شما اینجا هستید
اخبار » زنان به برکت نظام اسلامی همواره در صحنه هستند

شهردار مراغه گفت: زنان و بانوان جامعه اسلامی هم‌اکنون در تمایم مسائل و جایگاه‌های مدیریتی با مردان مشارکتی فعال دارند که این امر به برکت نظام مقدس اسلامی محقق شده است.

دکتر شهرام مروتی در همایش عفاف و حجاب که در سالن اجتماعات شهرداری مراغه  برگزار شد افزود: بانوان کشورمان در عرصه‌های علمی، فناوری، فرهنگ و هنر فعالیتی چشمگیر دارند و اکنون شاهد افتخارآفرینی آنان هستیم.

وی اضافه کرد: در شهرداری مراغه نیز بانوان در این نهاد خدمت‌رسان از سطح کارشناسی تا سطح معاونت حضوری فعال دارند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه نیز در این مراسم گفت: بانوان متدین همواره در طول تاریخ معاصر برای حفاظت از حجاب و ارزش‌های دینی ایثار و فداکاری کرده‌اند.

سیدعلی موسوی افزود: در دوران پهلوی اول بانوان میهن اسلامی در برابر کشف حجاب رضاخانی ایستادند تا جایی که حتی برای حفظ حجاب خود حاضر به خانه‌نشینی شدند.

وی ادامه داد: در دوران ستمشاهی نیز بانوان و زنان این مرز و بوم نقش اساسی در شکل‌گیری مبارزه‌های انقلابی و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی داشتند و شهادت جمعی از زنان و دختران کشورمان در ۱۷ شهریور ۱۳۵۷ به الگویی برای شدت بخشیدن به مبارزه‌های ضد استبدادی و ضد رژیم پهلوی تیدیل شد.

فرماندار مراغه با تاکید بر اینکه بانوان ایران اسلامی طی هشت سال دفاع مقدس نیز در پشتیبانی از جبهه‌های حق علیه باطل نقشی انکارناپذیر داشته‌اند، اضافه کرد: امروز هم بانوان و زنان کشورمان با شجاعت از ارزش‌های اسلامی دفاع می‌کنند.

فرماندار مراغه با اشاره به اینکه زنان بیش از ۵۰ درصد جمعیت کشور را به خود اختصاص داده اند، اظهار داشت: باید برای اشتغال و جایگاه شغلی بانوان برنامه‌ریزی اساسی شود.

این گزارش حاکیست در این همایش از بانوان شاغل و نمونه شهرداری مراغه نیز تجلیل شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |