شما اینجا هستید
اخبار » آئین تجلیل از بانوان شاغل در شهرداری مراغه برگزار شد

طی جلسه ای با حضور شهردار ، رئیس و اعضای محترم شورای شهر ، معاونان و مدیران شهرداری از بانوان شاغل در شهرداری مراغه تجلیل شد.

مهندس محمد مقتومی در این جلسه ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) با بیان اینکه این بانوی بزرگوار علاوه بر الگو بوده در زندگی فردی برای همه افراد جامعه و به ویژه بانوان، الگوی بسیاری خوبی در مباحث اجتماعی و سیاسی هستند، اظهار کرد: حضور اجتماعی و سیاسی حضرت زهرا (س) در جامعه با رعایت شئونات حجاب و عفاف در حد اعلای فاطمی آن، الگویی جاودانه برای زنان مسلمان است که نشان می دهد نه تنها حجاب و عفاف مانعی در برابر حضور اجتماعی و سیاسی زنان نیست که با رعایت آن می‌توان حضوری اثرگذارتر در جامعه داشت و با هویت انسانی خود،اثربخشی اجتماعی و سیاسی داشت.

🔹وی با بیان اینکه شناخت ابعاد زندگی حضرت زهرا (س) در بعد فردی و اجتماعی برای نسل جوان جامعه امروز امری ضروری است، افزود: همه مسئولان باید این مهم را در دستور کار قرار دهند و شهرداری مراغه نیز در این زمینه با فضاسازی لازم و استفاده از ابزارهای فرهنگی برنامه‌ریزی لازم را خواهد داشت.

🔹وی در ادامه به نقش زنان در جامعه و به ویژه در مجموعه مدیریت شهری اشاره کرد و گفت: رشد شتابان شهر و شهرنشینی و گسترش مسائل و مشکلات زندگی شهری باعث شده تا نیاز به حضور فعالانه و تأثیرگذار زنان در عرصه‌های مدیریت شهری بیش از پیش احساس شود.

🔹وی افزود: زنان همانطور که امور خانه را که مصداق کوچکی از امور شهری است، به راحتی مدیریت می‌کنند، می‌توانند در سطوح مختلف مدیریت شهری نقش و تأثیر چشمگیری داشته باشند.

🔹شهردار مراغه تاکید کرد: باید به نقش بانوان در توسعه شهر و تربیت یک جامعه سالم توجه داشته باشیم و بر این اساس، تقویت زیرساخت ها یک اصل کلیدی و مهم است.

🔹رضا عسکری در ادامه جلسه طی سخنانی ضمن تبریک این روز بزرگ با بیان اینکه زنان نقش اساسی در همبستگی و پیوستگی اجتماعی محلی دارند، اضافه کرد: این نوع پیوستگی به‌ویژه برای رسیدن به طرح اجتماعی و مدیریت موفق در جوامع چند فرهنگی از اهمیت فراوانی برخوردار است.

🔹رئیس شورای شهر مراغه با تأکید بر نقش خانواده و سلامت آن در پویایی جامعه اظهار داشت: در خانواده‌ای که مادر و همسر توانایی اداره خانواده را داشته باشد بقیه اعضا نیز می‌توانند نقش خود را به درستی ایفا کنند.

🔹وی در بخش دیگری از سخنان خود به بیان واقعیتها و انتقادات سازنده همکاران بدون واهمه و ترس تاکید کرد و افزود: پیشنهادات ، سخنان راست و بدور از حب و بغض ، عدم جانبداری، انتقادات و … مطمئنا راهگشا و باعث پیشرفت سیستم خواهد شد.

🔹سرکار خانم رقیه سعیدی و آقای دکتر ابراهیم خوشرفتار اعضای محترم شورای شهر نیز طی سخنان جداگانه ای ضمن تبریک این روز بزرگ و مبارک، از نقش آفرینی بزرگ زنان در عرصه های اجتماعی و مجموعه مدیریت شهری مراغه تجلیل نمودند.

🔹دکتر ودود دوستی دیگر سخنران این جلسه اشعاری در وصف مقام مادر خواند و از تلاشهای بی وقفه این قشر از جامعه تقدیر کرد.

🔹گفتنی است: در این جلسه هر یک از بانوان شاغل در مجموعه در سخنانی به بیان مسائل و خواسته های خود پرداختند.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پایگاه اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی شهر مراغه |