شما اینجا هستید
اخبار » انضباط مالی از محورهای اصلی مدیریت شهری مراغه است

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه دکتر شهرام مروتی در نشست با اصحاب رسانه اظهار داشت: سرانه شهروندی در بودجه ۱۴۰۰ شهرداری مراغه ۸۱۰ هزار تومان در نظر گرفته شده که متاسفانه این میزان هم نسبت به سرانه شهروندی شهره‌های ایده‌آل پایین‌تر است.
وی اضافه کرد: بودجه پیشنهادی شهرداری به شورای اسلامی شهر مراغه در سال ۱۴۰۰، ۱۵۰ میلیارد تومان بوده که سهم بودجه عمرانی ۵۳ درصد و بودجه جاری ۴۷ درصد است.
وی بیان کرد: طی سال آینده بودجه عمرانی شهرداری مراغه در محورهای گردشگری و توسعه معابر هزینه خواهد شد.
وی به نقش مشارکت عمومی در اجرای برنامه‌ها و طرح‌های مدیریت شهری نیز تاکید کرد و اظهار داشت: مدیریتی موفق و توانمند است که از مشارکت و مدیریت عمومی بهره‌مند باشد و در این راستا مدیریت شهری نیازمند تعامل و همکاری مردم و به خصوص اصحاب رسانه است.
سرپرست شهرداری در ادامه رودخانه صوفی‌چای را یکی از برندهای شهرستان عنوان کرد و گفت: بهسازی رودخانه صوفی‌چای در سال آینده ادامه خواهد داشت و ۲ پروژه عمرانی در بودجه سال ۱۴۰۰ مربوط به مسیر رودخانه صوفی‌چای است.
دکتر مروتی بیان کرد: در صورت مشارکت مردم در پرداخت عوارض خودرو، مشکلی در آسفالت معابر شهری نخواهیم داشت اما متاسفانه در این موضوع شاهد عدم همکاری مردم شهر مراغه هستیم.
وی تعداد تقریبی خودروهای شهرستان را حدود ۹۰ هزار دستگاه و ظرفیت جذب اعتبار عوارض خودرو را سالانه معادل ۱۳ میلیارد تومان عنوان کرد و افزود: در سال گذشته ۷.۳۹ درصد از مالکان خودروها نسبت به پرداخت عوارض خودرو اقدام کردند که مجموع اعتبارات جذب شده از این ردیف یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان بود که این میزان نشان‌دهنده مشارکت پایین همشهریان است.
وی ادامه داد: برای عملی شدن درخواست‌های به حق شهروندان در بهبود وضعیت آسفالت و زیرساخت‌های حمل و نقل، همت و مشارکت بیشتر همشهریان بسیار مهم و ضروری است.
وی به خرید قیر نیز اشاره و تصریح کرد: برای سال آینده نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان قیر خریداری شده و این میزان قیر در پروژه بلوار ۴۵ متری شهید سردار سلیمانی، پروژه بلوار ۳۵ متری حدفاصل میادین رسالت و الغدیر و بخشی برای لکه‌گیری استفاده خواهد شد.
وی اضافه کرد: در تلاش هستیم در ۶ ماه نخست سال ۱۴۰۰ پروژه بلوار ۴۵ متری شهید سردار سلیمانی، پروژه بلوار ۳۵ متری حدفاصل میادین رسالت و الغدیر را به بهره‌برداری برسانیم.
وی در ادامه به افزایش کرایه تاکسی‌ها اشاره کرد و ادامه داد: افزایش کرایه تاکسی‌ها به علت رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کاهش تعداد مسافران از چهار به سه نفر است اما در صورت عدم رعایت کاهش تعداد مسافران با رانندگان متخلف برخورد خواهد شد.
وی به وضعیت ناوگان حمل و نقل مراغه نیز اشاره کرد و گفت: متاسفانه مشکل ناوگان حمل و نقل در کشور به مشکل اساسی تبدیل شده است و این مشکل مختص مراغه نیست.
وی با اشاره به اینکه اتوبوس‌های فرسوده مراغه بالای ۱۵ سال عمر دارد، افزود: در حال حاضر ۱۵ دستگاه اتوبوس توسط بخش خصوصی در مراغه فعالیت می‌کند و ۱۶ اتوبوس در دست بازسازی است.
وی بیان کرد: راه‌اندازی مرکز مطالعات عملیاتی شهرداری از دیگر برنامه‌هایی است که مجموعه مدیریت شهری ان را در اولویت خود قرار داده و در این خصوص اقدامات اولیه انجام شده است.
به گزارش ایرنا «شهرام مروتی» در سال ۱۳۹۷ به عنوان معاون اداری و مالی شهرداری مراغه منصوب و اواخر دیماه امسال به عنوان سرپرست شهرداری مراغه انتخاب شد.
شهرداری مراغه با درجه ۹ دارای سه منطقه، پنج معاونت و چهار سازمان زیرمجموعه بوده و در سال ۱۳۰۷ شمسی تاسیس شده است.
مراغه به عنوان بزرگترین شهر آذربایجان‌شرقی بعد از تبریز با بیش از ۱۸۶ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری مرکز آذربایجان‌شرقی قرار گرفته و در ابتدای دوران فرمانروایی ایلخانان مغول، پایتخت این سلسله بوده است.

 1. AliveTech

  Public policy is key here, and our states need to develop some strategies – – soon.

 2. Selbstversorgung

  Some genuinely choice content on this site, bookmarked .

 3. slot demo

  Have you given any kind of thought at all with converting your current web-site into French? I know a couple of of translaters here that will would certainly help you do it for no cost if you want to get in touch with me personally.

 4. آموزش طراحی باغ

  A complete site can be distinguished from the content that is published. Thank you for your complete and perfect site.

 5. هک واتساپ جلوگیری

  your site is best – هک واتساپ

 6. 20 minute mail

  temp mail ist ein Dienst für temporäre E-Mail-Adressen, der sich perfekt für die Anmeldung bei Webdiensten und Newslettern eignet. Holen Sie sich jetzt Ihre temporäre Mail!

 7. প্রশ্ন উত্তর সাইট

  বাংলা প্রশ্ন উত্তর সাইট তল্লাশি, আজই আপনার সমস্যা নিয়ে প্রশ্ন করুন , অভিজ্ঞ ব্যক্তিগন আপনার প্রশ্নের উত্তর দিয়ে সহযোগিতা করবে । তাছাড়াও অন্যাদের প্রশ্নের উত্তর দিয়ে, জিতে নিন আকর্ষণীয় পুরস্কার । তল্লাশিতে যেকোনো বিষয়ে প্রশ্ন করতে পারেন।।

 8. برترین کاخ دنیا

  اگر قصد خرید کاخن دارید و می خواهید بدانید بهترین برند کاخن کدام است این مقاله به بررسی ۷ برند برتر کاخن در جهان می پردازد.

 9. PORN

  it was a great post 🙂

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |