شما اینجا هستید
اخبار » اجرای میدان وحدت بین دو شهر مراغه و بناب

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر و شهرداری مراغه ؛ در جلسه علنی شورای اسلامی شهر که با حضور خبرنگاران رسانه های محلی در اتاق جلسات شورای شهر برگزار شد ، حاج آقا ناصر رحمتی اظهار داشت در حاشیه جشنواره کباب بناب طی دیداری که با فرماندار فهیم شهرستان بناب ، ریاست محترم و اعضای محترم شورای اسلامی شهر بناب و شهردار مردمی بناب داشتیم درخواست ایجاد میدان وحدت مابین دو شهرستان را دادیم که مورد استقبال قرار گرفت.
رئیس شورای اسلامی شهر مراغه با برشمردن عوامل متعدد فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی ، کشاورزی و … مشترک و یکسانی که مابین مردم شریف این دو شهرستان وجود دارد ایجاد وحدت و یکدلی بین مردم و مسئولین این شهرستانها را خواستار شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه عید غدیر بزرگترین عید ما مسلمانان و شیعیان است و موهبت امامت از آن واقعه بر ما مسلمانان ارزانی داشته شد اظهار داشت هر کس قدمی برای عزت و اقتدار اسلام و مسلمانان بردارد باید در زنده نگهداشتن این عید بزرگ اقدام کند.
وی همچنین به برگزاری پرشور عید غدیر در سطح شهرستان اشاره کرد و افزود خوشبختانه امسال ستاد برگزاری عید غدیر با برگزاری ۳ شب جشن غدیر ، خوش درخشید و جان و روح تازه ای در شهر دمیده شد.
در ادمه این جلسه مهندس بهمن محمودی در سخنانی گفت: عید غدیر بزرگترین عید مسلمانان و مخصوصا شیعیان است و نکو داشت این عید بر همه مسلمانان واجب است.
وی گفت : مجموعه مدیریت شهری امسال با توجه به وضعیت جامعه و گذر از بیماری کرونا و بمنظور تزریق امید و نشاط بر جامعه تصمیم به اجرای جشن ۳ روزه برای برخورداری هر چه بهتر اقشار مختلف مردم از جشن امامت گرفت.
وی افزود اگر مردم با اعتماد به اعضای شورای شهر با رای مستقیم خود افرادی را از سطح جامعه بعنوان اعضای شورای شهر انتخاب کردند و این افراد و اعضای انتخابی شورای شهر تصمیم به اجرای یک برنامه شاد خانوادگی گرفته که شامل قشر خاصی نبوده و کل جامعه را شامل میگردد یعنی ما توانسته ایم در میان مردم شریف و فهیم باشیم و شادیهایمان را به اشتراک بگذاریم.
مهندس محمودی افزود: در جشن بزرگ غدیر هم که امام جمعه دانشمند و فرماندار معزز و کل مجموعه مدیریت شهری در میان مردم و کنار ولی نعمتان خود بودند برخی را به حرکتهای کور و تک روی واداشت که در شان فرهنگ مراغه نبود و بایستی همگان با دید مثبت به قضایا و اینگونه برنامه های مردمی بنگرند.
در این جشن نقاط مثبت فراوانی بود که در اطعام علوی شاهد حضور و برخورداری هزاران شهروند بودیم.
مهندس محمودی افزود : اگر هر کس جایگاه و کار خود را بداند و انجام دهد و به قانون و فرهنگ پایبند باشد با مشکل اجرایی و طرد از سوی جامعه روبرو نخواهد شد.
در ادامه این جلسه دکتر رضا عسگری  با تقدیر و تشکر از کارکنان حوزه سد معبر و ستاد اجرائیات خبر خوشی هم برای شهروندان داد.


وی گفت : با عنایت به مصالحه های صورت گرفته نهایی شدن توافق انتقال ۵ ملک جدید بنام شهرداری بزودی صورت میگیرد که در این راستا تعداد ۱۷۵ دست فروش شناسایی شده و شناسنامه دار صاحب غرفه دائمی از سوی شهرداری خواهند شد.
دکتر عسگری افزود: با انتقال دست فروشان به غرفه های جدید یکی از بزرگترین معضلات شهر حل خواهد شد.
در ادامه این نشست مهندس شیخ فرجی با اشاره به جمله ای از رهبر معظم انقلاب که ” به هیچ حد از پیشرفت راضی نباشید” گفت: انجام هر کار بزرگی نیازمند عزم بزرگی میباشد و به ثمر نشستن کارهای بزرگ منتقدان کوچک را به تکاپو و فشار وا میدارد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در اجرای پروژه ها اگر علم کنترل پروژه را اجرایی کنیم زمان بندی اجرای پروژه دقیق تر خواهد بود.
در ادامه این جلسه بررسی چندین قرارداد سرمایه گذاری و پروژه های  تسهیل سرمایه گذاری در سطح شهرستان بررسی شد که اعضای شورای شهر به بیان نظرات خود پرداختند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |