شما اینجا هستید
اخبار » گام موثر شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه در مسیر تحقق قطب سلامت منطقه

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه به نقل از ایرنا، این طرح با مشارکت شهرداری و یک شرکت بخش خصوصی به عنوان سرمایه‌گذار در زمینی به مساحت بیش از هشت هزار مترمربع اجرا می‌شود و دارای بخش‌های مختلف زایمان و نیز درمان ناباوری به صورت هتل بیمارستان خواهد بود.
شهردار مراغه در جلسه انعقاد قرارداد و تفاهم‌نامه همکاری برای اجرای این طرح سرمایه‌گذاری، بیان کرد: اجرای این طرح بزرگ درمانی با مشارکت بخش خصوصی و سهامداری فعالان بخش درمان و سلامت، زمینه‌ساز تحقق توریسم درمانی در مراغه خواهد بود.
مهندس محمد مقتومی افزود: با توجه به هزینه‌های بالای شهرداری و درآمدهای محدود شهری، بهره‌گیری از ظرفیت موثر سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در طرح‌های عمرانی و به ویژه گردشگری و سلامت امری ضروری است.
وی ادامه داد: طرح مرکز درمانی زایمان خصوصی در محل سابق اتوبوسرانی شهر مراغه که پیش از این قرار بود مجتمع تجاری توسط شرکت ترکیه‌ای در آن مکان ساخته شود، با مشارکت بخش خصوصی اجرا خواهد شد.
وی اضافه کرد: برای احداث این مجموعه مدرن درمانی، مجوزهای لازم کاربری برای تبدیل این زمین به فضای درمانی و پزشکی به زودی اخذ و صادر می‌شود.
شهردار مراغه اضافه کرد: در این طرح زمین، مجوز و پروانه ساخت به عنوان آورده شهرداری و احداث و تجهیز این مجتمع به عنوان آورده سرمایه‌گذار بخش خصوصی خواهد بود و سعی می‌شود در کمترین زمان، مقدمات لازم برای کلنگ‌زنی و آغاز عملیات اجرایی آن فراهم شود.
مهندس مقتومی افزود: شهرداری مراغه با تمام توان از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی حمایت و در راستای گره‌گشایی و مانع‌زدایی از مسیر سرمایه‌گذاری در بخش‌های عمران شهری و طرح‌های توسعه تلاش خواهد کرد.
وی با اشاره به اجرای تفاهم‌نامه نگهداری از آثار تاریخی مراغه، اضافه کرد: ساماندهی رصدخانه تاریخی مراغه به عنوان شاخص‌ترین طرح ساماندهی آثار تاریخی این شهر، نشاندهنده عزم مجموعه مدیرریت شهری در زمینه توسعه گردشگری است و عملیات اجرایی آن نیز به زودی آغاز خواهد شد.
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذار مرکز زایمان خصوصی مراغه نیز گفت: این مرکز درمانی با بهره‌گیری از مدرن‌ترین تجهیزات و امکانات روز دنیا احداث می‌شود.
احمد سلام زاده افزود: ساخت این مرکز هتل درمانی زمینه توسعه گردشگری سلامت را در مراغه فراهم خواهد کرد و در بخش‌های مختلف آن از اولین هتل بیمارستان کشور الگوبرداری خواهد شد.
وی با اشاره به جزئیات احداث این مرکز درمانی، گفت: این هتل بیمارستان و زایشگاه خصوصی بر اساس نقشه‌های طراحی شده در چهار طبقه و با زیربنای حدود چهار هزار متر مربع ساخته می شود و شامل بخش‌های مختلف درمانی و هتلینگ از جمله بخش‌های زایمان طبیعی و جراحی سزارین و نیز مرکز درمانی ناباروری به روش IVF خواهد بود که تا سه سال آینده احداث، تجهیز و بهره‌برداری خواهد شد.
وی افزود: با ساخت این مرکز که با مشارکت شهرداری مراغه انجام خواهد شد، پزشکان و متخصصان مامایی و زنان و زایمان شهرستان مراغه نیز می‌توانند با توجه به مشخص شدن سهام سرمایه‌گذاران و بر اساس کار کارشناسی، در این مرکز سهامدار شوند.
رئیس شورای اسلامی شهر مراغه نیز در این جلسه گفت: اعضای شورای اسلامی شهر مراغه با تمام توان از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در توسعه شهری حمایت می‌کند.
حاج ناصر رحمتی افزود: رویکرد شورای ششم، حمایت کامل از طرح‌های سرمایه‌گذاری به ویژه طرح‌های بخش گردشگری و بهداشت و درمان است.
وی ادامه داد: مشارکت شهرداری در احداث اولین مرکز زایمان خصوصی منطقه حرکتی مناسب برای بهره‌مندی شهروندان از خدمات مناسب در بخش بهداشت و درمان است زیرا این مردم شایسته برخورداری از مناسب‌ترین خدمات هستند.
وی با انتقاد از مانع‌تراشی‌ها در مسیر سرمایه‌گذاری بخش خصوصی طی سال‌های گذشته، اضافه کرد: شورای ششم شهر هم‌قسم شده‌اند تا در برابر هرگونه موانع و سنگ‌اندازی‌ها بایستد.
عضو شورا و رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری، گردشگری و بهداشت شورای اسلامی شهر مراغه نیز گفت: با توجه به پیشینه عظیم شهر فرهنگی و تاریخی مراغه، ایجاد مرکزی تخصصی درمانی در زمینه زایمان در منطقه و این شهر دغدغه‌ای است که باید تحقق می‌یافت.
رقیه سعیدی افزود: اکنون با وجود متخصصان حاذق زنان و زایمان و مامایی در این شهرستان، بیماران برای عمل جراحی در این خصوص مجبور به سفرهای درمانی به مرکز استان و متحمل شدن رنج سفر هستند.
وی ادامه داد: به همین منظور با احداث و ایجاد اولین زایشگاه خصوصی منطقه با مشارکت شهرداری و بخش خصوصی، زمینه مساعدی برای جذب گردشگران درمانی و نیز ایجاد آرامش برای شهروندان و متخصصان درمانی در این بخش فراهم خواهد شد.
وی اضافه کرد: در این راستا با توجه به کاربری هتل بیمارستانی این مرکز درمانی و نیز بهره‌مندی از بخش‌های زایمان طبیعی و سزارین و درمانی ناباروری به شیوه IVF، خدمات درمانی مناسبی به شهروندان و گردشگران درمانی داخلی و خارجی ارائه خواهد شد.
عضو شورای اسلامی شهر مراغه نیز گفت: سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، سرمایه‌های بزرگ شهرها برای توسعه اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی هستند.
مهندس حسین شیخ‌فرجی افزود: با حمایت از سرمایه‌گذاری در بخش بهداشت، سلامت و درمان، زمینه برای تحقق گردشگری سلامت در شهر فرهنگی و تاریخی مراغه فراهم و مهیا خواهد شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |