شما اینجا هستید
اخبار » تشکیل اولین جلسه هماهنگی شهرداری و شورای اسلامی شهر با حضور نماینده مجلس و فرماندار ویژه شهرستان مراغه

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه، در این جلسه معاون استاندار و فرماندار شهرستان ویژه مراغه گفت : تشکیل نخستین جلسه مشترک فرماندار، نماینده ، اعضای شورای شهر و شهردار مراغه در ایجاد فضای وفاق و همدلی در مجموعه شهرستان مفید و موثر خواهد بود .
دکتر سید علی موسوی حسینی افزود: این جلسه اولین قدم جدی و محکم مسئولین شهرستان در راستای عمران و آبادانی شهر مراغه محسوب می شود.
وی افزود: از آنجائیکه شورای شهر و شهرداری ویترین پروژه های عمرانی در شهرستان هستند لذا هر چقدر در روستاها و یا سایر حوزه ها کار شود اگر در شهر اتفاق مثبتی نیفتد چیزی را نشان نخواهد داد .
دکتر موسوی در خصوص اقدامات عمرانی و خدماتی مجموعه مدیریت شهری مراغه نیز گفت: شورای اسلامی شهر مراغه جزو معدود شوراهایی است که در چندین دوره متوالی اعضایش تکرار شده است ، این امر نشانگر عملکرد خوب مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه در سالهای گذشته است .
وی افزود : انصافا پروژه های در دست اجرای شهرداری مراغه مثل بلوار های ۳۵ و ۴۵ متری و پروژه هایی که قرار است با همکاری قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا(ص)در سطح شهر مراغه اجرا شود پروژه های خوب و مهمی بوده و می توانند در تغییر بهره شهر رفع بخش اعظمی از مشکلات و نارسایی های شهری موثر واقع شوند.
از ظرفیت نمایندگی برای رفع مشکلات شهری استفاده خواهم کرد
نماینده مردم مراغه و عجبشیر در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه گفت : باید فضای همدلی و وحدت ایجاد شده در بین مسوولان شهرستان مراغه تقویت شود .
دکترعلی علیزاده افزود : وحدت وهمدلی که در شهر مراغه امروز شاهد آن هستیم در صورت تداوم، اثرات مفیدی برای شهرستان در پی خواهد داشت.
وی افزود : با داشتن فرماندار فعال، شهردار تلاشگر و جهادی و شورای شهر منسجم مطمئنا می توانیم در راستای اعتلای نام مراغه و رفع مشکلات موجود قدم های بزرگی را برداریم .
نماینده مراغه ضمن استقبال از برگزاری جلسات هم اندیشی و تبادل نظر پیرامون مشکلات و نارسائی های شهرستان تاکید کرد: از ظرفیت جایگاه نمایندگی مجلس در راستای رشد و توسعه مراغه و رفع مشکلات منطقه استفاده حداکثری خواهد کرد .
دکتر علیزاده با اشاره به پروژه های مدیریت شهری مراغه نیز گفت : در حوزه مدیریت شهری مراغه کارهای خوبی انجام شده و پروژه های مهمی نیز در دست اجرا می باشند، این اقدامات گسترده شهرداری در صورت تداوم می تواند موجبات امیدواری همشهریان و تقویت حس رضایت مندی عمومی فراهم آورد.
این گزارش حاکیست در ادامه این جلسه اعضای شورای اسلامی شهر مراغه هر کدام ضمن تاکید بر ضرورت همکاری و هم افزایی بین همه مدیران شهرستان به منظور شتاب بخشی به امورات جاری و آتی شهرستان ، به بیان نکته نظرات و پیشنهادات خود پیرامون مسائل و مشکلات شهری پرداختند .
شهردار مراغه نیز ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت پیشرفت فیزیکی پروژه های عمرانی ، خدماتی و فرهنگی شهرداری گفت : مدیریت شهری خط مقدم خدمت رسانی به مردم بوده وضرورت دارد با بهره گیری از ظرفیت جایگاه های نماینده محترم مجلس و آقای فرماندار، برای رفع مشکلات اجرایی پروژه ها و جذب حداکثری اعتبارات ملی و استانی برای اجرای پروژه های بزرگ و ماندگار بیش از پیش اقدام صورت گیرد .
وی در خصوص بودجه مصوب سال ۹۹ شهرداری مراغه نیز گفت : بودجه شهرداری مراغه در سال جاری با پیشنهاد شهرداری و تصویب اعضای محترم شورای اسلامی شهر مراغه، ۱۱۰ میلیارد تومان تعیین شده و این میزان در مقایسه با بودجه ۸۹۰ میلیارد ریالی سال گذشته، از۶/۲۳ درصد افزایش برخوردار می باشد که امید می رود امسال نیز که بفرموده مقام معظم رهبری سال جهش تولید نامگذاری شده همانند سال گذشته با همراهی همشهریان محترم و تلاش مجموعه اداری و شورای اسلامی شهر با جذب اعتبارات شهرستانی، استانی و کشوری، شاهد تحقق حداکثری بودجه شهرداری و تداوم اجرای پروژه های عمرانی مهم و زیربنایی در سطح شهر مراغه باشیم.

 

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |