شما اینجا هستید
اخبار » امضاء تفاهم‌نامه ساخت بزرگترین پردیس سینمایی شمال غرب کشور بین شهرداری مراغه و حوزه هنری کشور

به گزارش ایرنا موضوع این تفاهم‌نامه که در محل شهرداری مراغه به امضا رسید، تشریک مساعی جهت احداث پردیس سینمایی در ملک متعلق به حوزه هنری واقع در خیابان شهید غفاری مراغه است.
سرپرست شهرداری مراغه ضمن اشاره به فراز و نشیب‌های سینما در طول تاریخ، تاکید کرد که سینما جایگاه ویژه نزد مردم فرهنگ‌دوست این شهرستان دارد.
دکتر شهرام مروتی اظهار داشت: مراغه در زمان حاضر سینمای فعال ندارد و ساخت پردیس سینمایی در این شهرستان اقدام فرهنگی ارزشمندی به شمار می‌رود.

🔻شاهد مشکلات عدیده فرهنگی هستیم
معاون استاندار آذربایجان‌شرقی و فرماندار مراغه نیز با اشاره به اینکه تهاجم فرهنگی دشمنان پس از پیروزی انقلاب اسلامی به صورت مستمر جریان داشته، گفت: با وجود تلاش مسوولان، شاهد مشکلات عدیده در حوزه فرهنگی هستیم و مسوولان باید به دغدغه‌های رهبری در این زمینه جامه عمل بپوشانند.
سیدعلی موسوی بیان کرد: نیاز به فعالیت بیشتر در حوزه فرهنگی مشهود بوده و شهرداری مراغه به عنوان یکی از متولیان فرهنگی، از سالها قبل در این حوزه پیشتازی کرده است.
وی رعایت زمانبندی در ساخت پردیس سینمایی از سوی شهرداری مراغه و حوزه هنری را مورد تاکید قرار داد و افزود: مراغه به پشتوانه فرهنگ دیرینه‌اش به جهان‌شهر شهرت دارد و نیاز این شهرستان به پردیس سینمایی احساس می‌شود.

🔻پردیس سینمایی مراغه، شروعی برای اتفاق‌های بعدی
معاون اداری و مالی حوزه هنری کشور نیز احداث پردیس سینمایی را شروعی برای اتفاق‌های بعدی در بخش فرهنگی این شهر عنوان کرد و گفت: یک پردیس برای شهر ۲۰۰ هزار نفری مراغه کافی نیست و امید می‌رود احداث آن زمینه‌ای برای سرمایه‌گذاری‌های بعدی باشد.
عبدالحمید قره‌داغی با اشاره به اینکه مراغه هنرمندان برجسته‌ای دارد، اظهار داشت: حوزه هنری تجربه‌های موفقیت‌آمیزی در یزد، مشهد، بندرعباس و چندین شهر دیگر کشور داشته است و امید می‌رود ساخت پردیس سینمایی مراغه نیز در سریع‌ترین زمان ممکن آغاز و با پیشرفت مناسب روبرو شود.

🔻مراغه از ظرفیت بصری برای تولید فیلم سینمایی برخوردار است
معاون امور سینمایی حوزه هنری کشور نیز گفت: مراغه ظرفیت‌های بصری قابل توجهی دارد و در حوزه تولید فیلم سینمایی نیز می‌توان از این ظرفیت‌ها استفاده کرد.
حمیدرضا جعفریان بیان کرد: در سایه همکاری مسوولان محلی، پردیس سینمایی سقز طی حدود یک ماه راه‌اندازی شد و امیدواریم ساخت پردیس مراغه نیز با سرعت پیش برود.

🔻مردم مراغه ۲ دهه برای احیای سینما انتظار کشیده‌اند
رییس حوزه هنری آذربایجان‌شرقی نیز بیان کرد: مردم فرهنگ‌دوست مراغه حداقل ۲ دهه برای احیای سینما در این شهرستان انتظار کشیده‌اند و کمبود سینما چندبار در رسانه‌های محلی به چالش تبدیل شده است.
«سیدمحمدحسین بلاغی» افزود: امروز حوزه هنری با جهاد فرهنگی و هنری پای کار است تا یک پردیس فرهنگی و سینمایی در این شهرستان احداث شود.
وی با تاکید بر اینکه سینما آرامش را به جامعه تزریق می‌کند و فرهنگ را تعالی می‌بخشد، اظهار داشت: اگرچه یک پردیس برای مراغه کم است اما همین زیرساخت در واقع با حداقل ۶ هزار مترمربع مساحت، بزرگترین پردیس شمالغرب کشور خواهد بود.
وی همچنین در ادامه سخنان خود مراغه را اولین شهر اولویت‌دار برای تاسیس دفتر حوزه هنری عنوان کرد و فرماندار مراغه نیز آن را با ظرافت و جدیت مطالبه کرد تا معاون اداری مالی حوزه هنری کشور، راه‌اندازی این دفتر را به مسوولان محلی قول دهد.

🔻ظهور شخصیت‌های فرهنگی در مراغه اتفاقی نیست
احمد ملکی، عضو شورای اسلامی شهر مراغه نیز اظهار داشت: ظهور شخصیت‌های فرهنگی برجسته در مراغه اتفاقی نیست و از گذشته‌های دور تاکنون آوازه شخصیت‌های شاخصی چون عبدالقادر و اوحدی بر سر زبان‌ها افتاده‌ است و در زمان حاضر نیز امثال استاد کریمی و حیدر عباسی در عرصه فرهنگی این شهر می‌درخشند.
وی احیای سینما را مطالبه جدی مردم مراغه عنوان کرد و افزود: مردم این شهرستان احداث نگارخانه، تماشاخانه و سایر زیرساخت‌های حوزه فرهنگی در کنار این پردیس را از مسوولان انتظار دارند.

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |