شما اینجا هستید
اخبار » پارک قدیمی قیزیل ارسلان مراغه ساماندهی و بهسازی می شود

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه به نقل از ایرنا ، مهندس محمدرضا احمدی در حاشیه بازدید از این پروژه به خبرنگار ایرنا گفت: در این طرح یک هزار و ۵۰۰ متر مکعب دیوار سنگی، ۲ هزار و ۸۰۰ متر طولی جدول گذاری و ۵ هزار مترمربع کفپوش در حال اجراست.
وی به اهداف اجرای این طرح اشاره کرد و گفت: عملیات ساماندهی و بهسازی پارک قدیمی قیزیل ارسلان به منظور احیای پارک و ایجاد فضایی مناسب برای اهالی ساکن در خیابان کاشانی و محلات اطراف آن آغاز شده است.
وی گفت: با اجرای این طرح، مشکلات مربوط به سیستم روشنایی، معبرها، مبلمان شهری، فضای سبز، وسایل ورزشی و بسیاری از موارد دیگر رفع خواهد شد.
شهردار مراغه گفت: پارک قیزیل ارسلان با قدمت و زیبایی خاص، پتانسیل بالایی برای تبدیل شدن به یکی از اماکن گردشگری مراغه را دارد و مشارکت بخش خصوصی در ایجاد اماکن رفاهی، تفریحی و گردشگری در این پارک، به رونق گردشگری شهرستان منجر می شود.
مهندس احمدی اضافه کرد: توسعه فضای سبز و احداث پارک‌های جدید به منظور بالا بردن سرانه فضای سبز شهر از جمله مهم‌ترین سیاست‌های کاری شهرداری و شورای اسلامی مراغه است.
وی ادامه داد: توسعه باغ شهر و درختکاری علاوه بر زیبایی و ایجاد فضای سبز و توسعه طبیعی شهر، موجب استحکام و تقویت خاک در مقابل بلایای طبیعی می شود.
وی افزود: خدمات رسانی بهینه و برخورداری متوازن شهری از امکانات و زیرساخت های تفریحی و توسعه فضای سبز از دغدغه های اصلی مجموعه مدیریت شهری مراغه است.
هم اکنون سرانه فضای سبز عمومی و پارک ها در شهر مراغه حدود ۱۴ متر مربع بوده که با احتساب فضاهای سبز خصوصی، این میزان به حدود ۲۷ متر مربع و بیش از استاندارد جهانی که ۲۵ متر مربع است می رسد.
پارک قیزیل ارسلان به دلیل قرار گرفتن در مرکز شهر نیازمند بازسازی و بهسازی بود که به بهره برداری از آن دسترسی مردم منطقه به پارک و فضای تفریح کودکان آسان تر می شود.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |