شما اینجا هستید
اخبار » مهندس محمد مقتومی به عنوان چهل و هفتمین شهردار مراغه معرفی شد

طی مراسمی با حضور دکتر سید علی موسوی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان، اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی مدیران شهرداری مهندس محمد مقتومی به عنوان چهل و هشتمین شهردار شهر تاریخی فرهنگی مراغه معرفی شد .
به گزارش روابط عمومی شهردلری و شورای اسلامی شهر مراغه در این مراسم معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: هر آنچه داریم از مردم است و بر این اساس مردمداری اصل نخست مجموعه مدیریت شهری محسوب می‌شود.
دکتر سیدعلی موسوی اظهار داشت: شهرداری بیشترین ارتباط را با مردم دارد و به صورت شبانه‌روزی در حال خدمات‌دهی است و اگر کارمندی از شهرداری با مردم بدرفتاری کند، تمامی خدمات ارائه شده زیر سئوال خواهد رفت.
وی بیان کرد: مجموعه مدیریت شهری مراغه باید به دنبال تفکر نو و برنامه‌های جدید باشد و توسعه شهری را در اولویت قرار دهد.
وی تاکید کرد: حل برخی از مشکلات شهرداری‌ها در سطح کلان کشور امکان‌پذیر است و در این راستا امیدواریم در سطح کلان مدیریت واحد شهری تصویب و شهرداری‌ها جایگاه اصلی خود را پیدا کند.
وی به برخی از مشکلات مدیریت شهری نیز اشاره کرد و اظهار داشت: حل مشکل ترافیکی و پیگیری طرح مطالعات آن، اتمام طرح تفضیلی و احیای سازمان‌ها و اختصاص بودجه مستقل به آنها از جمله مواردی است که باید در دستور کار شهرداری مراغه قرار گیرد.
وی ادامه داد: اجرای پروژه‌ها در کوتاه مدت و همچنین شناسنامه‌دار کردن امورات، املاک، مسائل حقوقی و پروژه‌ها از دیگر برنامه‌هایی است که جای خالی آن‌ها در شهرداری مراغه احساس می‌شود.
رئیس شورای اسلامی شهر مراغه نیز در این جلسه گفت: پس از بررسی گزیه‌های احتمالی برای تصدی پست شهرداری مراغه در نهایت به «محمد مقتومی» رسیدیم که پس از ارائه برنامه‌ها و با توجه به تجربه و کارنامه درخشان ایشان، امروز شاهد آغاز به کار وی در مجموعه مدیریت شهری خواهیم بود.
حاج ناصر رحمتی افزود: با هماهنگی و همکاری تمامی پرسنل، به روزهای خوب برای شهر مراغه امیدوار هستیم و در این مدت نیز «تورج درگاهی» به عنوان سرپرست شهرداری مراغه با قبول مسئولیت با تمام توان و به صورت شبانه‌روزی پای کار بود و پیگیری پروژه‌ها و دیگر فعالیت‌های مجموعه شهری را عهده‌دار شد.
وی همچنین در این مراسم از زحمت شهرداران و اعضای دوره‌های گذشته شورای اسلامی قدردانی کرد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر مراغه نیز در این مراسم بیان کرد: مراغه شهری بزرگ، زیبا و تاریخی است و نام آن را می‌توان در تمامی منابع مشاهده کرد.
آقای رضا عسکری افزود: در این راستا ضروری است که تمامی مجموعه‌ها دست در دست هم در مسیر احیای جایگاه تاریخی شهر مراغه قدم برداریم.
وی به جایگاه قانونی شوراها نیز تاکید و بیان کرد: شوراها دارای اختیاراتی هستند و باید در گره گشایی از مشکلات مردم و همچنین پیشرفت و توسعه شهر، دیگر دستگاه‌ها نیز با آنان همکاری لازم را داشته باشند.
وی بیان کرد: با تمامی قوا و در چارچوب قانون از شهردار حمایت می‌کنیم و انتظار داریم تمامی عوامل شهرداری با همدلی و همکاری در کنار شهردار جدید باشند.
وی اضافه کرد: خواسته اصلی اعضای شورای اسلامی از شهردار جدید توجه به شایسته‌سالاری در انتخاب مدیران واحدها به مفهوم واقعی است و انتظار داریم که انتخاب‌های سلیقه‌ای و مصلحتی کنار گذاشته شود
وی ادامه داد: هیچ پیشرفتی اتفاقی نیست و حاصل برنامه‌ریزی و تلاش جمعی است و باید در ادامه راه برنامه‌ریزی مدونی برای مدیریت شهری داشته باشیم.
وی اضافه کرد: اعضای شورای اسلامی شهر مراغه به دنبال حاشیه نیستند و در تلاشند که مراغه را به جایگاه واقعی خود برسانند.
وی در پایان از خدمات «تورج درگاهی» سرپرست شهرداری، «شهرام مروتی» شهردار سابق و اعضای دوره پنجم شورای اسلامی شهر مراغه تشکر کرد.
فرماندار مراغه: مردمداری اصل نخست مدیریت شهری است
شهردار جدید مراغه نیز در این مراسم گفت: ایجاد درآمد پایدار جهت توسعه پایدار شهری، ایجاد فضای مناسب با مشارکت مردمی و همراهی آنان، توسعه گردشگری و احیای صنعت توریسم با توجه به ظرفیت‌های شهر و حمایت از صنعت بوم‌گردی از جمله برنامه‌های شهرداری مراغه خواهد بود.
محمد مقتومی ادامه داد: احیا و حفظ بافت سنتی شهر با توجه به وجود جاذبه‌های گردشگری، پیگیری پروژه‌های عمرانی نیمه‌تمام، سالم‌سازی محیط زیست و توسعه فضای سبز شهری و جلب اعتماد مردم در جهت مشارکت آنان در توسعه و عمران شهری از دیگر برنامه‌هاست.
وی تاکید کرد: در این میان نیازمند حمایت مسئولان شهرستانی برای پیشرفت و توسعه شهری هستم زیرا شهری آباد و زیبا را در برنامه‌های خود گنجانده‌ام.
مهندس«محمد مقتومی» با انتخاب اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر مراغه به عنوان چهل‌وهفتمین شهردار مراغه معرفی و حکم مسئولیت وی اخیرا ابلاغ شد.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |