شما اینجا هستید
اخبار » طرح احداث پل دخیل مراغه ای در مرحله تجهیز کارگاه قرار دارد

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه، مهندس مقتومی افزود: این طرح بزرگ عمرانی در راستای ایجاد مسیر دسترسی جدید به طول بیش از ۲۵۰ متر به بلوار طبیعت از مسیر میدان عبدالقادر مراغی اجرا می‌شود.

وی بیان کرد: اجرای این طرح زمینه‌ساز تسهیل تردد در مسیر بلوار طبیعت، مناطق گردشگری این شهرستان و دسترسی مناسب به مرکز درمانی امیرالمومنین (ع) خواهد بود.

به گفته شهردار مراغه این پل به طول ۶۰ متر و عرض ۳۲ متر با پنج دهانه و به صورت عرشه تیردال بتنی ساخته می‌شود.

«مقتومی» با بیان اینکه فقط برای اجرای عرشه این پل ۹ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده، اضافه کرد: برای ساخت این پل ۱۸۰ تن میلگرد، یکهزار مترمکعب بتن و هزار و ۳۰۰ مترمکعب عملیات بنائی سنگ لاشه انجام خواهد شد.

وی اضافه کرد: مقدمات احداث پل دخیل پس از تدوین نقشه‌های فنی از ماه‌ها قبل آغاز، و کلنگ‌زنی آن نیز با حضور استاندار آذربایجان‌شرقی طی ۲۹ بهمن سال گذشته انجام شد.

«مقتومی» اظهار داشت: در حال حاضر نیز اجرای این طرح عمران شهری براساس مناقصه برگزار و تفاهم‌نامه‌های منعقد شده به سازمان همیاری شهرداری‌های کشور به عنوان پیمانکار اجرایی واگذار شده تا روند اجرایی آن تسریع و تسهیل شود.

شهردار مراغه این موضوع را هم یادآوری کرد که در طرح احداث پل دخیل، تملک املاک واقع در مسیر اجرای آن در قبال ارایه خدمات در بدنه یا محل دیگر انجام شده است.

مقتومی اضافه کرد: با انجام تملک اراضی واقع شده در مسیر و تجهیز کارگاه، طی روزهای آینده شاهد آغاز عملیات اجرایی این طرح عمران شهری و تحول‌آفرین در زمینه گردشگری خواهیم بود.

طی روزهای اخیر در رسانه‌های محلی از تاخیر در آغاز عملیات اجرایی این طرح با وجود گذشت ماه‌ها از زمان کلنگ‌زنی آن، انتقاد شده بود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |