شما اینجا هستید
اخبار » اهتمام شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه برای احیای دروازه های تاریخی شهر

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه به نقل از  ایرنا، آقای ناظم عزیزی در جلسه شورای نامگذاری شهر مراغه افزود:  احیای ۶ دروازه تاریخی مراغه، حرکتی موثر برای شناساندن بیشتر این کهن شهر است.
وی ادامه داد: برای این منظور، جلسات متعددی در شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه تشکیل شده و به زودی اقدامات  لازم برای احیای این دروازه‌ها انجام خواهد شد.
آقای عزیزی اضافه کرد: در مطالعات انجام یافته و براساس مستندات تاریخی، شهر مراغه در زمان های قدیم دارای ۶ دروازه تاریخی بوده است.
وی گفت: دروازه های قدیمی مراغه شامل دروازه قورخانه واقع در میدان  کوره خانه، دروازه حاج میرزا واقع در میدان امام حسین(ع) به طرف تپلی باغ، دروازه قطب واقع در میدان کشاورز ابتدای خیابان آیت الله کاشانی، دروازه دیوار قلعه در حوالی قبرستان آقالار سه راهی خیام، دروازه آق داش در فلکه دژبانی اول خیابان امام  و دروازه احمدی در روبروی گنبد غفاریه قرار داشته است.
وی همچنین از احیای اسامی قدیمی معابر و محله های این شهر خبر داد و افزود: براساس برنامه ریزی ها و مصوبه کمیسیون نامگذاری، به زودی احیای نام های قدیمی مناطق مختلف شهر مراغه آغاز می شود.
آقای عزیزی ادامه داد: توجه به هویت و فرهنگ بومی شهر، می تواند در حل بسیاری از مشکلات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی تاثیر گذار باشد.
رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر مراغه  اضافه کرد: هویت شهرها از بناها، نمادها، یاد بودها، مراسم های دینی، آیین ها و سنت ها و اسامی محله ها، معابر و میادین قدیمی نشات می گیرد.
آقای عزیزی ادامه داد: در محلاتی که خانواده شهدا در آن زندگی می کنند، این محلات به نام این شهدا نامگذاری خواهند شد.
به گزارش ایرنا، در راستای اجرای طرح احیای دروازه های تاریخی شهر مراغه، مسوولان شهرداری و شورای اسلامی شهر از محل فعلی دروازه ها نیز بازدید به عمل آوردند.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |