شما اینجا هستید
اخبار » سرانه فضای سبز شهر مراغه به ۱۵ متر افزایش می یابد

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه، مهندس مقتومی در آیین روز درختکاری افزود: هم اکنون سرانه فضای سبز شهری مراغه حدود ۱۴.۲ متر مربع بوده که نسبت به سرانه استانی رقم مناسبی است.
وی ادامه داد: با این وجود تلاش خواهد شد که به همت دستگا های خدمات رسان و همکاران مدیریت شهری این میزان به ۱۵ متر مربع و استاندارد کشوری و بین المللی ارتقا یابد.
وی با بیان اینکه آب و خاک به عنوان محیط زیست جامعه منشا حیات بشری است گفت: باید برای حفظ این منابع ارزشمند حیاتی که زمینه ساز توسعه اقتصادی،اجتماعی و فرهنگی بوده؛ تلاش و اهتمام ویژه ای از سوی شهروندان و نهادهای مسئول انجام شود.
وی افزود: حفاظت از منابع ملی و محیط زیست با فرهنگ سازی مناسب از جمله ترویج فرهنگ درختکاری محقق شده و برگزاری مراسم روز درختکاری فرصتی مناسب برای این منظور است که در سال جاری به نیت یک هزار و ۱۸۸ مین سال میلاد امام عصر (عج) این تعداد درخت غرس و کاشته می شود.


معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: فضای سبز و منابع طبیعی نقش مهمی در توسعه توسعه اجتماعی و فرهنگی داشته و از این رو باید صیانت از آنها مورد توجه قرار گیرد.
داود اسدیان با بیان اینکه فضای سبز در شهرها موجب ایجاد نشاط روحی و اجتماعی است افزود: در این راستا توسعه فضاهای سبز در مجتمع های مسکونی و اماکن عمومی با بهره گیری از نهال ها و درختان مثمر مورد اهتمام قرار گیرد.
وی ادامه داد:  به همین منظور نیز فرهنگ سازی مناسبی از سوی نهادهای متولی امر در زمینه نگهداری و توسعه فضاهای سبز شهری انجام شود و این امر مستلزم نگاه زیست محیطی و فرهنگی است.
وی اضافه کرد: امسال نیز با عنایت به یک هزار و ۱۸۸ مین سالگرد ولادت امام زمان (عج) و با توجه به جایگاه شهدا، امسال ۱۴۰۰ نهال به یاد شهدای این شهرستان کاشته شود.


رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر مراغه گفت: درختان، کوه ها و فضای سبز منابعی متعلق به آحاد جامعه بوده و آسیب رسییدن به آنها زمینه ساز مشکلات عدیده ای برای زندگی مردم خواهد بود.
رضا عسکری افزود: در این راستا و براساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب برای تمامی آحاد مردم صیانت و حفاظت از فضای سبز، محیط زیست و منابع ملی امری حیاتی و ضروری است.
وی ادامه داد: براین اساس، شهردار و شهروندان وظایف متقابلی در زمینه فضای سبز و محیط زیست زندگی خود داشته اند لیکن شهرداری ها برای ایجاد فضای سبز و شهروندان نیز برای حفاظت از محیط زیست رسالتی اساسی دارند.
وی اضافه کرد: شهروندان نباید این گمان را داشته بشند که محیط زیست مسئله ای تجملاتی بوده بلکه مسئله ای حیاتی بوده و ارتباط مستقیمی با حیات و زندگی بشری است و باید مورد توجه قرار گیرد.
به گزارش ایرنا؛ همزمان با روز درختکاری، به صورت نمادین یک هزار و ۱۸۸ نهال درخت به مناسبت سالروز ولادت امام عصر (عج) توسط آحاد شهروندان و مسئولان کاشته شد.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |