شما اینجا هستید
اخبار » مطالعات توسعه بوستان یادگاران مراغه تسریع شود

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه، رضا عسکری در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: رودپارکی که امروزه از آن به عنوان بوستان یادگاران یاد می‌شود، مرحله سوم از ساماندهی حاشیه صوفی‌چای به شمار می‌رود و طرح توسعه آن با توجه به اهمیتی که نزد اهالی و گردشگران دارد، در اولویت برنامه‌های مدیریت شهری قرار گرفته است.

وی ادامه داد: بر همین اساس طی نهمین نشست شورای اسلامی آذربایجان‌شرقی که روز گذشته با حضور مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان برگزار شد نیز نسبت به تسریع در روند مطالعات این طرح تاکید کردم.

به گفته وی مجموعه مدیریت شهری مراغه مصمم است تا فاز بعدی این رودپارک یا همان ادامه بوستان یادگاران را احداث کند و بدون‌شک در این مسیر به همکاری امور آب شهرستان و استان نیاز دارد.

وی همچنین به گفته خودش برخی دیگر از مشکلات شهرستان در حوزه آب را در جلسه روز گذشته مطرح و پیشنهاد کرده که شرکت آب منطقه‌ای سدی روی «مردق‌چای» احداث و آب شرب ۲۰ سال آینده مراغه را از آن سد تامین کند.

عسکری بیان کرد: همچنین در آن جلسه از تغییر کاربری بی‌رویه بعضی اراضی که با سرعت و بدون اخذ مجوز قانونی به باغ تبدیل می‌شوند، اظهار نگرانی کرده  و از شرکت آب منطقه‌ای، سازمان جهاد کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست خواستم تا  جهت حفظ منابع آبی با متخلفان برخورد کنند.

به گزارش ایرنا فاز نخست بوستان یادگاران مراغه که از زیرساخت‌هایی چون آمفی تئاتر روباز، دریاچه ورزش‌های آبی، زیپ‌لاین و فضای سبزی چشم‌نواز برخوردار است، جزو اصلی‌ترین مراکز تفریحی اهالی و گردشگران این کهن‌شهر به شمار می‌رود.

شورای اسلامی آذربایجان‌شرقی یک شورای مشورتی و نظارتی است که از نمایندگان شوراهای شهرستان‌های ۲۱گانه استان تشکیل شده است.

 

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |