شما اینجا هستید
اخبار » ۳۴ بسته سرمایه گذاری برای توسعه بخش گردشگری مراغه تدوین شده است

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه، رقیه سعیدی در جلسه علنی شورای اسلامی شهر مراغه با تشریح عملکرد کمیسیون سرمایه گذاری و بهد اشت شورای شهر افزود: این طرح ها در زمینه احیا آثار تاریخی، جاذبه های گردشگری و ایجاد مجتمع های رفاهی و خدماتی به صورت بسته های مناسب برای جذب سرمایه گذار آماده شده است.

وی ادامه داد: همچنین با همکاری میراث فرهنگی و گردشگری این شهرستان، ۱۶ اثر تاریخی شهر مراغه برای توسعه و سرمایه گذاری نیز شناسایی شده است.

وی اضافه کرد: در راستای توسعه گردشگری مراغه در طول یک سال اخیر بهسازی محوطه رصدخانه تاریخی با همکاری میراث فرهنگی و توسط شهرداری انجام شده و این طرح در حال حاضر نیز تداوم دارد.

وی گفت: کلنگ زنی اجرای طرح اوحدیه در قالب ایجاد مسیر پیاده راه و بهسازی محوطه مسجد تاریخی ملارستم به عنوان یکی از مصوبات سفر استانی هئیت دولت توسط شهرداری هم اکنون در حال اجراست.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در کمیسیون بهداشت شورای اسلامی شهر مراغه افزود: بررسی مشکلات حوزه بهداشت و درمان از دغدغه های شورای شهر است.

سعیدی اضافه کرد: در حال حاضر ۴۰ هزار نفر جمعیت منطقه میکائیل آباد فاقد امکانات مناسب بهداشتی است لیکن با رایزنی های انجام شده، ۶۰۰ متر فضا برای احداث مرکز بهداشتی توسط دانشکده علوم پزشکی این شهرستان انجام شده است.

وجود طرح های ناموفق و موانع متعدد، تاثیرات منفی بر سرمایه گذاری در مراغه داشته است

️رئیس کمیسیون شهرسازی و حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مراغه گفت:در سال های اخیر،  وجود طرح های ناموفق و موانع متعدد، تاثیرات منفی بر سرمایه گذاری در مراغه داشته است.

بهمن محمودی افزود: در راستای توسعه پایدار و جذب سرمایه گذار، همراهی تمامی نهادها و مسئولان  شهرستانی احساس می شود.

وی ادامه داد: هم اکنون مراغه از ظرفیت های بی نظیری در زمینه آثار تاریخی و جاذبه های گردشگری و طبیعت گردی برخوردار بوده و توسعه توریسم در این شهرستان نیازمند مانع زدایی های لازم است.

وی با بیان اینکه این شهرستان در زمینه صنعت ساختمان، گردشگری و صنایع تبدیلی فرصت های بسیاری برای سرمایه گذاری دارد افزود: شورای اسلامی شهر برای جلب سرمایه گذار در بخش های مختلف از جمله نوسازی بافت فرسوده شهری تلاش ویژه ای دارد.

عملکرد جزیره ای و عدم همراهی و هماهنگی ها مهم ترین مانع در مسیر سرمایه گذاری مراغه است

رئیس کمیسیون عمران و توسعه و تحقیق شورای اسلامی شهر مراغه گفت: عملکرد جزیره ای و عدم همراهی و هماهنگی های در سطح شهرستان، مهم ترین مانع در مسیر سرمایه گذاری مراغه است.

حسین شیخ فرجی افزود: هم اکنون وجود تنگ نظری و برخی سنگ اندازی های مختلف بر سر راه سرمایه گذاری در این شهرستان وجود دارد.

وی ادامه داد: تا زمانی که همراهی و تعاملات مناسب درون شهرستانی و تلاش برای مانع زدایی ها نباشد، توسعه و جذب سرمایه گذاری محقق نخواهد شد.

وی اضافه کرد: مسئولان برای توسعه شهرستان باید دغدغه واقعی و احساس مسئولیت واقعی داشته باشند.

عدم معرفی مناسب ظرفیت های شهر مراغه مهم ترین مشکل در زمینه سرمایه گذاری است

رئیس کمیسیون اداری و مالی شورای اسلامی شهر مراغه گفت: در حال حاضر،عدم معرفی مناسب ظرفیت های شهر مراغه مهم ترین مشکل در زمینه سرمایه گذاری است.

دکتر پاکرو افزود: اولین گام برای معرفی مناسب و موثر شهر، احیای سیمای مراغه بوده و باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی با اشاره به لزوم برنامه ریزی مناسب برای توسعه سرمایه گذاری در این شهرستان ادامه داد: عدم نتیجه گیری در عرصه سرمایه گذاری عدم توجه به توانایی سرمایه گذاران بوده و در این راستا باید اهلیت آنان مورد بررسی کارشناسی قرار گیرد.

وی اضافه کرد: همچنین در زمینه سرمایه گذاری، توسعه شدادیه، جام جم، گنبدهای تاریخی و احداث پارک های موضوعی در سطح شهر مورد توجه قرار گیرد.

جلسه علنی شورای اسلامی شهر مراغه به ریاست حاج ناصر رحمتی و با حضور اصحاب رسانه و مطبوعات شهرستان مراغه برگزار شد.

️در این جلسه عملکرد کمیسیون سرمایه گذاری و بهداشت شورای اسلامی شهر مراغه تشریح شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |