شما اینجا هستید
اخبار » انعقاد تفاهم نامه همکاری شهرداری مراغه و شرکت توسعه گردشگری ایران

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه، مهندس مقتومی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این تفاهم نامه که به امضای مدیرعامل و هیئت مدیره این شرکت و شهرداری و نیز شورای اسلامی شهر مراغه در سفر به تهران رسید، بر گسترش همکاری های مشترک در حوزه های گردشگری، خدماتی و بهره گیری از توانمندی های موجود برای توسعه گردشگری شهری تاکید شده است.
وی ادامه داد: تبادل نظر به منظور برنامه ریزی در راستای معرفی جاذبه های گردشگری شهر مراغه و ارتقای شاخص های ارائه خدمات گردشگری و نیز تدوین طرح جامع گردشگری شهرستان از محور های این تفاهم نامه همکاری است.
وی اضافه کرد: برگزاری مشترک سمینارها، جشنواره ها و همایش ها به مناسبت رویدادهای گردشگری و روز مراغه با هدف معرفی ظرفیت های گردشگری شهر تاریخی مراغه به سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی از دیگر محورهای این تفاهم نامه است.
مقتومی گفت: مشارکت و همکاری جهت شرکت در نمایشگاه های تخصصی گردشگری داخلی و خارجی به منظور معرفی شهر تاریخی مراغه و گسترش دیپلماسی گردشگری از محورهای دیگر این تفاهم نامه همکاری مشترک است.
وی افزود: همچنین در این تفاهم نامه همکاری، راه اندازی دفتر شرکت توسعه گردشگری ایران در این شهرستان مورد تاکید قرار گرفته است.
مقتومی ادامه داد: در این راستا، شهرداری مراغه بخشی از خانه تاریخی خیابانی را با تجهیزات کافی به مدت سه سال به عنوان دفتر مرکزی شرکت توسعه گردشگری آذربایجان شرقی در اختیار این شرکت قرار خواهد داد.
وی اضافه کرد: تهیه و تدوین طرح گردشگری و نیز استفاده از ظرفیت های شرکت توسعه گردشگری ایران به عنوان کارگزار جهت تسریع و تهسیل در جذب سرمایه گذار در زمینه ایجاد فضاهای اقامتی، هتلی و بوم گردی نیز از اهداف و محورهای این تفاهم نامه مشترک است.
شهردار مراغه گفت: مساعدت برای اخذ مجوزهای قانونی برای راه اندازی نمایشگاه های صنایع دستی، بازار هنر و صنایع مرتبط با گردشگری و نیز مشارکت و سرمایه گذاری در بهره برداری از  آثار تاریخی شهر مراغه از سوی شرکت توسعه گردشگری در این تفاهم نامه مورد تاکید قرار گرفته است.
مقتومی افزود: شهرداری مراغه نیز مساعدت های لازم برای معرفی جاذبه های گردشگری و صدور مجوزهای قانونی برای سرمایه گذاری در محدوده شهرستان مراغه در جاذبه های گردشگری را انجام خواهد داد.
وی اضافه کرد: مدت این تفاهم نامه همکاری مشترک ۳۶ ماهه بوده و می تواند زمینه ساز توسعه زیرساخت ها گردشگری و معرفی جاذبه های ین شهرستان در سطح ملی و بین المللی شود.
رئیس کمیسیون عمرانی شورای اسلامی شهر نیز گفت: در شب فرهنگی مراغه که در تهران برگزار شد، تفاهم‌نامه همکاری افتتاح اولین شعبه شهرستانی شرکت ملی توسعه گردشگری ایران در مراغه منعقد شد.
حسین شیخ فرجی افزود: این تفاهم‌نامه که پس از چند جلسه رایزنی اعضای شورای اسلامی و شهردار شهر مراغه عقد شد می تواند ظرفیت بزرگی برای شهر مراغه که گردشگری مهمترین رکن آن می‌باشد به همراه داشته باشد.
وی ادمه داد: شرکت توسعه گردشگری ایران یک شرکت دولتی بوده و به همت شورای اسلامی و شهردار مراغه اولین بار خارج از مراکز استان، نمایندگی آن را در این شهرستان دایر خواهد کرد.
وی اضافه کرد: این شرکت با دارا بودن ظرفیت‌های بازاریابی، تبلیغات، برندسازی و با بهره‌برداری از ظرفیت‌ها و امکانات گردشگری در کشور توانسته در زمینه‌های توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی در عرصه گردشگری طرح های بزرگی در کشور انجام دهد.
وی گفت: نحوه  حضور و مشارکت این شرکت در مراغه، به صورت سرمایه گذاری مستقیم در طرح های گردشگری و همچنین عهده‌دار شدن اخذ مجوزهای لازم برای طرح های گردشگری و اعطای وام کم بهره به طرح های گردشگری با توجیه اقتصادی در این شهرستان خواهد بود.
شیخ فرجی افزود: ابتدای مسیر این همکاری اجرای بازنگری طرح توسعه گردشگری مراغه در فروردین سال آینده خواهد بود.
وی ادامه داد: اولین قرارداد شرکت شرکت توسعه گردشگری ایران در شب فرهنگی مراغه در تهران امضا شد.
وی اضافه کرد: این قرارداد که بین شرکت توسعه گردشگری ایران و شرکت آفتاب درخشان مراغه امضا شد با سرمایه گذاری ۱۲۰۰ میلیارد تومانی در قالب پروژه گردشگری بزرگی در مجموعه‌ای به وسعت ۲۰ هکتاری با سرمایه گذاری بخش خصوصی و همکاری شرکت توسعه گردشگری ایران در مراغه خواهد بود.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |