شما اینجا هستید
اخبار » ۱۳۹۹ سال اوج گیری فعالیت های عمرانی و خدماتی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه

تحقق ۷۰ درصدی بودجه شهرداری مراغه تا پایان بهمن ماه؛
به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر در این نشست شهردار مراغه گفت: از ابتدای سال‌جاری تا پایان بهمن امسال ۷۰ درصد از ردیف‌های درآمدی بودجه سال ۹۸ شهرداری مراغه محقق شده است.
مهندس محمدرضا احمدی افزود: در این مدت، حدود ۶۰ میلیارد تومان از این بودجه محقق شده و با توجه به درپیش بودن روزهای پایانی سال پیش بینی می شود این میزان به ۸۵ درصد نزدیک شود.
وی ادامه داد: تحقق این میزان از بودجه ۸۹ میلیارد تومانی مصوب شهرداری مراغه در حالی است که وضعیت اقتصادی و رکود بازار مسکن و ساخت و سازها بیش از هر زمانی احساس می شود.
وی با بیان اینکه سال جاری به عنوان سال عمران و آبادانی شهری است، اضافه کرد: تخصیص حدود ۵/۴۸ درصد از بودجه سال جاری به بخش عمرانی در طول سالیان اخیر بی سابقه بوده و نشان از رویکرد عمرانی شهرداری است.

اهم پروژه های اجرا شده در سال ۱۳۹۸؛
شهردار مراغه با اشاره به طرح های اجرا شده عمران شهری گفت: تعریض پل حاج زین العابدین مراغه ای، ساماندهی و بهسازی محله عشرت آباد و احداث بوستان نیایش ، آغاز عملیات اجرایی فرهنگسرای امیر کبیر ، شروع ساماندهی و بهسازی پارک قیزیل در کنار عملیات گسترده آسفالت ریزی و پیاده رو سازی در سطح شهر از مهم ترین طرح های اجرا شده در سال جاری توسط شهرداری بوده است.
وی افزود: آغاز عملیات اجرایی احداث خیابان های ۶۵ متری، ۴۵ متری شهید سردار سلیمانی درحد فاصل میدان سهند تا میدان مادر از جمله طرح هایی است که در سال جاری آغاز شده و با بهره برداری از این پروژه های تحول اساسی در گشوده شدن گره های کور ترافیکی درون شهری در سال های آینده بوجود خواهد آمد.

اولویت های بودجه ۱۱۰ میلیارد تومانی سال آینده ؛
وی با اشاره به بودجه ۱۱۰ میلیارد تومانی شهرداری مراغه برای سال آینده اضافه کرد: سال آینده نیز سال ویژه ای برای اجرای طرح های بزرگ عمران شهری به ویژه طرح های مسیرگشایی خواهد بود.
شهردار مراغه گفت: با رایزنی های انجام شده، با مشارکت و سرمایه گذاری ستاد اجرایی فرمان امام (ره) و قرارگاه خاتم الانبیا (ص) طرح های بزرگ عمرانی نیز در سال آینده در شهر مراغه انجام می شود.
مهندس احمدی افزود: اجرای چند روگذر و نیز احداث مجتمع های مسکونی ارزان قیمت از جمله طرح هایی است که با مشارکت این نهادها در شهر مراغه در سال آینده انجام خواهد شد.
حفظ درختان و فضای سبز اولویت اصلی مدیریت شهری؛
شهردار مراغه با اشاره به قطع چندین اصله درخت در خیابان شهید قددوسی گفت : حفظ درختان و فضای سبز اولویت این شهرداری در اجرای طرح‌های عمرانی است و برای تعریض و مسیرگشایی خیابان شهید قدوسی که از نیازهای مهم هسته مرکزی شهر و منطقه گردشگری حاشیه صوفی چای می باشد شهردار ناچار به قطع چندین اصله درخت تبریزی شد .
وی افزود: این طرح در قالب طرح جامع شهری در شورای ترافیک تصویب شده و از محل مدرسه سابق امیرکبیر تا میدان شهرداری اجرا خواهد شد.
وی گفت: نزدیک به ۲۰ اصله درخت برای اجرای این طرح قطع شده که برخی از آنها فرسوده و خطرساز بودند و سایر درختان واقع در مسیر به استفاده از ماشین آلات مخصوص، در پارک جنگی کاشته خواهند شد.

اهداف مدیریت شهری از تملک و تخریب مدرسه امیر کبیر؛
مهندس محمدرضا احمدی ادامه داد: برای تملک مدرسه امیر کبیر مصالحه لازم با آموزش و پرورش انجام شده و این ملک هم اکنون برای تعریض خیابان شهید قدوسی و توسعه پارک غفاریه در اختیار شهرداری قرار گرفته است.
وی اضافه کرد: این مدرسه براساس نظر کارشناسان فنی و سازمان نوسازی مدارس فرسوده است و قابل استفاده آموزشی نیست.
شهردار مراغه افزود: عقب کشی و تخریب این مدرسه برای تعریض خیابان با نظارت فنی میراث فرهنگی و با در نظر گرفتن محدوده و فاصله قانونی از حریم برج تاریخی گنبد غفاریه انجام می شود.
وی با اشاره به موقوفه بودن ضلع غربی و پارک حاشیه این طرح ادامه داد: شهردار مراغه با اشاره به موقوفه بودن ضلع غربی و پارک حاشیه این طرح ادامه داد: اقدامات لازم برای مصالحه با متولی این پارک برای تعریض و عقب کشی انجام شده است.
شهردار مراغه افزود: توسعه و توجه به فضای سبز شهری اولویت شهرداری مراغه بوده و در این راستا سالانه حدود چهار هزار اصله درخت در مناطق مختلف این شهر کاشته می شود.
وی اضافه کرد: هم اکنون سرانه فضای سبز عمومی و پارک ها در شهر مراغه حدود ۱۴ متر مربع بوده که با احتساب فضاهای سبز خصوصی، این میزان به حدود ۲۷ متر مربع و بیش از استاندارد جهانی که ۲۵ متر مربع است می رسد.

اخذ موافقت اداره کل راه آهن با تعریض پل بلوارشهیددرخشی؛
شهردار مراغه با اشاره به وضعیت غیر ایمن ورودی بلوار شهید درخشی از سمت میدان بسیج گفت: پس ازمکاتبات و جلسات متعدد شهرداری و شورای شهر با اداره کل راه آهن بمنظور تعریض پل بلوار شهید درخشی درمجاورت پایانه جدید مسافربری موافقت اجرایی آن نهایی شد .
مهندس محمدرضا احمدی افزود: یکی از نقاط حادثه خیز در ورودی شهر از سمت جنوب غربی،پل بلوارشهیددرخشی می باشد که طی سالهای گذشته شاهد حوادث ناگوار جرحی و سقوط وسائط نقلیه بوده ایم،این موضوع درسنوات قبلی نیزپیگیری شده بود وبا شروع بکار دوره پنجم شورا بررسی و اصلاح نقاط حادثه خیز در دستور کار کمیسیون عمران و شهرسازی شورا قرارگرفت و با پیگیری های لازم و مستمر و تهیه نقشه های اجرایی در شهرداری، موافقت مجوز تعریض و عملیات عمرانی ازسوی اداره کل راه آهن اعلام شد و بزودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود.
وی خاطرنشان شد: اصلاح این نقطه حادثه خیز در منطقه مسکونی،روانسازی ترافیک در این مسیر و تعریض پل مذکور با توجه به میزان تردد وسائط نقلیه و همچنین وجودپایانه مسافربری و فرودگاه، یکی از ضروریات و اولویت های شهرداری مراغه و در راستای رعایت حقوق شهروندی می باشد.

احداث ۴۰۲ واحد با مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و شهرداری مراغه؛

شهردار مراغه در ادامه از احداث ۴۰۲ واحد مسکونی ارزان قیمت با مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام(ره) و شهرداری مراغه در منطقه پهرآباد خبرداد.

مهندس محمدرضا احمدی افزود: این مجتمع ۴۰۲ واحدی در زمینی به مساحت بیش از هفت هکتار در سه بلوک ساخته خواهد شد.

وی ادامه داد: برای این منظور، ۵۰ درصد از این زمین، برای تامین سرانه ها و معابر عمومی و رفاهی طراحی شده و  اختصاص می یابد.
مهندس محمدرضا احمدی اضافه کرد: پیمانکار احداث ۲۰۰ واحد از این طرح از طریق برگزاری مناقصه انتخاب شده و به زودی عملیات اجرایی آن آغاز می شود.
وی افزود: برای اجرای این طرح بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری می شود که این میزان سرمایه گذاری علاوه بر تقویت فضای کسب و کار، تاثیرات مثبتی در تقویت اقتصاد منطقه و به ویژه پهرآباد خواهد گذاشت.

شناسایی پتانسیل های بالقوه شهری در حوزه های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و عمرانی؛
ناظم عزیزی سخنگوی شورای اسلامی شهر مراغه نیز در این نشست گفت : بودجه سال ۹۸ شهرداری نسبت به سال ۹۷ بر اساس پیشنهاد اعضای محترم شورای اسلامی شهر و استقبال شهردار و مجموعه خدوم و تلاشگر شهرداری از افزایش جهشی برخوردار بود که این میزان تحقق از بودجه نشان از کارآمدی نیروهای شهرداری و شناسایی پتانسیل های بالای بالقوه شهری در حوزه های مختلف اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی و عمرانی می باشد.
وی افزود : تحقق ۷۶درصدی بودجه ۹۸ تا این لحظه، علاوه بر این که موید تلاش و مجاهدت تمام حوزه های شهرداری است  بلکه  نشان از شعور بالاو همراهی مردم با فرهنگ مراغه با مجموعه مدیریت شهری می باشد.

توسعه متوازن مراغه با اولویت در مسیر گشایی و ایجاد محورهای مواصلاتی جدید؛
سخنگوی شورای اسلامی شهر مراغه در خصوص نقش بودجه در اداره یک مجموعه گفت : علاوه بر اینکه بودجه به منزله کنترل کننده درآمدها و هزینه ها محسوب می شود بلکه نشان دهنده برنامه کوتاه مدت و بلند مدت سازمانی هست.
آقای ناظم عزیزی افزود: نگاه بودجه ریزی مدیریت شهری مراغه به دنبال توسعه متوازن با اولویت در مسیر گشایی و ایجاد محورهای مواصلاتی جدید با هدف توسعه پایدار و رفع مشکلات ترافیکی می باشد که پروژه‌های خیابان ۶۰ متری و۴۵متری میدان مادر به میدان سهند (بلوار شهید سپهبد سردار سلیمانی)و خیابان ۳۵متری میدان دانشجوی گلشهر به میدان الغدیر و میدان پرواز با نگاه توسعه پایدار در بودجه ۹۸ شهرداری پیش بینی اولیه صورت گرفته  و برای اتمام و ادامه بعضی از آن پروژه ها بودجه پیش بینی شده است.

کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش نشاط اجتماعی رویکرد شورای اسلامی شهر مراغه؛
رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر مراغه در خصوص برنامه های فرهنگی و اجتماعی مجموعه مدیریت شهری گفت : از آنجايي كه شهروندان سرمايه‌هاي اجتماعي شهر به حساب مي‌آيند نگاه همه‌جانبه به نياز و خواسته‌هاي شهروندان و پاسخگويي به نيازهاي آنان مي‌تواند زندگي شهرنشيني را در تمامي ابعاد ارتقا دهد لذا شورای اسلامی شهر مراغه به همراه مجموعه مدیریت شهری با انجام برنامه ها ریزی های متفاوت و متعدد به دنبال  کاهش آسیب‌های اجتماعی و افزایش نشاط در میان شهروندان محترم می باشد .

ضرورت داشتن پیوست فرهنگی اقدامات عمرانی و خدماتی؛
آقای عزیزی با تاکید بر ضرورت داشتن پیوست فرهنگی تمام برنامه ها و اقدامات عمرانی و خدماتی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه گفت : امروز نگاه مدیریت شهری بیشتر به دنبال بحث فرهنگی و مدیریت فرهنگی هست بطور مثال در برنامه های نکوداشت روز مراغه با برگزاری برنامه های متنوع فرهنگی و اجتماعی که نشانه هویت یابی فرهنگی و بازگشت به خود می باشد با اجرای برنامه های  چهارمین دوره در سال ۹۹ بدنبال ایجاد تعاملات بیشتر با شهرهای اقماری مراغه و پایتخت شهرهای ایران خواهیم بود.
وی خاطر نشان شد:  در جهت توسعه فرهنگی و الگو گذاری فرهنگی برگزاری چندین جشنواره ، سمینار و همایش  از جمله جشنواره ملی مراغه در آینه عکس و شعر  از جمله برنامه سال ۹۹ می باشد .

باور و ایمان اساس عملکرد جهادی است؛
رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مراغه نیز در این نشست گفت: برای عملکردجهادی، باور و ایمان، اساس عملکرد جهادی است و مدیران ما باید باور قلبی داشته باشندکه توفیق خدمت به خلق الله نصیب هر کسی نمی‌شود و لازم است به‌جد مواظب این امانت الهی باشیم وهمانند شهید باکری باعملکرد آتش‌به‌اختیار در بزنگاه تاریخ، کشورمان را در مسیر رشد و تعالی قرار دهیم.
دکتراحمد ملکی افزود: باعملکرد خوب مدیریت شهری مراغه،سال ۱۳۹۸ سال عمران و پروژه های عمرانی با پیوست فرهنگی، ترافیکی، اقتصادی و کارآفرینی بودکه با توجه به تمهیدات صورت گرفته در سال ۱۳۹۹، این عملیات اوج خواهد گرفت.

ضرورت ایجاد و تقویت زیرساخت ها برای هوشمند سازی شهری؛
دکترملکی اضافه کرد: ویروس کرونا پیشآمد تلخی است و برای پیشگیری از ابتلا و گذر از آن، در این فضا افزون بر رعایت توصیه های بهداشتی و پیروی از فرامین ستاد مبارزه با کرونا، گسترس روابط وآموزش های مجازی، دورکاری (کار در منزل بجای کار در محل کار)و هوشمندسازی شهری در جهت  کاهش مراجعات حضوری، بیش از پیش اهمیت می یابد و باید در ایجاد و تقویت این زیرساختها تلاش کنیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

 1. Minerva

  Thankfulness to my father who shared with me about this weblog,
  this blog is genuinely remarkable.

 2. free download game ntc33

  I am extremely impressed with your writing skills and also with the layout on your
  blog. Is this a paid theme or did you customize it yourself?

  Anyway keep up the nice quality writing,
  it’s rare to see a great blog like this one nowadays.

  Stop by my homepage :: free download game ntc33

 3. gem 3win8

  Good day! Do you use Twitter? I’d like to follow you if
  that would be ok. I’m absolutely enjoying your blog and look forward
  to new posts.

  My web blog: gem 3win8

 4. Wm Casino Ios

  Yes! Finally something about wm casino.

  Here is my web-site; Wm Casino Ios

 5. sky777apk

  Thanks for your personal marvelous posting! I genuinely enjoyed reading it, you are a great author.I will ensure that I bookmark your blog and will
  eventually come back in the future. I want to encourage you continue your great writing, have a nice morning!

  My page :: sky777apk

 6. playboy2apk ios

  Have you ever considered about including a little bit more than just your
  articles? I mean, what you say is valuable and all. However
  think of if you added some great photos or videos to give your posts more, “pop”!
  Your content is excellent but with images and clips, this blog could undeniably be
  one of the best in its field. Good blog!

  Also visit my blog playboy2apk ios

 7. pussy888 down

  Hi there, just became alert to your blog through Google,
  and found that it’s really informative. I’m gonna watch out for brussels.
  I will appreciate if you continue this in future.
  Lots of people will be benefited from your writing.
  Cheers!

  My page – pussy888 down

 8. 918kiss-m.com

  always i used to read smaller posts which also clear their motive, and
  that is also happening with this paragraph which I am reading at this place.

  Review my web-site – live22 apk download 2019
  (۹۱۸kiss-m.com)

 9. situs judi slot online

  Hi! Someone in my Myspace group shared this site with us so I came to give it a look.
  I’m definitely enjoying the information. I’m bookmarking and will be tweeting this to my followers!

  Great blog and outstanding style and design.

 10. download game 918kaya

  I every time spent my half an hour to read this web site’s articles or reviews
  daily along with a mug of coffee.

  Have a look at my web site; download game 918kaya

 11. kiosk lionking888

  I read this piece of writing completely concerning
  the resemblance of most recent and preceding
  technologies, it’s amazing article.

  My blog :: kiosk lionking888

 12. Download Game Sky1388

  This is very interesting, You are an excessively skilled blogger.
  I have joined your rss feed and sit up for in the hunt
  for more of your fantastic post. Additionally, I have shared your web
  site in my social networks

  Also visit my webpage Download Game Sky1388

 13. ntc33 jackpot

  What i don’t realize is in truth how you’re no longer actually much more neatly-appreciated
  than you might be now. You’re so intelligent. You realize therefore considerably
  on the subject of this matter, produced me in my view
  believe it from numerous varied angles. Its like women and men aren’t interested unless it is one thing to do with
  Lady gaga! Your own stuffs great. Always deal with it up!

  Feel free to visit my website … ntc33 jackpot

 14. puasy888

  Heya this is kinda of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or
  if you have to manually code with HTML. I’m starting
  a blog soon but have no coding know-how so I wanted to get advice from someone with experience.

  Any help would be greatly appreciated!

  my blog post … puasy888

 15. game slot 918kiss plus

  First of all I want to say superb blog! I had a
  quick question that I’d like to ask if you do not mind.
  I was interested to find out how you center yourself and clear your thoughts prior to writing.
  I have had trouble clearing my thoughts in getting my ideas out there.
  I truly do enjoy writing however it just seems like the first 10 to 15 minutes tend to be wasted just trying to
  figure out how to begin. Any ideas or tips? Many thanks!

  My blog game slot 918kiss plus

 16. see here now

  Ridiculous quest there. What occurred after? Good luck!

 17. 918kaya test id

  Hey there! I simply would like to give you
  a huge thumbs up for your excellent information you’ve got right here on this post.
  I will be coming back to your web site for more soon.

  Feel free to surf to my site … 918kaya test id

 18. Penni

  I am extremely impressed along with your writing talents and
  also with the structure on your blog. Is this a paid subject matter or did you customize
  it your self? Either way keep up the excellent quality writing, it is uncommon to
  peer a great weblog like this one nowadays..

 19. Hoargegex
 20. it web hosting

  Nice replies in return of this matter with real arguments and telling the whole
  thing concerning that.

 21. boneinson
 22. http://bit.ly

  After looking at a number of the articles on your web page, I seriously like your technique of blogging.
  I saved it to my bookmark webpage list and will be
  checking back in the near future. Take a look at my web site too and let me know what you think.

 23. ivermectin amazon

  Baclofen Achat En Canada

 24. buy cialis 5mg daily use

  Where Can I Buy Discount Progesterone Medication Shop

 25. http://j.mp/3zuTMxD

  Hello, i think that i saw you visited my blog so i got here to
  go back the choose?.I am attempting to find issues to improve my website!I assume its ok to make use of some of your
  concepts!!

 26. Viagra

  Cheapest Cost Of Amoxicillin

 27. bitly.com

  Thank you for sharing your info. I truly appreciate your efforts and I am waiting for your
  next post thanks once again.

 28. scoliosis surgery was

  If you desire to obtain a great deal from this article then you have to apply these
  techniques to your won website.

 29. http://j.mp/38vuS56

  We are a group of volunteers and starting a new scheme in our community.

  Your web site offered us with valuable info to work on. You have done a formidable job and
  our entire community will be thankful to you.

 30. http://j.mp/

  What’s up, I read your blogs on a regular basis.
  Your story-telling style is awesome, keep doing what you’re doing!

 31. http://bit.ly/

  Woah! I’m really enjoying the template/theme of this website.
  It’s simple, yet effective. A lot of times it’s very hard to get that “perfect balance” between usability and visual appeal.
  I must say that you’ve done a superb job with
  this. Additionally, the blog loads extremely quick for me on Chrome.
  Excellent Blog!

 32. Lalsepe

  http://buystromectolon.com/ – stromectol 6mg

 33. or scoliosis surgery

  I couldn’t resist commenting. Exceptionally well written!

 34. finasteride

  Medroxy Pills Store Visa Accepted Kirklees

 35. Jerjeaxia
 36. Avaiciash
 37. dauspiday
 38. tinyurl.com

  Everything is very open with a precise description of the challenges.
  It was truly informative. Your site is very helpful.
  Many thanks for sharing! quest bars http://bitly.com/3C2tkMR quest bars

 39. Drarseted
 40. app.gumroad.com

  Excellent blog here! Also your web site loads up fast!
  What host are you using? Can I get your affiliate link to
  your host? I wish my site loaded up as quickly as yours lol asmr https://app.gumroad.com/asmr2021/p/best-asmr-online asmr

 41. Sheeflert

  http://buypropeciaon.com/ – propecia hair loss

 42. bit.ly

  I was able to find good advice from your articles.
  ps4 https://bit.ly/3nkdKIi ps4

 43. bit.ly

  My brother suggested I might like this web site. He was totally right.
  This post truly made my day. You cann’t imagine simply how much time I had spent for this information!
  Thanks! scoliosis surgery https://0401mm.tumblr.com/ scoliosis surgery

 44. tinyurl.com

  Very great post. I just stumbled upon your weblog and wanted to mention that I have really
  enjoyed surfing around your weblog posts. After all I’ll be subscribing to your rss feed and
  I’m hoping you write again very soon! cheap flights http://1704milesapart.tumblr.com/ cheap flights

 45. http://coub.com

  What a stuff of un-ambiguity and preserveness of valuable know-how regarding
  unpredicted emotions. scoliosis surgery https://coub.com/stories/962966-scoliosis-surgery scoliosis surgery

 46. iherb.com

  It’s actually a nice and helpful piece of info.
  I’m glad that you just shared this helpful info with us. Please keep us informed like
  this. Thanks for sharing. quest bars https://www.iherb.com/search?kw=quest%20bars quest bars

 47. beiliavew
 48. stavEmy
 49. Plaquenil

  Cytotec Commander

 50. Priligy

  Cialis France Pas Cher

 51. arraria
 52. lasix order ezzz

  Misoprostol Prix Canada

 53. azithromycin 250mg tablets 6 pak

  Levitra Quanto Dura

 54. entense
 55. fleefelog

  https://buyplaquenilcv.com/ – can i buy plaquenil in mexico?

 56. feverma

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |