شما اینجا هستید
اخبار » برگزاری رویداد روز مراغه فرصتی برای توسعه پایدار شهری شود

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر مراغه، مهندس مقتومی در نشست مشترک با شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر مراغه با موضوع برگزاری روز مراغه افزود: رفع موانع اداری برای بهره گیری از فرصت های سرمایه گذاری باید در این شهرستان مورد توجه جدی قرار گیرد.

شهردار مراغه با بیان‌اینکه متاسفانه فضای مساعدی برای سرمایه گذاری در این شهرستان وجود ندارد ادامه داد: عدم تفویض اختیارات در صدور مجوزها و نیز برخی نگاه های منفی نسبت به این شهرستان وجود داشته لیکن باید این مشکلات مرتفع شود.


شهردار مراغه اضافه کرد: ادارات و دستگاه های اجرایی و خدمات رسان ارائه کننده مجوزها نباید موجب دوری سرمایه گذاران از سرمایه گذاری در این شهرستان شوند.
وی گفت: تلاش شورای اسلامی شهر مراغه و شهرداری همواره در مسیر همدلی و نجات شهر از وضعیت فعلی تلاش می کند.
مقتومی بااشاره به وضعیت آسفالت معابر عمومی شهر مراغه افزود: وضعیت نامناسب فعلی آسفالت معابر انباشت شده از سال های گذشته بوده و برای روکش فقط خیابان های اصلی شهر به ۲ میلیون متر مربع آسفالت و یک هزار میلیارد تومان اعتبار است.
وی ادامه داد: شهرداری در سال های اخیر در زمینه رفع مشکلات شهری تنها مانده لیکن همراهی سایر دستگاه ها برای رفع دغدغه های شهروندان بیش از پیش احساس می شود.

برگزاری رویداد روز مراغه بستر ساز توسعه باشد

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه گفت: با توجه به ظرفیت هی موجود، برگزاری رویداد روز مراغه بستر ساز توسعه باشد.

داود اسدیان افزود: برگزاری همایش هایی چون روز مراغه در بعد فرهنگی و اجتماعی باید فرصتی مناسب برای معرفی پتانسیل های این شهرستان در مسیر توسعه و پیشرفت باشد.
وی ادامه داد: در این راستا ظرفیت‌های کم نظیر شهرستان مراغه در این رویداد مهم در سطح ملی بازتاب و انعکاس موثری یابد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان مراغه اضافه کرد: همچنین با توجه به آورده های فرهنگی و اعتبارات هزینه شده، رویداد بزرگ روز مراغه برخوردار از جنبه های مختلف بوده و خروجی مناسبی داشته باشد.
اسدیان گفت: برای این منظور، افکار عمومی شهرستان و نیز رسانه ها معطوف به برگزاری رویداد روز مراغه شده و از ظرفیت مردمی برای مشارکت در برگزاری آن بیشتر استفاده شود.
وی افزود: بهره گیری از ظرفیت خیران و نیز شخصیت های تاثیر گذار و چهره های شاخص و نیز میهمانان ویژه نیز زمینه ساز برگزاری هرچه پربارتر و مناسب تر رویداد روز مراغه خواهد شد.


رئیس شورای اسلامی شهر مراغه گفت: رفع مشکلات موجود شهری مستلزم همراهی و تعامل بیش از پیش دستگاه های اجرایی و خدمات رسان این شهرستان است.
ناصر رحمتی افزود: هزینه های بالای جاری و عدم وجود درآمدهای پایدار مهم‌ترین  مشکلات مجموعه مدیریت شهری بوده و شورای اسلامی شهر و شهرداری در راستای دفع آنها تلاش می کند.
وی ادامه داد: متاسفانه تعامل ادارات و مسئولان شهرستانی با شورای اسلامی شهر مراغه کمرنگ بوده و باید این مشکل با همدلی و همراهی مرتفع شود.
وی اضافه کرد: شورای اسلامی شهر مراغه وظیفه رفع دغدغه ها و پیگیری مطالبات شهروندان را داشته و در این مسیر تلاش می کند.


نائب رئیس شورای اسلامی شهر مراغه نیز  با اشاره به روند اجرایی روز مراغه گفت: شناساندن ظرفیت های بزرگ این شهرستان مهم ترین رویکرد این رویداد فرهنگی است.
ابراهیم خوش رفتار افزود: بهره مندی از ظرفیت نخبگان و نیز حضور میهمانان می تواند بسترساز جذب سرمایه های مادی و فرهنگی برای توسعه این شهرستان شود.
وی اضافه کرد: در راستای برگزاری هرچه مناسب تر رویداد روز مراغه، ۱۳ کار گروه اجرایی با تقسیم وظایف در این شهرستان تشکیل یافته‌است.


رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مراغه گفت: شورای اسلامی شهر به عنوان نهادی مردمی وظیفه تصمیم گیری و نظارت را در مسائل شهری دارد.
بهمن محمودی افزود: براین اساس باید موانع پیش روی سرمایه گذاری و توسعه باهمکاری بیشتر دستگاه های اجرایی و خدمات رسان این شهرستان پرتفع شود که در این راستا شورای اسلامی شهر مراغه تلاش می کند.
وی اضافه کرد: عدم استقرار برخی کمیسیون های تخصصی در این شهرستان برای پیگیری و صدور مجوزهای قانونی یکی از مهم ترین موانع پیش روی سرمایه گذاری است.


رئیس کمیسیون عمرانی شورای اسلامی شهر مراغه نیز گفت: عدم همراهی و تعامل برهی ادارات مانعی برای اجرای طرح های عمرانی شده که باید با همدلی و همراهی بیشتر مرتفع شود.
حسین شیخ فرجی افزود: بوروکراسی اداری و عدم تفویض اختیارات در صدور مجوزهای قانونی نیز مهم ترین موانع برای اجرای طرح هاست.


دکتر پاکرو رئیس کمیسیون اداری و مالی شورای اسلامی شهر مراغه نیزاظهار کرد: همفکری و همراهی مدیران شهرستانی با شورای شهر زمینه ساز بهره گیری مناسب از پتانسیل های شهری و رفع مشکلات خواهد بود.


رقیه سعیدی رئیس کمیسیون سرمایه گذاری و بهداشت  شورای شهر مراغه نیز گفت: هماهنگی و برگزاری جلسات ماهانه با حضور شهردار ، شورای شهر، نماینده و فرماندار زمینه ساز همگرایی و رفع مشکلات شهری و دغدغه های شهروندان خواهد بود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |