شما اینجا هستید
اخبار » توسعه گردشگری مراغه نیازمند اقدامات همه جانبه است

احمد حمزه زاده در دیدار شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر مراغه، لزوم تغییر و بهبود رویکرد نسبت به مزیت‌های رقابتی گردشگری این شهر را مهم دانست و افزود: در این راستا باید رویکردها را نسبت به مزیت‌های اصلی رقابتی‌ مراغه تغییر دهیم، چون مزیت اصلی رقابتی این شهرستان توسعه گردشگری به مفهوم عام است.

وی با اشاره به اینکه توسعه گردشگری موضوعی فرابخشی بوده و نیازمند همکاری همه‌ جانبه تمامی دستگاه‌هاست، حمایت و همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه را در این راستا مهم دانست و این فرصت را زمینه‌ای مناسب برای رشد و توسعه این کهن شهر عنوان کرد.

حمزه زاده با تاکید بر اینکه فراهم‌سازی فرصت سرمایه‌گذاری حوزه گردشگری برای سرمایه‌گذاران باید تسریع یابد، گفت: متاسفانه به علت بروکراسی های زاید، سرمایه‌گذاری کشور در چرخه‌ای معیوب قرار گرفته و به دنبال این موضوع کارگروه‌های ویژه‌ای تشکیل یافته تا موانع موجود بررسی و مرتفع شوند.

وی ادامه داد: با توجه به این وضعیت باید شرایطی را فراهم سازیم تا مالکان اماکن تاریخی بتوانند برای ملک‌های خود توجیح اقتصادی تعریف کنند.

حمزه زاده ضمن تقدیر از همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه در میزبانی شایسته روز ملی این کهن شهر، گفت: در راستای معرفی مراغه باید اقدامات موثر و گسترده‌تری را در دستورکار قرار دهیم، چراکه تاکنون معرفی‌ درخور و مطابق با شأن این کهن شهر انجام نشده است و باید توجه داشت که مسیر رشد و توسعه شهری با معرفی ویژه فراهم خواهد شد، چراکه مخاطبان طالب محتوای غنی هستند.

وی  با بیان اینکه بافت تاریخی فرصتی برای سرمایه‌گذاری و رونق اقتصادی از محل درآمدزایی گردشگری مراغه است، گفت: بافت تاریخی نه تنها تهدیدی برای سرمایه‌گذاری نیست، بلکه فرصتی برای درآمدزایی از محل توسعه و تعریف کاربری گردشگری است، همان طور که این موضوع در شهرهایی مانند یزد، کاشان، اصفهان و شیراز محقق شده است.

حمزه زاده افزود: در این راستا نیازمند به یک سیاستگذاری واحد هستیم تا حفظ بافت تاریخی محقق شود اما با تعاملات لازم باید قوانین صفر و ۱۰۰ خود را بازبینی و بازنویسی کنیم.

وی تشکیل کمیته مشترک این اداره‌ کل و شهرداری مراغه را ضروری دانست و افزود: به همین منظور زمینه سیاستگذاری مشترک باید فراهم شود و یقین دارم که با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه می‌توانیم مرحله اجرایی اهداف مشترک برسیم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |