شما اینجا هستید
اخبار » برگزاری مراسم تجلیل از بانوان شاغل در مجموعه مدیریت شهری مراغه

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه، در این مراسم شهردار مراغه با اشاره به جایگاه بانوان در دستگاه های خدمات رسان گفت: بانوان همواره نقش مهمی در ارائه خدمات به شهروندان در مجموعه مدیریت شهری داشته و رضایتمندی از عملکرد آنان نشانه بارزی از توانمندی ها و تعهد این قشر تلاشگر جامعه است.
مهندس مقتومی افزود: براین اساس بار سنگینی از کارها و خدمات مجموعه مدیریت شهری بر عهده بانوان این مجموعه خدمتگزار بوده است.
وی با بیان اینکه بالندگی قشر بانوان در جامعه بسیار بالاست اضافه کرد: حضور زنان در عرصه های علمی و دانشگاهی و کسب مدارج علمی و تحصیلی نشان از شایستگی های آنان در عرصه های فرهنگی و اجتماعی دارد.


رئیس شورای اسلامی شهر مراغه نیز با اشاره به جایگاه معنوی زن در جامعه اسلامی گفت: باید به جامعه بانوان تلاشگر که در مجمعه های خدومی چون شهرداری و شورای اسلامی شهر برای خدمت رسانی به شهروندان تلاش می کنند خسته نباشید گفته و از آنان قدردانی کرد.
حاج ناصر رحمتی افزود: در طول سال های اخیر و نیز سال های گذشته، توانایی و ظرفیت های بزرگ جامعه بانوان در کشور و این شهرستان غیرقابل انکار و عظیم بوده است.
نائب رئیس شورای اسلامی شهر مراغه با اشاره به نقش زنان در تربیت اجتماعی گفت: بانوان شاغل با وجود تلاش برای نقش آفرینی در عرصه های فرهنگی و اجتماعی، اهتمام ویژه ای برای تربیت فرزندان در داخل خانواده ها نیز داشته باشند.


ابراهیم خوش رفتار با بیان اینکه میزان آسیب های اجتماعی در جامعه افزایش یافته است افزود: بانوان و مادران نقش بسزایی در پیشگیری از برئز این آسیب ها ایفا می کنند.
وی اضافه کرد: بانوان فرهیخته جامعه نقش مهمی در شکل گیری و تحقق پیشرفت های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی کشورمان دارند و باید جایگاه آنان در جامعه بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.


رییس کمیسیون شهرسازی شورای اسلامی شهر مراغه نیز  گفت: بانوان شاغل در دستگاه های اجرایی و خدمات رسان در کنار فعالیت های شغلی در زیمنه پرورش و تربیت فرزندان تلاش و اهتمام می کنند.
مهندس بهمن محمودی افزود: در عرصه اقتصادی نیز بانوان نقش اساسی و تعیین کننده ای دارند لیکن مدیریت اقتصادی در خانواده ها نیز مستلزم نگاه ویژه زنان و مادران جامعه است.
وی اضافه کرد: با توجه به اینکه مشکلات اقتصادی در سالهای اخیر مهم ترین عامل در فروپاشی خانواده ها بوده؛ بانوان تلاشگر می توانند در عرصه کارآفرینی گره گشای مشکلات جامعه باشند.
رئیس کمیسیون سرمایه گذاری شئرای اسلامی شهر در این مراسم گفت: حضرت زهرا (س) به عنوان الگوی زنان جامعه همواره دارای جایگاه ویژه و بزرگی نزد اهل بیت عصمت و طهارت (ع) بوده اند.
دکتر رقیه سعیدی افزود: زنان همانند مردان در جامعه کنونی دارای سهم برابری در اجتماع بوده و جایگاه تعیین کننده ای در تحولات اقتصادی، اجتماعی و سیاسی داشته اند.
وی اضافه کرد: با توجه به روند افزایش جمعیت سالمندی کشور، مشکلات اقتصادی زمینه ساز کاهش میزان فرزند آوری در کشورمان شده که این امر باید مورد توجه مسئولان امر قرار گیرد.
رییس کمیسیون اداری مالی شورای اسلامی شهر نیز گفت: در قران کریم و احادیث مختلف، جایگاه والای زن در جامعه مورد تاکید قرار گرفته است.
دکتر الناز پاکرو افزود: در نظام مقدس جمهوری اسلامی نیز نگاه ویژه ای به جایگاه بانوان وجود داشته و در سال های اخیر شاهد بروز و ظهور نخبگان بزرگی از درون این قشر بزرگ جامعه بوده ایم.


وی اضافه کرد: بانوان نیمی ازجمعیت هر جامعه بوده اند و از این رو می توانند نقش مهمی در تحولات سیاسی و اجتماعی کشور ایفا کنند.
فرمانده حوزه بسیج شهید رجایی مراغه نیز در این مراسم گفت: با توجه به نقش مهم بانوان در جامعه، غرب و نظام سلطه برنامه ریزی ای بزرگی برای ضربه زدن به بنیان خانواده ها دارند.
مصطفی اقتصادی افزود: انقلاب شوهمند اسلامی انقلابی تربیتی بوده و از این رو تحقق بالندگی کشورمان نیازمند توجه بیشتر به تربیت فرزندان و نسل های آینده در خانواده هاست.
در این مراسم از بانوان شاغل مجموعه شهرداری مراغه به مناسبت هفته گرامیداشت مقام و منزلت زن تجلیل شد.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |