شما اینجا هستید
اخبار » اجرای ۴۰ هزار متر مربع آسفالت برای لکه گیری معابر شهر مراغه توسط شهرداری

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه، مهندس مقتومی افزود: در این راستا، ۶۵ کوچه و معبر عمومی شهر مراغه تاکنون با استفاد از این میزان آسفالت، لکه گیری شده است.
وی ادامه داد: برای اجرای این میزان آسفالت تاکنون حدود ۱۲ میلیارد تومان اعتبار توسط شهرداری مراغه هزینه شده است.
وی اضافه کرد: هم اکنون نیز لکه گیری در معابر عمومی شهر مراغه در حال اجرا بوده و تا پایان فصل کاری و فصول سرد و بارندگی سال جاری ادامه خواهد داشت.
وی گفت: برای این منظور کوچه و معابر عمومی شهر مراغه براساس برنامه ریزی های انجام شده، با اجرای لکه گیری یا آسفالت ریزی بهسازی خواهند شد.
وی افزود: هم اکنون حدود ۲ میلیون متر مربع از معابر عمومی شهر مراغه نیازمند اجرای آسفالت ریزی بوده و براین اساس مدیریت شهری برنامه ای مدون برای ۳۵۰ هزار متر مربع آسفالت ریزی دارد.
وی ادامه داد: برای اجرای این میزان آسفالت ریزی نیاز به حدود ۱۰۰ میلیارد تومان بودجه برای تامین مصالح و قیر مورد نیاز بوده که با توجه به بودجه ۱۷ میلیارد تومانی مصوب امسال برای این منظور، چالش بزرگی پیش روی مدیریت شهری است.

وی اضافه کرد: برای تامین قیر مورد نیاز آسفالت ریزی معابر شهری در سال جاری، پیگیری  و رایزنی های متعددی با همراهی شورای اسلامی شهر در سطح ملی انجام شده که امید است با تحقق قول های مساعد نهادهای متولی امر از جمله سازمان بازآفرینی شهری، شاهد تحقق آسفالت ریزی مناسب معابر شهری باشیم.
شهردار مراغه گفت: از ابتدای سال تاکنون در قالب نهضت آسفالت ریزی معابر شهری، سه هزار و ۶۰۰ متر از خیابان شهید پرکار در شهرک سهند و نیز ۱۷ هزار مترمربع از خیابان پروین اعتصامی توسط مدیریت شهری آسفالت‌ریزی شده  است.
وی افزود: با توجه به لزوم صرفه‌جویی در مصرف قیر و نیز استحکام‌بخشی به معابر عمومی، برای اولین‌بار ۸۷۰ متر مربع از معابر خیابان فلسطین شمالی، بتن غلطکی و کفپوش بتنی به عنوان جایگزین آسفالت اجرا شده است.
وی ادامه داد: همچنین برای بهسازی خیابان معلم شمالی نیز ۱۶ هزار متر مربع آسفالت توسط مدیریت شهری در روزهای اخیر انجام شده است.
وی با اشاره به اجرای طرح آسفالت میدان بسیج تا میدان ۱۶ اردیبهشت (گاز سابق) افزود: در راستای اجرای این طرح تاکنون آسفالت ریزی در باند برگشت و بخشی از باند رفت این مسیر انجام شده است.
وی اضافه کرد: بخشی از این مسیر نیز در حال زیرسازی اساسی نوارهای حفاری بود و با اتمام آن، عملیات آسفالت ریزی در آن انجام خواهد شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |