شما اینجا هستید

۹۰ هزار متر مربع آسفالت ریزی در سال جاری اجرا شده است.

رئیس کمیسیون عمرانی شورای اسلامی شهر مراغه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر مراغه گفت: از ابتدای سال تاکنون ۹۰ هزار متر مربع آسفالت ریزی با ۲۷ میلیارد تومان اعتبار در سطح شهر اجرا شده است.

مهندس شیخ فرجی افزود: امسال ۱۲۰۰ تن قیر دولتی برای آسفالت ریزی معابر شهری مراغه تخصیص یافته که نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

وی اضافه کرد: سازمان حمل و نقل جاده ای  در تامین سهم ۵۰ درصدی خود در تامین قیر برای آسفالت کمربندی ورودی شهر به صورت کامل عمل نکرده است.

حسین شیخ فرجی با بیان اینکه شورای شهر پیگیر تامین قیر مورد نیاز برای آسفالت ریزی معابر شهری مراغه است گفت: با تلاش های انجام شده تاکنون ۵۵۰ تن قیر از سوی سازمان شهرداری ها و ۴۰۰ تن که به ۵۰۰ تن افزایش یافته؛ از سوی سازمان بازآفرینی شهری تخصیص یافته است.
وی با اشاره به هزینه ۸۰ میلیارد تومانی آسفالت کمربندی ورودی شهر از میدان بسیج تا میدان مجلس افزود: با توجه به ترانزیتی بودن این مسیر، سازمان حمل و نقل جاده ای باید در تامین اعتبار مورد نیاز برای این امر، مشارکت ۵۰ درصدی داشته باشد.
وی ادامه داد: با این وجود تاکنون این سازمان فقط سه تا چهار میلیارد تومان برای این منظور تخصیص داده و متاسفانه مشارکت مناسبی نداشته است.
وی با اشاره به پیگیری های فراشهرستانی برای تامین قیر مورد نیاز گفت: در این راستا، نماینده این شهرستان نامه ای برای دریافت ۱۵۰۰ تن قیر به سازمان بازآفرینی شهری ارائه رده و نیز در سفر هیئت دولت نیز دستور تامین سه هزار تن قیر نیز از وزیر راه و شهرسازی اخذ شده است.
وی گفت: از ابتدای سال نیز ۱۲۰۰ تن قیر دولتی برای آسفالت معابر شهری مراغه اختصاص یافته و این در حالی است که در سال گذشته ۱۲۰۰ تن از طریق اعتبارات داخلی شهرداری تامین شده بود.
وی با بیان اینکه امسال برنامه ریزی برای تامین حداقل ۳۵۰۰ تن قیر انجام شده است افزود: برای این منظور تامین ۲۰۰۰ تن قیر از اعتبارات دولتی و نیز خرید نقدی ۱۵۰۰ تن قیر در دستور کار شورای شهر و شهرداری قرار دارد.
وی ادامه داد: در بودجه سال جاری شهرداری ۱۷ میلیارد تومان برای آسفالت ریزی معابر پیش بینی شده بود لیکن تاکنون ۹۰ هزار متر مربع آسفالت ریزی با ۲۷ میلیارد تومان انجام شده و در این راستا اصلاحیه بودجه ای برای کاهش مشکلات حسابرسی انجام خواهد شد.
وی اضافه کرد: همچنین اکنون ۲۰ هزار متر مربع لکه گیری آسفالت در محلات مختلف شهری با پنج اکیپ فعال انجام شده است.
وی با اشاره به وضعیت کمربندی غربی گفت: متاسفانه در سال های گذشته زیرسازی مناسبی در این مسیر انجام نشده و هم اکنون طرح تسطیح و زیرسازی در این کمربندی در حال انجام است.
شیج فرجی با تاکید بر لزوم نظارت مستمر بر اجرای طرح های عمرانی افزود: برای اجرای هرچه مناسب و کیفی تر طرح های عمرانی باید ناظر تخصصی به صورت دائمی حضور داشته باشد.
وی با اشاره به وضعیت طرح احداث پل دخیل گفت: هم اکنون تملک اراضی واقع شده در مسیر این طرح در مراحل پایانی خود قرار داشته و امید است تا پایان سال عملیاتی شده و به بهره برداری برسد.
وی افزود: طرح های اوحدیه، ساماندهی محوطه مسجد ملارستم، تکمیل بلوار ۵۵ متری پروفسور قنادی، احداث مسیر حدفاصل ۴۵ متری الغدیر به شهرک امام حسن (ع) و کمربندی ۶۰ متری عشرت آباد از اولویت های عمران شهری مراغه در سال جاری است.

تسریع و تسهیل در اجرای طرح های عمران شهری نیازمند همدلی و همراهی دستگاه هاست

رئیس شورای اسلامی شهر مراغه گفت: تسریع و تسهیل در اجرای طرح های عمران شهری نیازمند همدلی و همراهی تمامی دستگاه هاست.

حاج ناصر رحمتی افزود: با توجه به وضعیت اقتصادی جامعه و کاهش درآمدهای شهری، مشارکت شهروندان و همکاری های برون بخشی زمینه ساز سرعت بخشیدن به اجرای طرح های عمرانی خواهد شد.

پرداخت حقوق کارگران اولویت و دغدغه اصلی شورای شهر است

رئیس کمیسیون اداری و مالی شورای اسلامی شهر مراغه گفت: پرداخت حقوق کارگران اولویت و دغدغه اصلی شورای اسلامی شهر و شهرداری است.

دکتر پاکرو افزود: با توجه به اینکه کارگران زحمت کش خدماتی شهرداری از اقشار ضعیف جامعه هستند، شورای شهر از احقاق حق این قشر تلاشگر حمایت می کند.

وی ادامه داد: با این وجود، وضعیت پرداخت حقوق کارگران شهرداری با حضور شرکت های پیمانکاری متولی امر بررسی می شود.

وی اضافه کرد: در راستای تخصص گرایی، شورای شهر از حضور ناظر کیفی در اجرای طرح های عمران شهری حمایت می کند.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |