شما اینجا هستید
اخبار » پروژه های مسیرگشایی شهرداری مراغه افتخار آمیز هستند

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه آیت الله محمدتقی پورمحمدی در بازدید از پروژه های شهرداری مراغه اظهار داشت: مراغه شهری قدیمی است و در حال حاضر مجموعه مدیریت شهری برای رفع مشکلات بافت قدیمی و بافت جدید و شهرک های ایجاد شده شهر ورود کرده و پروژه هایی در دست اجرا دارد.
وی گفت: متاسفانه در سال های گذشته شهرک هایی از سوی برخی تعاونی ها ایجاد شده که مشکلات مختلفی مانند عدم تامین زیرساخت ها را با خود به همراه داشته و در حال حاضر برای دستگاه های متولی و به خصوص شهرداری مشکلاتی را به وجود آورده است.
وی افزود: شهرداری مراغه برای رفع این مشکلات خوشبختانه پروژه های خوبی را آغاز کرده و در این راستا اقدامات مجموعه مدیریت شهری مراغه قابل قبول است.
وی ادامه داد: کاهش بار ترافیکی، بهره مندی مناطق کمتر توسعه یافته از امکانات شهری، اجرای پروژه های زیرساختی و اساسی و رضایتمندی شهروندان از جمله مواردی است که در اجرای پروژه های مجموعه مدیریت شهری در نظر گرفته شده است.
امام جمعه مراغه در پایان افزود: انصافا شهرداری مراغه پروژه های خوبی در دست اجرا دارد و من به نوبه خود به آقای شهرداری، اعضای محترم شورای شهر و کلیه عزیزانی که در رابطه با این پروزه ها متحمل زحمت می شوند دستمریزاد عرض می کنم .

روند حرکتی مجموعه مدیریت شهری مراغه رو به رشد است
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه نیز در این بازدید گفت: روند حرکتی مجموعه مدیریت شهری مراغه رو به رشد است و شهرداری در حال حاضر با اجرای ۲ پروژه مسیرگشایی نقش بسزایی را در روند توسعه مراغه ایفا می کند.
دکتر سید علی موسوی حسینی گفت: همزمان با سال جهش تولید شهرداری مراغه پروژه هایی را شروع کرده که هم در جهت رشد و توسعه شهرستان و هم در رونق ساز و کار زندگی مردم موثر خواهند بود.
وی افزود: راه های شریانی شهر متاسفانه در گذشته مورد غفلت واقع شده است که در حال حاضر اجرای ۲ پروژه بلوار ۴۵ متری شهید سردار سلیمانی و پروژه بلوار ۳۵ متری حدفاصل میادین رسالت و الغدیراز سوی مجموعه مدیریت شهری موجب رفع بسیاری از مشکلات شهروندان مراغه ای خواهد شد.
وی گفت: تمامی دستگاه های شهرستان به خصوص ادارات خدمت رسان ملزم به همکاری و همراهی با مجموعه مدیریت شهری در اجرای پروژه ها هستند.
فرماندار ویژه مراغه به پروژه های فرهنگی شهرداری مراغه اشاره کرده و گفت: راه اندازی و تاسیس فرهنگسراها به خصوص در مناطق کمتر توسعه یافته موجب اجرای برنامه های فرهنگی و توسعه متوازن امکانات شهری در مراغه شده است.
دکتر موسوی حسینی سرعت اجرای پروژه های شهری را قابل قبول دانست و گفت: امیدواریم با افتتاح و بهره برداری از این پروژه ها بتوانیم در رفع قسمتی از مشکلات مردم قدمی را برداشته باشیم.
وی به پروژه بازار آرد و غلات، خشکبار و مواد غذایی مراغه اشاره کرد و گفت: با بهره مندی از این پروژه شاهد کاهش ترافیک در داخل شهر، کاهش سد معبر و رشد و توسعه اصناف خواهیم بود.

محدودیت منابع مالی مانع فعالیت های عمرانی شهرداری مراغه نشده است
شهردار مراغه نیز با اشاره به اجرای چندین طرح مهم عمران شهری گفت: هم اکنون بالغ بر ۱۰ پروژه عمرانی با وجود محدودیت های مالی و بودجه ای توسط شهرداری مراغه در حال انجام و اجراست.
مهندس محمدرضا احمدی افزود: احداث بلوار ۴۵ متری شهید سردار سلیمانی، خیابان ۳۵ متری الغدیر به گلشهر، فرهنگسرای ولایت، بهسازی پارک قیزیل ارسلان، مجتمع رفاهی تفریحی شهروند و زیپ لاین از جمله این طرح هاست.
وی اضافه کرد: احداث بلوار شهید سردار سلیمانی و ۳۵ متری زمینه ساز رفع مشکل ترافیک شهری و نیز توسعه متوازن شهری در آینده نزدیک خواهد شد.
شهردار مراغه خاطر نشان شد : احداث زیپ لاین در بوستان یادگاران ، فرهنگسرای ولایت در محله امیرکبیر و بازار بزرگ اردو غلات ، خشکبار و موادغذایی در میدان مجلس نیز از جمله طرح های در حال تکمیل و در آستانه بهره برداری شهرداری مراغه بوده که موجب توسعه امکانات تفریحی و گردشگری، فرهنگی و اقتصادی در منطقه و این شهرستان خواهند بود.

 

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |