شما اینجا هستید
اخبار » مقدمات بهسازی محوطه رصدخانه مراغه فراهم شده است

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه به نقل از ایرنا؛ مهندس محمد مقتومی در جلسه هماهنگی طرح بهسازی محوطه رصدخانه مراغه افزود: به منظور آغاز بهسازی محوطه رصدخانه تاریخی این شهرستان، کمیته مشترکی متشکل از اعضای شورای اسلامی شهر، بخش های فنی و خدماتی شهرداری و میراث فرهنگی تشکیل می شود.
وی ادامه داد: اجرای این طرح با توجه به ظرفیت بزرگ گردشگری آثار تاریخی این کهن شهر در قالب تفاهم نامه منعقد شده با میراث فرهنگی انجام می شود تا فضایی مناسب برای بهره مندی گردشگران و شهروندان از جاذبه فاخر تاریخی رصدخانه ایجاد شود.
وی اضافه کرد: همچنین اجرای این طرح بزرگ فرهنگی و عمرانی زمینه ساز احیای اثر تاریخی رصدخانه مراغه به عنوان هویت فرهنگی و گردشگری این شهرستان خواهد بود.
مهندس مقتومی گفت: طرح بهسازی محوطه اثر تاریخی رصدخانه مراغه براساس تفاهم نامه مشترک با تحویل حدود سه هکتار از فضای پیرامون آن از سوی میراث فرهنگی انجام می شود که در آن بهسازی و ساماندهی مسیر دسترسی، تامین آب خام و شرب و نیز ایجاد فضای سبز و محوطه سازی و نیز توسعه امکانات رفاهی انجام خواهد شد.
وی اظهار امیدواری کرد براساس توافق ها و تفاهم نامه های گذشته مسئولان کشوری و استانی، بخش های بیشتری از فضای مجود محوطه رصدخانه تاریخی مراغه برای بهسازی در اختیار شهرداری قرار داده شود.
وی با تاکید بر لزوم همراهی و همگرایی دستگاه های اجرایی و خدمات رسان برای تسهیل در روند اجرای طرح ها اضافه کرد: برگزاری نشست های مشترک و تخصصی می تواند زمینه ساز رفع اختلاف نظرهای برون سازمانی و تسریع و تسهیل در اجرای طرح ها شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |