شما اینجا هستید
شهرداری مراغه » بانوان نقش مهمی در اشتغال زایی دارند

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه، مهندس مقتومی در مراسم تجلیل از برگزارکنندگان نمایشگاه توانمندی های بانوان مراغه افزود: با توجه به وضعیت نامناسب اقتصادی، برای اشتغال و کاهش بیکاری باید از ظرفیت بانوان باید بهره گرفت.

وی با اشاره به بیکاری ۱۸ درصدی در این شهرستان ادامه داد: حضور بانوان در فعالیت های اقتصادی و تولیدی با توجه به سهم ۵۰ درصدی آنها در جامعه راهگشای بیکاری خواهد بود.

وی اضافه کرد: در این راستا با حضور و اهتمام جدی نهادهای متولی امر در مناطق حاشیه شهر شاهد اشتغال پایدار و رفع معضل بیکاری خواهیم بود.

مقتومی با بیان اینکه حدود ۲۰ درصد از پسماندهای شهری قابل بازیافت هستند، گفت: بانوان می توانند در زمینه تفکیک زباله از مبداء مشارکت فعالی داشته باشند.

وی افزود: تفکیک پسماندهای خانگی از مبداء نیازمند همراهی خانواده هاست و تحقق آن زمینه ساز کاهش یارانه ای و هزینه ای برای شهرداری خواهد بود و کمک شایانی به محیط زیست خواهد کرد.

وی با اشاره به توانمندی های اجتماعی بانوان گفت: ایجاد فضای مناسب فرهنگی در جامعه، زمینه ساز ایفای نقش موثر بانوان در توسعه اقتصادی و اشتغال است.

مقتومی اضافه کرد: شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه گام های موثری برای مکان یابی و احداث نمایشگاه دائمی و بین‌المللی این شهرستان برداشته است.

شهرداری و نهادهای خدمت رسان نقش اساسی در بهره گیری از ظرفیت های اجتماعی دارند

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار مراغه نیز گفت: شهرداری و نهادهای خدمت رسان نقش اساسی در توسعه فرهنگی و بهره گیری از ظرفیت های اجتماعی دارند.

موسی شعفی افزود: با توجه به ظرفیت های بزرگ و انکارناپذیر بانوان در عرصه های مختلف، بهره مندی از این توانمندی ها نیازمند همراهی و همکاری دستگاه های اجرایی و خدمات رسان است.

وی اضافه کرد: در این راستا ایجاد مکان و فضای مناسبی برای معرفی توانمندی های بانوان در قالب نمایشگاهی دائمی در این شهرستان ضروری است.

مدیریت شهری و شورای شهر از تلاش های بانوان خلاق و اشتغال زا حمایت می کند

رئیس شورای اسلامی شهر مراغه گفت: مدیریت شهری و شورای شهر از تلاش های بانوان خلاق و اشتغال زای این شهرستان حمایت می کند.

ناصر رحمتی افزود: براین اساس باید تمامی مسئولان شهرستانی در استفاده از ظرفیت های بانوان تلاش مضاعف و بیشتری داشته باشند.

وی با قدردانی از برگزارکنندگان نمایشگاه توانمندی های بانوان مراغه اضافه کرد: کالاهایی که با دسترنج و تلاش بانوان در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده بود، نشان از اهتمام این قشر تلاشگر در جهت تولید و اشتغال دارد.

سمن ها نقش موثرتری در تفکیک پسماند از مبداء ایفا کنند

عضو شورای اسلامی شهر مراغه با اشاره به ضرورت فرهنگ سازی در اجرای طرح های مدیریت پسماند مراغه گفت: هم اکنون بیشترین انتظار از سمن ها وجود دارد تا نقش موثرتری در تفکیک پسماند از مبداء در شهر ایفا کنند.

رضا عسگری افزود: فضای مجازی و رسانه ها نیز می توانند برای ترویج فرهنگ تفکیک زباله های خانگی از منازل تلاش کنند چراکه اجرای این طرح زمینه ساز کاهش هزینه های خدمات شهری خواهد بود.

وی اضافه کرد: می توان به صورت پایلوت در یکی از پارک های شهر اقدام به دریافت پسماندهای تفکیک شده شهروندان کرد.

در این مراسم از عوامل برگزاری دومین نمایشگاه توانمندی های بانوان مراغه توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه تجلیل شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |