شما اینجا هستید
اخبار »  سمن ها نقش فعالی در زمینه کنترل زیست محیطی و  ساماندهی حیوانات موذی در سطح شهر داشته باشند

♦️ به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه، رضا عسکری در جلسه کارگروه کنترل  جمعیت حیوانات موذی شهرستان مراغه افزود:  با توجه به اینکه امروزه در کشورهای پیشرفته، سمن ها نقش و مشارکتی فعال در تمامی زمینه های فرهنگی و اجتماعی دارند، از این رو همراهی این سازمان های مردم نهاد یاری گر مدیریت شهری خواهند بود.
وی  با اشاره به وضعیت نه چندان مناسب اقتصادی و معیشتی ادامه داد: با این  وجود، بزرگترین رسالت شهرداری جمع آوری زباله و بهداشت شهری است.
وی اضافه کرد: هم اکنون برای جمع آوری هر قلاده سگ بلاصاحب حدود ۴۰۰ هزار تومان توسط شهرداری هزینه می شود.
وی گفت: در این راستا، سمن ها می توانند نقش فعالی در ساماندهی و نگهداری سگ های بلاصاحب داشته باشند.
وی اضافه کرد: هم اکنون نیز چندین سمن در  زمینه فعالیت های اجتماعی و زیست محیطی در این شهرستان فعال بوده و شورای اسلامی شهر و شهرداری آماده حمایت و جلب مشارکت های آنان به صورت تخصصی در زمینه های مختلف است.

♦️معاون خدمات شهری شهرداری مراغه نیز در این جلسه گفت: مرکز نگهداری سگ های بلاصاحب این شهرستان به عنوان تنها مرکز نگهداری این حیوانات در جنوب آذربایجان شرقی ایجاد شده و تاکنون ۳.۵ میلیارد تومان برای تکمیل آن از سوی مدیریت شهری هزینه شده است.
محمد محمدی افزود: هم اکنون نیز برای تکمیل و رفع برخی نواقص و توسعه زیرساخت های این مرکز نیاز به ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار است.
وی ادامه داد: رفع این نواقص و تکمیل زیرساخت های گاز و آب و فاضلاب نیز با همکاری و همراهی دستگاه ها و نهادهای خدمات رسان و اجرایی مرتفع خواهد شد.
وی اضافه کرد: در این مرکز، تمامی هزینه های جمع آوری و نگهداری بر عهده شهرداری بوده و سالانه بیش از یک میلیارد تومان برای این منظور اختصاص می یابد که زمینه ساز ایجاد بار مالی سنگینی بر دوش مدیریت شهری است.
وی گفت: امسال نیز ۶۰۰ قلاده سگ بلاصاحب نیز با همکاری سمن های زیست محیطی و با نظارت بهداشتی در مناطق تعیین شده محیط زیست آزادسازی و رهاسازی شده اند.
وی افزود: در حال حاضر نیز ۵۰ قلاده سگ بلاصاحب در این مرکزنگهداری شده و برخی از آنها نیز مورد مداوا و تیمار و نیز واکسیناسیون توسط دامپزشک مستقر در آن قرار دارند.

 

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |