اند.

در بخش دیگری از این پیام آمده است:

قیام مردمی 15 خرداد ماه سال 1342 نیز که زمینه انقلاب اسلامی سال 57 را فراهم آورد؛ نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملی علیه استبداد و استعمار است و یادآور رشادت، از خود گذشتگی، ایثار و جانفشانی مردمی است که از قدرتهای پوشالی نهراسیدند و پیروزی و طلوع خورشید انقلاب را در اندیشه های زلال خود به نظاره نشستند.

حاج یحیی غلامی در بخش پایانی این پیام ضمن تسلیت ارتحال امام (ره) و قیام 15 خرداد تصریح کرد:

در سالروز ارتحال ملکوتی معلم و طبیب دلها که بدون تردید تاریخ اسلام پس از پیامبر و ائمه معصومین(ع) شخصیتی مانند او سراغ ندارد؛ در حالی به سوگ آن عزیز سفر کرده می نشینیم که به واسطه لطف بیکران الهی ، رهبری فرزانه و درس آموخته مکتب امام خمینی رضوان الله تعالی علیه سکان هدایت و رهبری ملت آزاده ایران و مسلمانان جهان اسلام را بر عهده گرفته است. همچنین قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲نیز که نقطه عطفی در تاریخ مبارزات ملتی علیه استبداد و استعمار است، با نام و اندیشه و راه امام خمینی رحمه الله علیه پیوندی جاودانه دارد. راهش مستدام و پر رهرو باد.

 

شهرداری مناطق

نظرسنجی

آمار سايت


بازديد امروز:12
بازديد ديروز:128
كل بازديد ها:308679
حداكثر بازديد روزانه:490