شما اینجا هستید
اخبار » ماموریت‌های آتش‌نشانی مراغه در شرایط کرونا ۲۱۱ مورد افزایش داشت

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه سیدرضا طریقی‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با تاکید بر اینکه در سال ۱۳۹۸ دوهزار و ۴۷۷ ماموریت در این شهرستان انجام شده بود، افزود: در طول سال گذشته که تا حدودی همه با شرایط ناشی از کرونا مواجه شدند، ۱۶۵ مورد اطفای حریق و ۷۳ مورد عملیات امداد و نجات توسط آتش‌نشانان این شهرستان در نقاط مختلف شهری و روستایی انجام شد.
وی با اشاره به جزئیات این آتش‌سوزی‌ها، ادامه داد: مهار ۵۵ فقره آتش‌سوزی در اماکن مسکونی، هفت فقره در واحدهای تجاری و صنفی، ۱۵ مورد در واحدهای تولیدی و ۱۸ مورد نیز آتش‌سوزی خودرو از سوی آتش‌نشانان این شهرستان در مناطق شهری انجام  شد.
وی اضافه کرد: همچنین در این مدت پنج مورد آتش‌سوزی باغ و مزرعه، ۱۶ واحد مسکونی، یک واحد تجاری و نیز ۹ انباری و تل علوفه و چهار مورد آتش‌سوزی علف‌های هرز در مناطق مختلف روستایی این شهرستان مهار شد.
طریقی‌نیا با اشاره به اجرای عملیات‌های امداد و نجات توسط آتش‌نشانان این شهرستان نیز بیان کرد: در طول سال گذشته ۷۳ مورد عملیات در این زمینه برای خدمات‌رسانی به مردم در مناطق شهری و روستایی انجام شد.
وی اظهار داشت: در این مدت عملیات امداد و نجات در  زمینه وقوع  ۱۷ مورد سانحه جاده‌ای، ۲۴ مورد رهایی از آسانسور و ۹ مورد نیز امداد در زمینه رهاسازی فلزات حلقوی انجام شد.
وی ادامه داد: چهار مورد رفع خطر، سه مورد کشف جسد در مخزن سدها توسط غواصان آتش‌نشانی، پنج مورد امداد و نجات از غار و چاه، ۲ مورد نجات از آوار و گوبرداری، ۱۲ مورد رفع مزاحمت حیوانات موذی و هفت مورد امدادرسانی در زمینه آب‌گرفتگی از دیگر عملیات‌های امداد و نجات این سازمان طی سال گذشته به شمار می‌رود.
سرپرست سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی مراغه اضافه کرد: در طول سال گذشته ۷۱۸ مورد نظارت بر واحدهای مسکونی و تجاری این شهرستان در زمینه برخورداری از استانداردهای ایمنی توسط این سازمان انجام شد که ۵۳۰ مورد از آنها به صدور پروانه و ۱۸۸ مورد نیز به صدور مجوز پایان‌کار منجر شد.
وی افزود: همچنین در این مدت ۱۵ طرح ایمنی مسکونی، تجاری و صنعتی و نیز ۲۵ مورد استعلام صنفی و ۲۳۱ مورد مکاتبه اداری توسط این سازمان انجام شد.
وی با اشاره به اجرای طرح‌های آموزش همگانی در این سازمان، بیان کرد: در این مدت کلاس آموزش اطفای حریق و امداد و نجات برای ۲۶۰ نفر برگزار و ۱۵ مورد همکاری با دستگاه‌ها و نهادها در زمینه آموزشی و پیشگیری انجام شد.
کهن‌شهر مراغه با سه هزار و ۱۲۰ هکتار مساحت دارای سه ایستگاه آتش‌نشانی است؛ این شهرستان با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان‌شرقی قرار دارد.

 

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |