شما اینجا هستید
اخبار » شب شعر سردار فاطمی در مراغه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه، مسئول فرهنگی و اجتماعی شهرداری مراغه در این شب شعر گفت: ادبیات و شعر همواره در جهان اسلام دارای جایگاه ممتازی بوده و این مهم نشان‌دهنده اهمیت این فرهنگ و هنر غنی است.

ودود دوستی که در کنار استاد کریمی مراغه‌ای و استاد حیدر عباسی از شاعران بنام این شهرستان به شمار می‌رود، افزود: شعر و ادبیات در خاندان نبوت و امامت (ع) نیز دارای جایگاه ویژه بود و امامان معصوم (ع) نیز شعر و ادبیات را تشویق می‌کردند.

وی با اشاره به ویژگی‌های هنری شعر اضافه کرد: شعرهای فاخر است که به اصول و آموزه‌های اسلامی و دینی پایبند و متعهد باشد؛ شعری که در خدمت تبیین آموزه‌های اسلامی و ائمه معصومین(ع) و بر اصول انسانی و اسلامی منطبق باشد.

شاعر متخلص به «ایلقار» اضافه کرد: با این وجود، نبود جوهره ادبی و شعری پاشنه آشیل شعر متعهد بوده و شاعران باید به جوهره وجودی و اصولی شعر پایبند باشند تا شاهد اشعاری فاخر باشیم.

وی به کلام حضرت زهرا (س) نیز اشاره و بیان کرد: خطبه‌های بزرگ ایشان چون خطبه «فدکیه» دارای اصول ادبی و شعری بوده و از قدرت کلامی بی‌نظیری برخوردار است.

در این شب شعر شاعران مراغه و منطقه اشعار خود را در رثای حضرت فاطمه زهرا(س) و سردار شهید حاج قاسم سلیمانی قرائت کردند و مورد تجلیل قرار گرفتند.

همزمان با برگزاری این شب شعر نیز یک مسابقه با دو جایزه نفیس و سئوالاتی در ارتباط با حضرت فاطمه (س) و سردار شهید سلیمانی برگزار شد و دو تابلو نقاشی که از چهره سردار دلها در همان آیین ترسیم شده بود، به آنان اهدا شد.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |