شما اینجا هستید
اخبار » مناطق حاشیه شهری در اولویت طرح های عمران شهری مراغه باشد

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه به نقل از ایرنا، آیت الله محمدتقی پورمحمدی در دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر مراغه با وی افزود: مشکلات موجود در مناطق حاشیه شهر مراغه همواره از چالش های مدیریت شهری بوده و این مناطق محروم و کمتر توسعه یافته نیازمند توجه ویژه در طرح های عمرانی و پیوست های فرهنگی هستند.
وی ادامه داد: این مناطق با وجود تلاش شهرداران و شوراهای گذشته برای ساماندهی، در حال حاضر نیز از توازن زیرساختی و امکانات در مقایسه با سایر مناطق شهری برخوردار نبوده و نیازمند توجه بیشتر است.
وی اضافه کرد: ایجاد و راه اندازی فرهنگسراها در مناطق حاشیه شهری در سال های گذشته حرکتی فرهنگی و اجتماعی بوده، لیکن بهره گیری مناسب شهروندان و نسل جوان از این امکانات نیازمند تدوین برنامه های فرهنگی در این اماکن است.
وی گفت: وجود جاذبه های طبیعی و گردشگری از جمله سد علویان، زمینه ساز توسعه کشاورزی، تامین مناسب آب و نیز رونق گردشگری بوده و شهرداری و مجموعه مدیریت شهری می توانند از این ظرفیت مناسب برای جذب گردشگر و سرمایه گذار در این بخش استفاده مناسبی داشته باشند.
وی با تاکید بر لزوم رفع برخی چالش های شهری افزود: متاسفانه در سال های گذشته صدور مجوزهای ساخت و ساز مسکونی متناسب با نیازهای شهری نبوده است.
وی اضافه کرد: امید است با پشتیبانی اعضای شورای اسلامی شهر، شهرداری مراغه با مدیریت جدید، گام های موثری برای توسعه شهری بردارد.
شهردار مراغه نیز در این دیدار گفت: بهره گیری از توان نخبگان و همراهی دستگاه های اجرایی و خدمات رسان، راهبردی اساسی برای پیشبرد طرح های عمرانی، فرهنگی و اجتماعی مدیریت شهری است.
مهندس محمد مقتومی افزود: در راستای توسعه و اجرای مناسب طرح های بزرگ شهری، این طرح ها باید دارای پیوستی فرهنگی باشند.
وی ادامه داد: ترافیک شهری به عنوان مهم ترین چالش شهری نیز نیازمند پیوستی فرهنگی بوده و از این رو اهتمام شورای شهر و شهرداری برای رفع این دغدغه همیشگی شهری است.
وی اضافه کرد: با توجه به ظرفیت های بزرگ تاریخی و گردشگری مراغه، بهسازی محوطه آثار تاریخی در قالب تفاهم نامه های مشترک با میراث فرهنگی در اولویت شهرداری بوده و از این رو تاکنون بهسازی محوطه گنبد سرخ، انجام شده و مناسب سازی محوطه رصدخانه نیز در حال تدارک مقدمات است.
وی گفت: اجرای طرح های بزرگ عمران شهری از جمله خیابان های ۴۵ و ۳۵ متری در یک سال اخیر نشان دهنده توان بالای اجرایی شهرداری مراغه بوده که با همراهی سایر دستگاه های شهرستانی محقق شده است.
وی افزود: در راستای تحول بخشی به خدمات شهرداری مراغه، اصلاح ساختار اداری و مکانیزاسیون خدمات آن در کنار اقدامات فرهنگی و اطلاع رسانی برای بهره مندی مناسب تر شهروندان از رویکردها و اولویت های مجموعه مدیریت شهری در آینده نزدیک است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |