شما اینجا هستید
اخبار » جایگزینی آسفالت خیابان‌ها با بتن غلطکی در مراغه آغاز شد

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه، مهندس مقتومی در گفت وگو با خبرنگاران افزود: در راستای صرفه جویی در مصرف قیر و آسفالت و زیرسازی مناسب شهری از بتن غلطکی در معابر شهری مراغه استفاده می شود.

وی ادامه داد: به همین منظور، استفاده از بتن غلطکی برای اولین بار در خیابان فلسطین شمالی با مشارکت اهالی اجرا شده است.

وی اضافه کرد: با اجرای موفق این طرح،امسال برخی از معابر و خیابان های شهر مراغه نیز با استفاده از بتن غلطکی بهسازی خواهند شد.

شهردار مراغه گفت: بتن غلطکی به خاطر مقرون به صرفه بودن، دوام زیاد و اجرای سریع و آسان بهترین جایگزین آسفالت به ویژه در زیرسازی خیابان های در دست احداث و نیز معابر عمومی است.

مقتومی افزود:  با افزایش قیمت قیر و هزینه‌های اجرای آسفالت این روش می‌تواند هزینه شهرداری را در بهسازی کوچه‌ها و خیابان‌ها کاهش دهد.

وی در تشریح بهره گیری از شیوه بهسازی معابر شهری ادامه داد: در بتن غلطکی، سیمان و ماسه به مقدار استاندار باهم مخلوط  شده و با استفاده از ماشین آلات در کوچه‌ها و خیابان‌ها پخش و با غلطک تسطیح می‌شود.

وی اضافه کرد: براساس نظرات کارشناسی، عمر و دوام بتن غلطکی در مقایسه با آسفالت دو برابر است، ضمن اینکه آلودگی زیست محیطی ندارد.

وی افزود: مدیریت شهری مراغه نیز در راستای اجرای این طرح، بتن غلطکی در حدود ۵۰ هزار متر مربع از معابر عمومی در سال جاری را برنامه ریزی کرده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |